Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнениеот Сиренце » Чет 19 Фев 2015, 14:51

Хей, Ваши зеленолистни височества, много стимулиращо действате, да знаете! Дотолкова, че четвърти ден съм на 90% сурова храна :mrgreen: . Е, разните му там треви, ензими, ала-бала не са ми в менюто, но е супер. Не съм си поставяла срокове, цели,...просто действам по импулс. Да видим докъде ще я докарам.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Miri » Чет 19 Фев 2015, 15:33

Пускам пудинга тук...просто така, преди да е изчезнал внезапно:)

Чиа пудинг: банан и половина, 2 с.л. кокосови пълномаслени стърготини, 2 ч.л. чиа, кафява захар мусковадо-една чаена лъжичка(по желание),шепа накиснати сурови орехи, 1 с.л. какао 70%. После само натисни бутона който вече натискаш от 4 дни...знаете за кой говоря-за push, start, on или както е там на вашия приятел Пасатор, Блендерор, Чопарор или каквото живее на кухненския ви плот.

Целувки, :423 отивам да скрия запасите...
Изображение
Аватар
Miri
Една птичка пролет не прави

Мнениеот bobichan » Чет 19 Фев 2015, 23:44

Ейй ме на! Направо съм за тиквен медал! Честно!
Нали утре и вдруги ден съм командировка, та трябваше да приготвя вечерята за днес и цялото ми меню за следващите 2 дни! Направо не е истина! Казвам ви[quote= Буркан демо]https://www.facebook.com/HrankoopSofia/posts/574861029316685[/quote] се премести у дома! Та моето скромно меню:
- за вечеря суши от слънчогледови семки, краставичка, морков, авокадо, маааааалко сушен домат - една ролка си вземам и за утре!
- 1 литър смути - ябълка, сусамово мляко, конопен протеин, мноооооого спанак (накиснат в сода и оцет) канела, джинджифил, мака,
- 1 голяма салата - от всичко, зеленчуково, което обитава хладилника ми,
- 1 буркан спагети от тиквички с малко зеленолистен микс, пресен лук и морковени спирали,
- за дресинг ще ползвам импровизирано гуакамоле от 5 сушени домата, сока на 1 лимон, 1 авокадо, 3 супени лъжици покълнали слънчогледови семки, вода,
- ииии нещо, което не опитвайте в никакъв случай - смляно кашу, почти на масло, рожково брашно, няколко капки лим, сок за свежест и петмез от захарно цвекло. Казвам ви не става за ядене, ВЪОБЩЕ! Шегувам се разбира се убийствен вкус, сериозно;
- сега гвоздеят ленените крекери, които ви пуснах преди в темичката, казвам ви не съм опитвала по-вкусни крекери! Пробвайте задължително. Моите ги овкусих със соев сос и къри. Уникални!
Така отделно си вземам 1/2 чаша покълнали бадеми, какао и малко ябълки и банани!
Ще рече човек, че отивам изчезвам за цял месец, ама предпочитам да ми остане храна, но да не се изкуша, че там, където отивам има един уникален ресторант!
Иначе днес нямах много време за закуска и подготовка, дори си пропуснах бадемите следобед, та вечерта ми беше доста гладно, що лъжици облизах, ама поне здравословни :222 !
Цвети, браво на теб! възхищавам ти се! Успех! Трудно е да спреш глутена, ноооо не е невъзможно! От една година пиша статия за безглутеновите брашна, принципи и методи на работа и все съм я написала, но я обещавам скоро! Моята Цвети също е на безглутенова диета милата, много съм горда с нея. Е прави прегрешения от време на време, ама ... много е малка така че няма как. Успех. Пиши лятото, ако се навиеш да пробваш да даваме идеи :) Всичко най-добро от мен!
lindorina написа:Остава да се появят и тримата мускетари и ще сте недостижими :1209
Леле, представяш ли си? Ей тогава официално ще заявя, че светът е тръгнал в по-добра посока! Линди не се
lindorina написа:Слънцето не огрява еднакво навсякъде :954 Важна е вярата и силното желание. Изпълнението е следствието.

Мъдра, както винаги :329
Цони, супер си. Много ти се изкефих. Важното е да си ок и да се чувстваш комфортно! Ако издържиш до края ще е още по-забавно!
И мили дами детоксващи не детоксващи минавайте да ни наглеждате от време на време. Много ми е драго! ТО е ясно, че в другите теми няма да се класирам, поне тик да се засечем :329
Мирииии, факир си! Браво на теб и бързай да скриеш запасите! Само тая захар може ли да я смениш временно с мед, фурми (пресни), банан, агаве, петмез, кленов сироп...? Не заради друго, а за да вземеш максимума от режима :)
Лека ви вечер, аз няма да готвя следващите 2 дни, само ям, ще говоря и ще се возя :) Е мисля един фитнес и една сауна да вкарам по средата :423
:922 :922 :922 :922 :922 :922
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Мнениеот Miri » Пет 20 Фев 2015, 00:49

Мдам Боби,абсолютно права си за захарта,но тя е само по желание,аз си обичам цвеклото,но петмеза ми свърши, а ме чакаше нощно Лале на Витоша...Така че...мусковадото умря още докато се катерех към лифта:)Ноооо иначе никаква захар!!! Важен е състават, не количеството!
Лека нощ
Аватар
Miri

Мнениеот Kleo » Пет 20 Фев 2015, 07:50

Бобка, РЕСПЕКТ !!! :326
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Пет 20 Фев 2015, 14:55

И така - да обявя и тук :1062 : от утре почвам плавно захранване. Оттегчих се до смърт от салати. От храна, която няма мирис, а случая и с моите готварски умения - и външен вид. И най-вече от вкуса, който е един и същ, каквото и да си приготвя. :D Отидох, видях и сега се връщам. С нови знания. С нови умения. С нова идея за детокс по пълнолуние.

Последните 2 дена имам чувството, че живея в обществена пералня - вечно нещо се кисне или пък суши :221 :221 ... такова връткане около един единствен уред отдавна не съм му мятала. Но съм много доволна - първият ми опит с този детокс беше миналия юни - останах на него 3 дена. Сега - с 2 повече. Успях да си направя едни не лоши крекери, да опитам вкуса на ядковото сирене, което си е супер ииии да си пия на воля ядковото мляко - ето това са неща, които много харесвам.

Мири, не знам как е вкуса на пудинга, чиято снимка съблазняващо ми намигва от вчера, но съдинките са страхотни :1062 ... Канех се да питам как са били ските снощи, но мисля, че се досещам.

Боби, голямо центрофугиране си му дръпнала вчера в кухнята.... :lol: очевидно си ошушкала хладилника..... да ти е сладко! Аз само като си помисля за спанак и зелена салата, и покафенявам :1140 :1140 ......

Иначе - менюто ми за днес:

закуска - смути с банан, половин тиквичка, ядково мляко и зелении...

междинка - накиснати сурови ядки и червена боровинка

обяд - зелена салата с лимонов сок, зехтин и малко маслини
сурова тиквичка на лента, залята със сурова лютеница с вид на смлени вътрешности и вкус на кислородна вода

междинка - сурови шоколадови бонбони

вечеря - най-много чай.....

Хайде, къде сте другите?!? :954 :954
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Пет 20 Фев 2015, 15:09

Чери, леко, успешно и приятно захранване от утре!
Браво за изкараните 5 пълни дни!
Супер си :326
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот Miri » Пет 20 Фев 2015, 15:58

Ани браво за изкараните 5 дни!!! Това за обществената пералня.. :955 , такъв е животът :221
Карането не знам как се досещаш, че е било, но за мен беше супер, като да не очакваш. Красиво, сравнително спокойно и София се вижда блещукаща и лъжлива в подножието. Срещнах и лисица...да лисица красива истинска и явно шокоманяк, като гледам как лакомо чакаше да и метнат нещо сладко :1062
Прилагам и снимково доказателство

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Miri

Мнениеот Kleo » Пет 20 Фев 2015, 16:41

МИРИ, УНИКАЛНИ СНИМКИ !!! :524 :326 :329
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот Miri » Пет 20 Фев 2015, 20:06

Kleo написа:МИРИ, УНИКАЛНИ СНИМКИ !!! :524 :326 :329

Благодаря ти, малко са размазани,но бързахме.
Гледката е нереална,хем планината,хем животни,хем града.
Аватар
Miri

Мнениеот Kleo » Пет 20 Фев 2015, 20:10

През нощта ли са правени?
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cvety_rz » Пет 20 Фев 2015, 21:16

Miri написа:Пускам пудинга тук...просто така, преди да е изчезнал внезапно:)

Чиа пудинг: банан и половина, 2 с.л. кокосови пълномаслени стърготини, 2 ч.л. чиа, кафява захар мусковадо-една чаена лъжичка(по желание),шепа накиснати сурови орехи, 1 с.л. какао 70%. После само натисни бутона който вече натискаш от 4 дни...знаете за кой говоря-за push, start, on или както е там на вашия приятел Пасатор, Блендерор, Чопарор или каквото живее на кухненския ви плот.

