Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Kleo написа:Идеите ти за връщане от работа са БРИЛЯНТНИ, но ............
Деси, в момента, в който видях "но"-то в изречението, ми беше ясно :1062 :1062 :1062 . Виж, не намирам идеята си за брилятна..... нито новаторска, нито изненадваща. Това е първия съвет, който ще прочетеш във всяка вестникарска статия за отслабване и хранителни режими. Аз се опитах просто да го изтупам от прахта и да ти го предложа в актуален за теб вариант. Обаче ти имаш "но" и знам, че ако сега ти напиша да правиш тези разходки преди работа, щом след работа си ангажирана, пак ще има "но", и ще е излишно. Дес, ти беше напълно права - просто не обичаш физическата активност във формата, каквато на мен ми харесва и смятам за полезна за здравето и за по-лесното отслабване. Така че... аз няма да настоявам повече. Ще си позволя само да отстоявам онова, в което съм на 100% убедена и то най-вече от личния ми опит - няма как да се получи качествено отслабване без активна физическа работа...... Не се вържи на идеите как "звездите" отслабвали само с диети.... Ако се "вържеш", де :razz: . Звездите ходят на масажи, на сауни и парни бани, на разните му там липосукции и т.н. род процедури, които спомагат много за редукция на излишните течности и съответно килограми.

Надявам се, че пръстът ти вече е добре и не куцукаш, защото е супер неприятно да не можеш да вървиш!!!! Поздравявам те пак със стоицизма, който проявяваш с диетата!!! Не спирай! Наблюдавам те :1058 :1058 :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Бих ходила повече пеш, ако колегата ми беше съгласен, но той категорично отказва, а аз не искам да го оставям да се прибира сам, предвид, че е напълно незрящ, а сме съседи, живеем в съседни блокове.
Мога да ходя пеш в други моменти обаче, не точно на връщане от работа. Не съм казала, че няма да се разхождам. Все пак Е пролет, въпреки студа, облаците и вятъра!

Днес - денят ми на варива. До обяд - кафе, вода и ябълка. После - ориз със зеленчуци. И пак вода. Чувствам се добре. Радвам се, че ме следиш, Ани!

[img]http://www.img-share.eu/f/images/194/lo ... 6JYIeL.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси браво за трите килца.....аз едни три кила ги сънувам 4 ходини.Но и аз като Чери смятам че каквато и диета да подхванеш без активно движения в каквато и да било форма няма да има кой знае какви брилянтни резултати.Аз също като теб не обичам да спортувам или по-скоро яко си ме домързява.Но ходя много пеша.Имам книжка но на колата не се качвам.Взимам всеки ден Анджи от училище и правим малка разходка...пеш.От както започнах работа съм отслабнала от пустите 63-64 кг на които стоях 4 ходини,сега съм 56 и се чувствам чудесно.Но и на работа имам много движение.изтеглих си крачкомер на тела и до обяд минавам 6000крачки.до вечерта стигат и 10000....понякога но аз съм доволна.
Оспамих темата...НО аз за разлика от Чери не искам да чувам Но-тата а искам да се кефиш на своите си резултати....
Още веднъж браво за издържливостта и успеха с диетата и продължавай все така :329
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Не спамиш, а ми пишеш, за което ти благодаря, Елисче!
И БРАВО за твоите сегашни килограми!
Фиданчица си ти :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,вчера доста бързах да се разпиша навсякъде и сега като си чета поста е доста хаотичен.А основното което исках да споделя е...в Перник имах уседнал начин на живот и никакво движение и точно на това отдавам задържаните килограми.Сега имам доста движение и то преимно ходене,което по някакъв начин ми помага да поддържам форма.
Намери своя си начин за движение и с този режим съм сигурна че ще постигнеш добри резултати :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Мерси, аз те разбрах, Елисче.
Освен това помня добре, като работих на две места и буквално препусках като кон по обяд, за да стигна от едното до другото място. Нямах удобен ГТ и затова минавах пеш разстоянието. Цял един час, по време на обедната ми почивка, вместо да ям, аз търча, за да стигна от едната ми работа на другата.
Тогава бях само 47 кг. Представяш ли си? 47 килца!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Елисче, писа ми това на ЛС, но и тук го приемам като добра идея за мен и благодаря за информацията:
ellis_stoyanova написа:Деска чудих се къде да ти пиша но май е най-удачно тук а ако решиш да опиташ можеш да споделиш резултати.От 3-4 месеца ям ленено семе.Смилам го и си слагам към мюслите всяка сутрин или просто когато ям мюсли.Човек задържа до 3 кг шлака из храносмилателния тракт и от там самото хранене става затлачващо.Аз не спазвам режим и честно казно ям дост тестяно но от както ям това корема ми не подут и се чувствам добре.не знам как би могла да го приложиш в 90 дневната но ако решеш опитай.стискам палци
Лененото семе какво е, момичета? - спада към ядките или е предимно протеин? - изобщо ако го вкарам към 90-дневната диета, в кой от дните да го включа и как да го консумирам - приемам всякакви предложения, като предварително благодаря! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Kleo написа:Бих ходила повече пеш, ако колегата ми беше съгласен, но той категорично отказва, а аз не искам да го оставям да се прибира сам, предвид, че е напълно незрящ, а сме съседи, живеем в съседни блокове.
Това напълно го разбирам и мисля, че решението ти да помогнеш на колегата ти е човешко и благородно! :)

В крайна сметка аз нямах идея за ангажимента ти и просто импровизирах с предложението си :954 . И определено, след като прочетох за него, ми се видя логично да продължиш ето така:
Kleo написа:Мога да ходя пеш в други моменти обаче, не точно на връщане от работа.
И ти го направи. Вярно в друг пост, след като ме понакова :128 малко в предишния си :221 :221 :221 .... Но каквото и да е, идеята е да включиш физическа активност. Ама активна :1062 . Ако правилно съм разбрала Елисчето, тя казва същото! И ползвам момемнта да я поздравя за свалените кила!!! :329

Лененото семе - мисля, Деси, че можеш да го включваш във всеки ден с изключение на водния. Предполагам, че количеството, което Елис ползва е не повече от 2 с.л., т.е. по-скоро минава за хранителна добавка, отколкото за храна. А и както разбирам, има доста добър ефект.

Ето, виж тук една статия за лененото семе с подобна инфо: http://beauty.fashion.bg/article/10656/ ... eneno-seme" onclick="window.open(this.href);return false;.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от ellis_stoyanova »

Аз слагам 2 ч лъжички в поливин кофичка мляко и мюсли
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

ОК, видях, че се прибавя в кисело мляко, а млякото е протеин... аз затова се зачудих също.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cchery »

Kleo написа:ОК, видях, че се прибавя в кисело мляко, а млякото е протеин... аз затова се зачудих също.
Не е задължително да е в киселото мляко. Можеш тези 1 или 2 супени лъжици ленено семе да ги наръсиш върху салатата си за деня. Или да поръсиш върху пицата си, върху сандвича. Или да залееш с малко топла вода и когато я попие, да ги хапнеш.

Аз лично съм ги добавяла към овесените ми ядки, които обикновено ям като предварително залея с гореща вода.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор