Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети

Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнениеот Мърмори » Чет 04 Ное 2010, 18:06

Диетата на Bad Cat

ТРИМЕСЕЧНА ДИЕТА ЗА ИДЕАЛНО ТЕГЛО И ФИГУРА

Не се ангажирам с цифри за свалените килограми, защото, както знаем, при всеки е индивидуално. Държа да отбележа, че отначало е много трудно, но въпросът е да се изкарат първите 16 дни, от които най-сложни са последните 4. Хубавото при диетата е, че се отслабва много бавно, но трайно. А ето я и нея: Целта е не само намаляване на килограмите, а също промяна на обменните процеси в организма, тъй като в края на диетата задържаме килограмите, които сме постигнали. Ако диетата се прекъсне не се получава желаният резултат.

Защо тази диета е много добра?

Продължителността й е 90 дни и в това време може да се отслабне от 18 до 25 кг. По количество може да се храните нормално, но трябва да знаете, че идеални са резултатите при по-малко количество храна. Диетата не е тежка за издържане - важно е само да следвате комбинацията между храните и правилно да заменяте дните. :!: Ако килограмите ви в първите 10 дни не намалеят, не се отказвайте в никакъв случаи и не изгубвайте вяра и воля. :!: Продължавайте диетата до края, тъй като е възможно в един момент да свалите наведнъж 5 кг.

• Диетата продължава 90 дни. След като приключите е необходима 90 дни почивка. След този отдих може да повторите още
    веднъж.
  • Закусва се задължително само с плодове (през 90-дневната диета и също по време на 90-дневната почивка), защото от тях организмът черпи плодова захар, необходима за нервната система!

ЦИКЛИ НА ХРАНЕНЕ

Тялото е уредена система, която изисква хармоничен начин на хранене. Изследванията показват, че човешкият метаболизъм има 3 цикъла:

04:00 до 12:00 ч. - цикъл на чистене на организма.
12:00 до 20:00 ч. - цикъл на хранене.
20:00 до 04:00 ч. - храносмилателен цикъл.

Цикъл на чистене на организма (04:00 – 12:00)

По време на този цикъл се консумира минимално количество храна (задължително плодове) и се пие по-голямо количество вода, чай или нискокалорични напитки. По време на диетата се закусва само с плодове.

Цикъл на хранене (12:00 - 20:00)

По време на този цикъл се храним неограничено. :idea: Тук не е важно колко количество ще изядем, а как ще консумираме храната и е задължително да спазваме времетраенето между отделните хранения. :idea:

При белтъчния ден между отделните хранения трябва да има 4 часа.

В деня за бобови растения и варива, както и през въглехидратния ден - 2 часа.

По време на плодовия ден е необходимо да се консумират повече плодове, но трябва да се знае, че един вид плод се смята за едно хранене. Между отделните хранения може да има от 1 до 2 часа.

Храносмилателен цикъл (20:00 - 04:00)

По време на този цикъл се храносмила и усвоява храната, затова е необходимо да не се яде нищо. Ако не може да издържите и сте много гладни вземете си някакъв плод или чаша вода, може и чай без захар.

ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА ДНИТЕ ЗА ХРАНЕНЕ

:idea: Тези дни са най-важният елемент от диетата. :idea: Спазването на реда, по който трябва да се храним, както и правилната комбинация между храните ще доведат до отлични резултати. Диетата се състои от:

• 4 дни редовно хранене и един ден (воден) на всеки 29-ти ден.
  • Тази диета се започва винаги с белтъчен ден, продължава с бобовия, въглехидратен и завършва с плодов.
  • Този цикъл се повтаря до 29-ия ден, когато се пие само вода!

Ден 1 - белтъчен

Кои храни спадат към белтъчините: месо, сирене, кашкавал, яйца, мляко и млечни продукти, спанак, ряпа, соя и соеви продукти, зеле, домати, червено цвекло, карфиол.

Белтъчните са големи молекули, изградени от аминокиселини. Аминокиселините се съдържат в храните от растителен и животински произход. Белтъчините са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло (коса, нокти, мускули и т.н.). Необходими са също за много други важни процеси в организма.

Примерно меню:

Закуска: Консумира се само един вид плод (2 ябълки, 2 портокала, 2 праскови, 2 мандарини, 2 круши, диня, пъпеш, купичка ягоди, малини и т.н.) Много е важно да се знае: :idea: Никога не смесвайте плодове от различен вид! :idea:

Обяд: Примери:

1. Две печени пържоли (свински, пилешки, телешки).
    Може риба или морски животни (калмари, миди, раци и др.).

Към това прибавяте филия хляб и зеленчуци (може задушени - моркови, карфиол, зеле, чушки и др.) или неограничено количество салата (домати, краставици, чушки, зелена салата, може и шопска). В салатата не слагайте фасул, царевица или грах, защото тези продукти спадат към варивата и се консумират през втория ден.
  2. Две-три по-големи парчета сирене или кашкавал (може и паниран), филия хляб, салата, вода.
  3. Две-три кисели млека, хляб, салата, вода.
  4. Две-три яйца (варени, на очи или бъркани със сирене), салата или задушени зеленчуци, хляб, вода.

След всяко хранене се пие бульон от различни супи (зеленчукова, гъбена, пилешка и др.), но без фиде или други тестени неща в нея.

Тук е мястото да добавя, че не е препоръчително да приемате бульон на кубчета. Подгответе си домашен бульон предварително, като дори можете да го замразите във фризера. Защото ето какво съдържа едно кубче говежди бульон, примерно (в 10-грамово кубче):
- сол
- усилвател на вкуса (глутамат, гуанилат и натриев инозилат)
- растителна мазнина
- нишесте
- малтодекстрин
- захар
- хидролизиран растителен белтък
- ароматизатор, който прилича на естествения
- оцветител (карамел)
- говеждо на прах,
- лимонена киселина
- магданоз
- мускатов орех
- куркума
- дафинов лист на прах
- кориандър
- екстракт от чесън
- минимално количество белтъчини, мазнини и въглехидрати.
Както се вижда, хранителната ценност на едно кубче говежди бульон е равна на нула.
Какво получава организмът ни с тези кубчета – набор от химикали плюс малко говеждо на прах и някои подправки (говеждото е необходимо за вкус). Усилвателите на вкуса – глутаматът и компания, многократно ще усилят вкуса на тези компоненти за вашия език, които са в минимално количество в кубчето.
След като сте поели кубчето бульон, известно време ще бъдете сити, но за кратко. Недостигът от витамини и микроелементи предизвиква т.нар. скрит глад, който ще ви накара да преядете.
Кубчетата бульон – пилешки, говежди, зеленчуков, както и готовите супи съдържат в себе си само химически компоненти, на практика замърсители на организма. От тях организмът не получава нищо полезно, освен калории. Затова не ги употребявайте. Повечето от химическите вещества, които се съдържат в тези храни, разрушават витамините, затова не бива да се добавят дори към нормалната храна.

Вечеря: Консумирайте това, което е било за обяд, но задължително самo половината от количеството!

Ден 2 – бобови храни и варива

Кои продукти спадат тук: ориз, зрял боб, зелен боб, грах, соя, царевица, леща, картофи.

Примерно меню:

Закуска: плодове

Обяд: Примери:
  1. Готвен зрял боб без месо плюс всички видове зеленчуци, хляб и неограничено количество салата.
  2. Яхния от картофи или печени на фурна с подправки, хляб и зеленчуци (неограничено).
  3. Яхния от ориз, може и варен с подправки, салата, хляб, вода.
  4. Грах или леща (без яйца или други белтъчини) с подправки, салата, вода и хляб.

Вечеря: само половината от това, което е било за обяд.

:idea: Важно: На ориза, картофите, фасула, граха и лещата се слагат сол и всичкиподправки на вкус. :idea:

Ден 3 - въглехидратен

Кои продукти спадат под въглехидратните: захар, тестени изделия, спагети, пица, сладкиши.

Въглехидратите са извор на енергия за организма, подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система. Ако консумираме повече въглехидрати, отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген те се натрупват в мастни депа. Делят се на монозахариди, дизахариди и полизахариди. :idea: Тъй като въглехидратите са най-виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация. :idea:

Примерно меню:

Закуска: плодове

Обяд:

1. Пица със зеленчуци и подправки (може и с плодове), вода.
  2. Солен сладкиш с големината на пица, вода.
  3. Спагети със зеленчукови сосове, кетчуп или сос от гъби без месо.

Вечеря: сладкиши! Обаче малко количество.

Ден 4 - плодов

Плодовете имат много витамини и енергия, затова ще се чувствате много добре, а също така ще се предпазите от многобройните заразни болести. Много скоро плодовият ден ще стане ваш любим ден в дневния цикъл. За този ден също важи правилото да не смесвате плодовете по време на едно хранене! 3а закуска - един вид плод, за обяд - друг вид, за вечеря - трети вид.

29-ти ден - воден

Този ден е след плодовия. Консумира се само неограничено количество вода. Всъщност ще имате 3 водни дни по време на цялата диета.

Водният ден е най-тежък, но неговият положителен ефект ще чувствате поне две седмици. След него може да отслабнете от 1,5 до 2 кг.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА:

1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните – белтъчен, ден за варива, въглехидратен и плодов ден.
  2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте.
  3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане, но ако приемате таблетки за високо кръвно не ги спирайте без съвета на личния лекар.
  4. За приготвяне на храната използвайте предимно зехтин и подправки.
  5. Спазвайте часовете между храненията. Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод, изпийте чаша вода или плодов сок.
  6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене.
  7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки.
  8. Кафето и чаят се пият без захар.
  9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателните сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода и/или чай пийте половин час след хранене.
  10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
  11. Внимавайте да не употребявате прекалено голямо количество сол.
  12. По време на диетата не забравяйте повече да се движите, защото движението е здраве!

Идеята е от това
Изображение

да се превърнете в това
Изображение

Мисля,че това е много добра диета, защото не ощетява организма. Доста добре е балансирана, а най-ценното е че е дългосрочна, дава много добри резултати, макар и по-бавно, които се задържат във времето.

Линк за сваляне на българската версия на книгата за тази диета
Аватар
Мърмори
Философска система

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнениеот Kleo » Пет 05 Ное 2010, 14:33

Напълно съм съгласна с написаното!
Добавям, че с подходяща настройка този режим може да бъде и доста ЛЕСЕН за спазване.
Аз съм го правила 2 пъти, и двата пъти отслабнах с по 15 кг. Доволна съм от ефекта на диетата.
Близките месеци след спирането на диетата не се качва драстично, стига да не се преяжда и да не се пият сладки газирани напитки.
Аз си възстанових килограмите не заради диетата, а поради начина ми на живот - повечко хапване, а малко движение :126
Така че не ми е виновна тя ни най-малко. Не наблюдавах йо-йо ефект. Поне при мен нямаше.
Нито се чувствах гладна, нито нервна, докато спазвах този хранителен режим, напротив - чувствах се прекрасно и лека!
Препоръчвам го на всички, а и не мисля, че той пречи на детокса.
Бъдете здрави и с хармонични тела!
Това е от мен засега. :329
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот danid » Нед 07 Ное 2010, 15:06

аз от 1-ви съм на нея с дъщеря ми, има ли други желаещи да се подкрепяме?

за първите 5 дни имам цели 3 свалени кг.
danid
Философска система

Мнениеот cvety_rz » Нед 07 Ное 2010, 22:16

danid написа:аз от 1-ви съм на нея с дъщеря ми, има ли други желаещи да се подкрепяме?

за първите 5 дни имам цели 3 свалени кг.

Смятам и аз да я започна от утре 07.11.Брат ми отслабна много с разделно хранене а тази диета е базирана точно на разделното.И детокса няма да го изоставям разбира се.
:326 на мама Зори пак е отделила много време за този раздел на форума.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот danid » Пон 08 Ное 2010, 09:29

Успех Цвети, наистина е много лесна за спазване, а и един вид цялото семейство можеш да включиш в нея :221. Аз след 7 дни имам 3 свалени кг, като събота и неделя имахме и забежки, а пък и включваме хляб, малко странно за диета, но засега почти всеки ден хапваме по малко. Аз даже с течностите се излагам още, ето и сега съм на 1 кафе, отивам да си направя някакъв чай. Пиши как върви при теб диетата.
danid
Философска система

Мнениеот Mstar » Пон 08 Ное 2010, 16:36

:326 :326 :326 За теб мила Зори!!!!! :1108
Бих помолила, повече момичета,които са правили тази диета, да се включат и да споделят опит!
Аз искам да попитам: ако сега започна тази диета,но правя и детокс,няма ли да се наруши последователността на дните и въобще цялата диета!??????
Аз си мислех след Коледа и Нова година да я захващам,но така да я сметна,че водният ден да се падне по пълнолуние.
Успех на Дани и всички други,които я спазват! И на Цвети също!
Mstar
Писател на форума

Мнениеот cvety_rz » Пон 08 Ное 2010, 18:08

Днес денят мина успешно.Не изпитвам глад.След 1 седмица ще се претегля и ще видя как вървят нещата.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот danid » Вто 09 Ное 2010, 10:48

Mstar, не чакай започвай я, 4 дни детокс + захранване ти заместват точно един цикъл на диетата и после си я продължаваш, имаше доста момичета в другия форум, които така я правеха, а моя позната лятото беше я правила и когато и се налагаше си разменяше дните. Ефекта си е същия, тя е тип разделно, не мисля, че подредбата на дните е най-важна, стига да не замениш всички с този на тестените неща и десертите :)

Аз последните дни съм голяма издънка, не знам защо, вчера бях на плодов и в края на деня без да съм гладна реших, че ще ям, просто ми беше тъпо, не знам дали заради болестта на малкия или тъпите неща с които се борих вчера, но така стана...

Успех

Цвети, ти как си?
danid
Философска система

Мнениеот Mstar » Вто 09 Ное 2010, 15:36

Благодаря ти Дани! :224
Най- вероятно ще започна другата седмица , в понеделник, че трябва да се подготвя - и психически, и материално/имам пред вид с продукти и рецепти/.
Ще трчбва да прескоча до др. форум да разгледам там.
Успех момичета и не се отчайвайте.Нали не трябва на сила да се прави и да се мъчим! :524 :329
Mstar
Писател на форума

Мнениеот cvety_rz » Вто 09 Ное 2010, 17:49

Аз съм добре :) Днес съм на леща и салатка.За утре още не съм измислила менюто.Имам едни ръжени спагети и май ще си ги приготвя с доматен сос.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот danid » Вто 09 Ное 2010, 21:57

Аз правих спагети със сос от лук, моркови и тиквички - всичко рендосано и щом дъщеря ми, която изобщо не яде тиквичка ги хареса значи стават. Ако искаш пробвай. В другия форум си позволяваха и баница в тези дни, нищо, че сиренето и яйцата са в друг ден, а най-лесно достъпното е филия с лютеница, като закъсам и не ми се готви и това съм давала. Макар че аз хапвам и пица понякога със всичките му екстри и пак има ефект.

Момичета, дъщеря ми за втори път прави диетата и има поразителен ефект от нея - изчиства и се кожата, а тя е с атопичен дерматит. Лятото мислех, че е случайно, но сега в студеното време не може да е случайност, със сигурност е от диетата.
danid
Философска система

Мнениеот cvety_rz » Сря 10 Ное 2010, 08:22

Дани, ще я пробвам рецептата с тиквичките както съм гладна с нетърпения чакам да стане обяд и да си сготвя нещо вкуснооооооо :fan
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот bobichan » Пет 12 Ное 2010, 12:28

Хей момичвта стискам ви палци :) Ще минавам от време на време да ви видя как сте. Дано имате още компания.
Не е за мен тази диета. Аз ви подготвям едно друго предложение, но още не е готово :)
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Мнениеот danid » Съб 13 Ное 2010, 15:30

чакаме, а защо мислиш, че не е за теб, много лесно се спазва тази диета
danid
Философска система

Мнениеот cvety_rz » Пон 15 Ное 2010, 12:29

Дани, аз нещо не се справям с диетата.Не че хапвам нещо забранено, но някак си не ми пасва да ям така по схема.Създава ми един дискомфорт.И както обикновено "побългарих" нещата.Гледам да се храня разделно и на всеки 4 ден правя плодово оризов и като включа и детокса и се надявам да има много минуси.Държах да си "призная", че не правя котката, защото не искам да лицемернича и да се представям на това, което не съм :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Следваща

Назад към ХРАНЕНЕТО - СИЛА ЗА ЖИВОТ