14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Сиренце »

Хей, Ваши зеленолистни височества, много стимулиращо действате, да знаете! Дотолкова, че четвърти ден съм на 90% сурова храна :mrgreen: . Е, разните му там треви, ензими, ала-бала не са ми в менюто, но е супер. Не съм си поставяла срокове, цели,...просто действам по импулс. Да видим докъде ще я докарам.
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Пускам пудинга тук...просто така, преди да е изчезнал внезапно:)

Чиа пудинг: банан и половина, 2 с.л. кокосови пълномаслени стърготини, 2 ч.л. чиа, кафява захар мусковадо-една чаена лъжичка(по желание),шепа накиснати сурови орехи, 1 с.л. какао 70%. После само натисни бутона който вече натискаш от 4 дни...знаете за кой говоря-за push, start, on или както е там на вашия приятел Пасатор, Блендерор, Чопарор или каквото живее на кухненския ви плот.

Целувки, :423 отивам да скрия запасите...
[img]http://s14.postimg.org/xes6d79sd/image.jpg[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от bobichan »

Ейй ме на! Направо съм за тиквен медал! Честно!
Нали утре и вдруги ден съм командировка, та трябваше да приготвя вечерята за днес и цялото ми меню за следващите 2 дни! Направо не е истина! Казвам ви
Буркан демо написа:
се премести у дома! Та моето скромно меню:
- за вечеря суши от слънчогледови семки, краставичка, морков, авокадо, маааааалко сушен домат - една ролка си вземам и за утре!
- 1 литър смути - ябълка, сусамово мляко, конопен протеин, мноооооого спанак (накиснат в сода и оцет) канела, джинджифил, мака,
- 1 голяма салата - от всичко, зеленчуково, което обитава хладилника ми,
- 1 буркан спагети от тиквички с малко зеленолистен микс, пресен лук и морковени спирали,
- за дресинг ще ползвам импровизирано гуакамоле от 5 сушени домата, сока на 1 лимон, 1 авокадо, 3 супени лъжици покълнали слънчогледови семки, вода,
- ииии нещо, което не опитвайте в никакъв случай - смляно кашу, почти на масло, рожково брашно, няколко капки лим, сок за свежест и петмез от захарно цвекло. Казвам ви не става за ядене, ВЪОБЩЕ! Шегувам се разбира се убийствен вкус, сериозно;
- сега гвоздеят ленените крекери, които ви пуснах преди в темичката, казвам ви не съм опитвала по-вкусни крекери! Пробвайте задължително. Моите ги овкусих със соев сос и къри. Уникални!
Така отделно си вземам 1/2 чаша покълнали бадеми, какао и малко ябълки и банани!
Ще рече човек, че отивам изчезвам за цял месец, ама предпочитам да ми остане храна, но да не се изкуша, че там, където отивам има един уникален ресторант!
Иначе днес нямах много време за закуска и подготовка, дори си пропуснах бадемите следобед, та вечерта ми беше доста гладно, що лъжици облизах, ама поне здравословни :222 !
Цвети, браво на теб! възхищавам ти се! Успех! Трудно е да спреш глутена, ноооо не е невъзможно! От една година пиша статия за безглутеновите брашна, принципи и методи на работа и все съм я написала, но я обещавам скоро! Моята Цвети също е на безглутенова диета милата, много съм горда с нея. Е прави прегрешения от време на време, ама ... много е малка така че няма как. Успех. Пиши лятото, ако се навиеш да пробваш да даваме идеи :) Всичко най-добро от мен!
lindorina написа:Остава да се появят и тримата мускетари и ще сте недостижими :1209
Леле, представяш ли си? Ей тогава официално ще заявя, че светът е тръгнал в по-добра посока! Линди не се
lindorina написа:Слънцето не огрява еднакво навсякъде :954 Важна е вярата и силното желание. Изпълнението е следствието.
Мъдра, както винаги :329
Цони, супер си. Много ти се изкефих. Важното е да си ок и да се чувстваш комфортно! Ако издържиш до края ще е още по-забавно!
И мили дами детоксващи не детоксващи минавайте да ни наглеждате от време на време. Много ми е драго! ТО е ясно, че в другите теми няма да се класирам, поне тик да се засечем :329
Мирииии, факир си! Браво на теб и бързай да скриеш запасите! Само тая захар може ли да я смениш временно с мед, фурми (пресни), банан, агаве, петмез, кленов сироп...? Не заради друго, а за да вземеш максимума от режима :)
Лека ви вечер, аз няма да готвя следващите 2 дни, само ям, ще говоря и ще се возя :) Е мисля един фитнес и една сауна да вкарам по средата :423
:922 :922 :922 :922 :922 :922
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Мдам Боби,абсолютно права си за захарта,но тя е само по желание,аз си обичам цвеклото,но петмеза ми свърши, а ме чакаше нощно Лале на Витоша...Така че...мусковадото умря още докато се катерех към лифта:)Ноооо иначе никаква захар!!! Важен е състават, не количеството!
Лека нощ
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Бобка, РЕСПЕКТ !!! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cchery »

И така - да обявя и тук :1062 : от утре почвам плавно захранване. Оттегчих се до смърт от салати. От храна, която няма мирис, а случая и с моите готварски умения - и външен вид. И най-вече от вкуса, който е един и същ, каквото и да си приготвя. :D Отидох, видях и сега се връщам. С нови знания. С нови умения. С нова идея за детокс по пълнолуние.

Последните 2 дена имам чувството, че живея в обществена пералня - вечно нещо се кисне или пък суши :221 :221 ... такова връткане около един единствен уред отдавна не съм му мятала. Но съм много доволна - първият ми опит с този детокс беше миналия юни - останах на него 3 дена. Сега - с 2 повече. Успях да си направя едни не лоши крекери, да опитам вкуса на ядковото сирене, което си е супер ииии да си пия на воля ядковото мляко - ето това са неща, които много харесвам.


Мири, не знам как е вкуса на пудинга, чиято снимка съблазняващо ми намигва от вчера, но съдинките са страхотни :1062 ... Канех се да питам как са били ските снощи, но мисля, че се досещам.

Боби, голямо центрофугиране си му дръпнала вчера в кухнята.... :lol: очевидно си ошушкала хладилника..... да ти е сладко! Аз само като си помисля за спанак и зелена салата, и покафенявам :1140 :1140 ......

Иначе - менюто ми за днес:

закуска - смути с банан, половин тиквичка, ядково мляко и зелении...

междинка - накиснати сурови ядки и червена боровинка

обяд - зелена салата с лимонов сок, зехтин и малко маслини
сурова тиквичка на лента, залята със сурова лютеница с вид на смлени вътрешности и вкус на кислородна вода

междинка - сурови шоколадови бонбони

вечеря - най-много чай.....

Хайде, къде сте другите?!? :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Чери, леко, успешно и приятно захранване от утре!
Браво за изкараните 5 пълни дни!
Супер си :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Ани браво за изкараните 5 дни!!! Това за обществената пералня.. :955 , такъв е животът :221
Карането не знам как се досещаш, че е било, но за мен беше супер, като да не очакваш. Красиво, сравнително спокойно и София се вижда блещукаща и лъжлива в подножието. Срещнах и лисица...да лисица красива истинска и явно шокоманяк, като гледам как лакомо чакаше да и метнат нещо сладко :1062
Прилагам и снимково доказателство

[img]http://s14.postimg.org/tmhsvjkj1/IMG_20150219_202614.jpg[/img]
[img]http://s14.postimg.org/8bou50rsd/IMG_20150219_203227.jpg[/img]
[img]http://s3.postimg.org/xlku4ut6n/IMG_20150219_185530.jpg[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

МИРИ, УНИКАЛНИ СНИМКИ !!! :524 :326 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Kleo написа:МИРИ, УНИКАЛНИ СНИМКИ !!! :524 :326 :329
Благодаря ти, малко са размазани,но бързахме.
Гледката е нереална,хем планината,хем животни,хем града.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

През нощта ли са правени?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор