Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
zezata

Re: Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Мнение от zezata »

И аз ще чакам с нетърпение да разбера повече за упражненията. Когато ходя на фитнес 3 пъти в седмицата. Първо започвам с кардио да разгрея в началото 10 мин. сега вече и 20 мин. на колелото или на крос тренажора. Накрая на тренировката също завършвам с по 20 мин. на пътека. Ходя все още на нея, че бягането ми идва малко в повече. Всеки път сменяме упражненията - за гръб и рамене, за корем, за крака. Така правя от близо 1 месец, от тогава ходя на фитнес и много ми харесва. :1216
Anonys

Re: Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Мнение от Anonys »

Здравейте отново.

Кардиото не е важно само за сваляне на подкожни мазнини, а и подобрява здравето на човека(сърдечно-съдова система, намалява стреса и повишава тонуса на човека).
Както може би сте чели някъде, най-препоръчително е кардиото да се прави сутрин на гладно. Ако имате проблем с това, че не сте яли е препоръчително да се приемат зеленчуци преди тренировката. Прието е, че те(бавните въглехидрати) нямат отношение към метаболизма на мазнините. Сутрешната тренировка спомага най-много за горене на мазнини през целия ден.
Та, как да си пресметнете, колко трябва да ви е максималния пулс, дали на велоергометър-а или на пътеката за бягане:
извадете възрастта си от 226, като пулса ви не трябва да надвишава 55% от получената сума.
Пример: 226 - 35= 191 В случая 55% от сумата се получава 105(максимален пулс) на уреда.
Процентите се смятат по този начин: Сумата х 55 = Полученото число / 100
Относно за кардио тренировки, мисля че можете да посещавате фитнес зали. Там, след като знаете колко трябва да ви е максималния пулс, дали при бягане, дали при вървене, ще изпълнявате кардио-то по най-ефикасния начин.
След, като свикнете с това натоварване е добре да преминете към пулс 65-75% от сумата.
Искам да кажа нещо много важно: не си мислете, че ако пулсът ви се увеличи повече, кардиото ще бъде по-ефективно. По този начин натоварвате сърдечно-съдовата си система.

За кардио-то има няколко правила:

1-Загрявка. Тя е съществено важна от цялата тренировка. Без загрявка шансът за контузия е в пъти по-голям.

2-С който и уред да започнете, запомнете, че има период(около 2 минути), в който трябва да вървите/карате бавно. Също така трябва преди да приключите с уреда, да вървите/карате 2 минути за стабилизиране на пулса.

3-Преди тренировка трябва да ограничите мазнините и въглехидратите до минимум. Може да приемете само бавен въглехидрат(в минимално количество) и протеин или аминокиселини и то час - час и половина преди да започнете, които спомагат за антикатаболен ефект.

4-След тренировка е желателно да приемете съвсем малка част плод, който би забавил също катаболните процеси. Но в продължение на 30 минути след тренировката, не е желателно да се приемат каквито и да било други храни, за да може ефектът от тренировката и горене на мазнини да е максимален.

5-Старайте се между дневните тренировки да няма голям промеждутък от време. Тоест почивка повече от 2 дни. Желателно е да тренирате 5 пъти седмично.

6-Само за кардио 40 минути са достатъчни, особено за начинаещи в това начинание. По-късно ще напиша и за силовата част.

Спрямо уредите: който и да изберете ще бъде доста полезен. Най-бързо се сваля от пътеката.

Ориентировъчна таблица, която показва колко килокалории се изгарят за един час тренировка според теглото на атлета и вида кардио дейност:
[img]http://prikachi.com/images/76/7037076C.png[/img]

Колкото по-разноцветна комбинация за кардио можете да направите, толкова по-добре. Да речем започвате с велоергометър 15 минути, 20 минути на пътеката, 10 минути скачане на въже или кростренажор.

Ако пък ли не можете, да си позволите това, бих ви препоръчал Tae Bo или нещо много близко до него, което се прави в екип. Ефикасно е, защото физическата дейност не спира. Треньорите изискват много и те поставят на границата на силите ти.

С домашните упражнения не съм много запознат, но скачане на въже или пък практикуване на tae bo вкъщи би ви улеснило доста.
rosa_bg

Re: Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Мнение от rosa_bg »

Привет, Съни! Имам някои въпроси към теб.
1. Какво мислиш за Л-карнитин-а? (дано го изписвам правилно) Подходящ ли е в случая ни за отслабване?
2. Какво мислиш за вегетарианството? Сигурно си гледал нашумелия напоследък филм за млякото отрова. Какво мислиш по въпроса? На мен лично прясното тотално не ми понася, въпреки, че си го обичам.
3. Споменаваш, че има връзка между отслабването и целулита. Би ли пояснил?
Anonys

Re: Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Мнение от Anonys »

Здравейте, извинявай за късния отговор.

1- Мисля, че л-карнитина е много добър. Той помага на мастните киселини да бъдат вид гориво за енергията, от която се нуждае тялото. В казеина(млечните продукти) се съдържа малка част от л-карнитина.

2- Мога да отговоря на този въпрос по много лесен начин: ако казеина е домашен(истински), няма никакъв проблем да го приемате в големи дози. Той съдържа стероида-хормон естроген, който не е вреден за жените. Той е женския хормон. Основно мъжете трябва да се ограничават от млечните продукти. Ако купувате от магазина - не си мислете, че в това мляко има калции. Козето мляко е най-полезно. Когато си взимате кашкавал, сирене или извара - гледайте тя да е безсолна. Солта отделя вода в организма. Един липид, съдържащ се в млякото е холестерола. Той е г/д с концентрацията, колкото в свинското месо. Ако ще ядете нещо такова - яжте го в умерени количества и гледайте да е вечер, за да може единствено казеина да повлияе на тялото ви, докато се разгражда. Другите глупости - тумори и т.н., за мен са глупости. Стига да не се прекали.

3- Спортът и правилното хранене трябва да са ви приоритет, ако искате да се отървете от целулита си. Всичките тези ненужни въглехидрати и мазнини, които приемате са фактора за целулита, от който се боите. Това, което искам да кажа е, че няма връзка между това, дали ще си слаб или не с това, защото целулита представлява нарушение в разпределението на мастната тъкан на кожата. А подкожни мазнини имат дори и слабите хора.

Моята препоръка, кога да се борите с целулита е след като отслабнете. След, като отслабнете, можете да направите така наречената детоксикация, която вади токсините от организма ви, отговорни за целулита. Захранването и диетата трябва да се базира повече на плодове и зеленчуци, богати на целулоза. Черен или зелен чай спомагат детоксикацията. Купете си и витамин C. Когато тренирате и поддържате диета и тренировъчна програма е хубаво, в периода, в който се опитвате да премахнете целулита да ядете повече яйца и соя или да си закупите яйчен или соев протеин. Доза 30 минути преди тренировка и веднага след.

:)
zikoos

Re: Съвети от Anonys(Станислав-Съни)

Мнение от zikoos »

zdravei съни iskam savet ot teb no ako moje da mi dadesh skype ili face ako e vazmojno :)
Публикувай отговор