Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Kleo написа:Отивам да ям зелена салатка със сурово кашу!
До обяд - билков чай с мед, горчиво кафе, много вода и една ябълка!
УТРЕ МИ Е ПЪРВИЯТ ВОДЕН ДЕН И ЗНАМ, ЧЕ БОГ ЩЕ МИ ПОМОГНЕ ДА ГО ИЗДЪРЖА НАПЪЛНО!
Късмет! :923 Бог - това си ти самата!...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

ВОДА ... Eau, tu es la plus grande richesse que soit au monde! Екзюпери възкликва, че водата е най- голямото богатство на света!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Kleo написа:ВОДА ... Eau, tu es la plus grande richesse que soit au monde! Екзюпери възкликва, че водата е най- голямото богатство на света!
Деска, с нетърпение чакам да кажеш как мина вчера!!! Дори и да не е било съвсем по режим, най-важното е ти да си доволна от себе си. Или пък да си имала един страхотен ден с най-близките си в Девин! Няма непоправими неща! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cvety_rz »

Деси, как са нещата? Щом си стигнала до водния, значи е минал почти месец.Как бързо лети времето само.....
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Водния ден го изкарах напълно и изцяло на бистра водица :1216 Чувствах се отлично, въпреки ... препятствието, изпречило се на пътя ми точно в този ден, а именно на 29.04., Разпети Петък, водният ми ден. Тя Черита знае, щото й писах от вайбъра, ама и тук да си кажа: раних си много лошо палеца на десния крак :328 в един от басейните в Девин, още първата вечер, когато отидохме :126 Всичко на всичко от трите почивни дни там, аз имах точно 2 чАса, изкарани в СПА-то на хотела, радостна и волна, заедно с Алекс. След това, излизайки по стълбите от терапевтичния басейн /този с горещата минерална вода/, закачам с палеца си остър ръб, правя си рана, като засягам артерия, от която буквално бликва много кръв :1139 /за нула време се образува локва пред басейна, беше ужасна гледка/. Превързаха ме на няколко пъти, но уви! - кръвотечението не спира. На следващата сутрин с баща ми отидохме до Спешна медицинска помощ в Девин, там ми предписаха специална маз с кръвоспиращо действие и установиха, че е засегнат кръвоносен съд. Но въпреки че на моменти ми прилошаваше, в крайна сметка си легнах доволно гладна и само на вода. На следващия ден до 13 часА бях само на ябълки и малко ягоди, и чак след това се захраних, както си е по диетата. Днес се и претеглих на кантара за първи път, откакто съм на режима, свалила съм 3 кг. Не е много, но не е и да не съм мръднала изобщо. Продължавам!!! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Дескааааааааааааааааааааа, тъкмо щях да ти пиша, че чакам с огромно нетърпение твоя днешен отчет, т.к. ти беше казала, че ще пишеш след като ти мине първия воден ден!!!! :) :) :) БРАВО за тези 3 килограма по-надолу!!! БРАВО за успеха с водния ден! БРАВО за това, че въпреки препятствията и изкушенията, си на линия, твърда и упорита!!!! Наистина, 3 кг за 1 месец не са много, но пък............ дали не са точно толкова, колкото трябва да бъдат за такъв период?!? :222 :222 ... Все пак, организмът се нагажда към новия начин на хранене, търси си старите калории и храни, опитва се да задържи статуквото до момента и борбата не е съвсем равностойна! Но ти наистина не се откзвай!!! Вече знаеш как е по този път - можеш дори да импровизираш по отношение на храната като знаеш кое ти се отразява благотворно и кое не.

Ще си позволя само едно нещо - включи повече спорт и движение!!! Сега вече е светло и топло до по-късно вечер. Не хващай метрото от най-близката до работата ти станция..... а повърви до по-следващата и оттам..... През това време си слушай музика по телефонао, проведи разговори, за които като си вкъщи не остава време. Запиши си дори някоя аудио-книга и си слушай. Хем ще вървиш и ще се движиш, хем и няма да си с усещането, че си губиш времето...