Целувки, :423 отивам да скрия запасите...
Изображение

Ха познайте не закусвах ли сутринта пудинг :1028 Беше с малко корекции, защото имах накиснато сурово кашу а и не трябва да консумирам орехи заради щитовидната.Вместо захар сложих малко мед и стана разкошотия.
Чери, браво :326 Как се чувстваш сега? Усещаш ли нещо по различно?
Боби, ще ми е интересно да прочета статията.Пък за храната......да има от имане глава не боляло казват :221
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот bobichan » Пет 20 Фев 2015, 22:33

Мирка, ахааааа да ме навиеш да се кача на ски и к'во? Лисица! Ама браво много си смела! Иии хич не личи че сте бързали! Благодаря за снимките, насладих се и аз на тишината, покрай вас! И следващия път като ти свърши петмеза по време на детокс свиркай, нали сме дружки съседски ще ти дам една чЕшка.
Черита, успех в захранването. Я сподели какво сложи на тая лютеница, че стана с вкус на кислородна вода. Моята става идеална. Е, разбира се със зехтин, но аз един от детоксите си го правих със зехтин - това си ми беше единственото прегрешение. но с времето намираш варианти за дресинги и без зехтин. Нспример днес салатата ми, овкусена с импровизирано гуакамоле с повече лимонов сок беше върхът! Имаше и вкус и мирис и аромат... Между другото смутито ти е много бейсик. Не се изненадвам, че няма вкус. И моето нямаше кой знае какъв превъзходен вкус днес. Трябваше да му сложа и 1 банан добавка и щеше да е ПЪРФЕКТ. Е, ставаше за пиене де, просто не беше УАУ!
Kleo написа:Бобка, РЕСПЕКТ !!! :326
Благодаря :954
cvety_rz написа:Пък за храната......да има от имане глава не боляло казват :221

Ъхъм :221
cvety_rz написа:Боби, ще ми е интересно да прочета статията.
Отивам да пиша. Цял ден се опитвам да я напиша, ама ве ме прекъсват, та ще видим кога ще я завърша! Но очаквайте скоро!
Целувки дами и успех утре на смутитата и ядковото мляко. Аз ще съм на течности от понеделник. Чакам си суровия семинар в неделя като дар божи :1209 :222
Чери, ти нали пак ще минаваш да ни наглеждаш сега няма да ни зарежеш като бездомни кучета, Я?
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Re:

Мнениеот cchery » Пет 20 Фев 2015, 23:18

Ха здравейте. Аз съм с доста неприятно главоболие и слабост в цялото тяло.... От менюто ми за днес успях да изконсумирам смутито, обедната салата и ядки и фурми... При вида на салата тази вечер, ми се догади сериозно - може би защото ме боли и глава. Утре ще е по-добре.

bobichan написа:Между другото смутито ти е много бейсик. Не се изненадвам, че няма вкус.

Смутито ми е страхотно. И най-вкусната ми храна от всичко дотук. :) Разликата с рецептите за смути, които Надя е дала, е в липсата на плодове. Но аз компенсирам това като ги ям отделно. През някои от дните добавях и чия, и бирена мая, и киви, и круша, конопен протеин. По-изчистеният вкус от тази сутрин е търсеното разнообразие :222 .

bobichan написа: Я сподели какво сложи на тая лютеница, че стана с вкус на кислородна вода.

Рецептата от стр.170 от книгата на Надя - 1 към 1.

Мирка, страхотни снимки :954 :954 . И тази прекрасна лисица.... някой обясни ли й какви поражения ще има върху метаболизма й шоколада, който консумира :1062 :1062 ?! И как я грозят минимум глутенова нетолерантност и старческо малоумие от добавките вътре :221 .... Ама може би тя си е достатъчно не добре щом е дошла толкова близо до вас. Добре че не шмули банички всеки ден....

Цвети, истината е, че точно днес не се чувствам добре. А вчера изпитах силна нервност и напрегнатост. Но първите 3 дни бях като преродена. Смятам да си запазя навика за веган или суров ден седмично. Добре ми се отразява. Открих хубавия вкус на ядковото сирене и ми хареса. Останалата част от менюто ми е включена и без това в ежедневието - обожавам салати, авокадо, гуакамоле, крем-супи, сурови десерти, че и смутита - как искам да измисля подходяща българска дума вместо тази безобразна комбинация от букви :1139 .... звучи смущаващо. Отивам да спя....

:942 :048 :942

Обява: неделя от 14 часа СПА в спортен комплекс SPark в Резиденшъл на Околовръстното. Аз ще съм там минимум с Бела. Макс - цялото семейство.

:942 :048 :942

Лека нощ на всички!
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Съб 21 Фев 2015, 08:30

Ани, мерси за "обявата", приех я по-скоро като покана :mrgreen: , мило отправена към всички ни! Аз бих дошла с огромно удоволствие, но пред мен има две но-та, които ме възспират: утре бабата на Хри, баба Божка :mrgreen: , става на 81 години, да ни е жива и здрава, много си я обичам, като моя баба ми е вече 18 години. А другото е, че, тъй като не шофирам, а и не знам къде е това СПА, и представа си нямам как да дойда до вас :oops: /предполагам, че втората причина да не дойда е по-разрешима с твоя помощ или упътване/ И така, приятно изкарване в неделята от мен!!! :1216 Колкото повече - толкова повече - казва Мечо Пух :222
Kleo
Вятър в косите...

ПредишнаСледваща

Назад към ХРАНЕНЕТО - СИЛА ЗА ЖИВОТ