БРАВО още веднъж!!! Надявам се, че пръстът ти на крака вече е по-добре! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Мерси, Аничка :329 :329 :329

Аз съм в болничен три дни, защото си накуцвам с десния крак още. Палецът е доста по-добре, но още е много далеч от оправяне, както се вижда... Днес бях при личния си лекар. Задействах застраховка и издействах безплатен уикенд за мен и семейството ми от управителя на хотела, в който пострадах. Така че имам поводи да се усмихвам. Въпреки проблемите. Все пак са бели кахъри...

Идеите ти за връщане от работа са БРИЛЯНТНИ, но неизпълними, защото се връщам всяка вечер от работа заедно с незрящия си колега, с когото живеем в съседни блокове. Аз му помагам да се прибере по-лесно и бързо от работа, без да ползва белия си бастун, а той на мен ми съдейства с това, че пътуването за и от работа ми излиза напълно безплатно, поради причината, че му се водя придружител и минавам с неговата карта за градския транспорт. Принципно всеки път го врънкам да ходим пеша по Пиротска поне до Сердика II, обаче той почти никога не се навива и дори това разстояние държи да го минем с трамвай... Ама колега, сляп, какво да го правя? ... Иначе приемам съвета ти за повече движение, определено си права!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от ellyto »

Деси,

много неприятна случка ти се е случила, но въпреки всички ти си останала упорита и си изкарала диетата както си е по план. Поздравявам те за всичко, което си постигнала до тук, пожелавам ти да се оправиш по-скоро от неприятната случка, и да продължаваш напред към постигането на целите, които си си поставила.
Много добри съвети ти е дала Чери, аз също искам да те подкрепя в това, че движението би ти дало много - ще смъкнеш сантиметри и ще се чувстваш още по-добре. Ти вече можеш да си прецениш как, кога и дали изобщо нещо повече имаш възможност да направиш.
Продължавай напред и не се отказвай, дори и като приключиш с диетата, пак продължавай напред. Виж Цвети - колко много килограми беше, а сега как изглежда - имаш чудесен пример. Ако трябва консултирай се с нея, за повече мотивация.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Ели, благодаря и на теб! :922
Много сте мили!!!
Цвети наистина ми е светъл пример, много, голямо браво на нея за всичко!!! :524 :326
Днес ми е плодовият ден - до момента вода, 2 банана и 2 салати /домати и краставици на обяд, и зелена салата току-що/.
Не нарушавам с други неща, дори днес и ядки не взех. Достатъчно е, че ям сурови плодове и зеленчуци, и че пия кафе, чай и вода. Ами това е.
Продължавам напред.
И да, след като изтече режимът, смятам устойчиво да си запазя някои навици от него. Като например да не закусвам нищо освен плод до 12 часа, да вечерям най-късно до 20-21 часа, да си правя поне един разтоварващ ден седмично и един воден ден месечно. Да се опитвам да разделям храните. Да ям по-малко тестено и сладко. Да не преяждам. Да не пия газирани напитки. Ей такива обикновени неща. А всъщност свалят килограми и обиколки.
А за движението - танцувам си, но лежерно, най-често през вечер. За толкова ми остава време и ... мерак. Другото са излишни оправдания, за които вече се разбрахме да не ги казвам повече.
Ще отида на морето през юни, изглеждаща по различен начин, в сравнение с преди 1 април!!!
П.П. Днес няма да танцувам. Куцам, а и МЦ ми дойде днес, за капак на всичко.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Днес е любимият ми белтъчен ден, отивам да ям сега :1209
П.П. Един час по-късно: обядвах две сурови чушки, напълнени със сирене, и салата от домати и краставици. Много съм доволна.
П.П. За вечеря ще хапна и месце. Тъкмо извадих свинската плешка от камерата. Ще направя и зелена салата, и готово.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cvety_rz »

Десиииии, поздравления :326 Като човек, който е започнал с доста над твоите килограми и е смъквал по 3 кг. месечно мога да ти кажа, че това си е страхотен резултат.И водния ден си го изкарала въпреки почивката и въпреки контузията.Респект :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Публикувай отговор