Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Мърмори »

Диетата на Bad Cat

ТРИМЕСЕЧНА ДИЕТА ЗА ИДЕАЛНО ТЕГЛО И ФИГУРА


Не се ангажирам с цифри за свалените килограми, защото, както знаем, при всеки е индивидуално. Държа да отбележа, че отначало е много трудно, но въпросът е да се изкарат първите 16 дни, от които най-сложни са последните 4. Хубавото при диетата е, че се отслабва много бавно, но трайно. А ето я и нея: Целта е не само намаляване на килограмите, а също промяна на обменните процеси в организма, тъй като в края на диетата задържаме килограмите, които сме постигнали. Ако диетата се прекъсне не се получава желаният резултат.

Защо тази диета е много добра?

Продължителността й е 90 дни и в това време може да се отслабне от 18 до 25 кг. По количество може да се храните нормално, но трябва да знаете, че идеални са резултатите при по-малко количество храна. Диетата не е тежка за издържане - важно е само да следвате комбинацията между храните и правилно да заменяте дните. :!: Ако килограмите ви в първите 10 дни не намалеят, не се отказвайте в никакъв случаи и не изгубвайте вяра и воля. :!: Продължавайте диетата до края, тъй като е възможно в един момент да свалите наведнъж 5 кг.
  • Диетата продължава 90 дни. След като приключите е необходима 90 дни почивка. След този отдих може да повторите още
    веднъж.
  • Закусва се задължително само с плодове (през 90-дневната диета и също по време на 90-дневната почивка), защото от тях организмът черпи плодова захар, необходима за нервната система!




ЦИКЛИ НА ХРАНЕНЕ

Тялото е уредена система, която изисква хармоничен начин на хранене. Изследванията показват, че човешкият метаболизъм има 3 цикъла:

04:00 до 12:00 ч. - цикъл на чистене на организма.
12:00 до 20:00 ч. - цикъл на хранене.
20:00 до 04:00 ч. - храносмилателен цикъл.



Цикъл на чистене на организма (04:00 – 12:00)

По време на този цикъл се консумира минимално количество храна (задължително плодове) и се пие по-голямо количество вода, чай или нискокалорични напитки. По време на диетата се закусва само с плодове.


Цикъл на хранене (12:00 - 20:00)

По време на този цикъл се храним неограничено. :idea: Тук не е важно колко количество ще изядем, а как ще консумираме храната и е задължително да спазваме времетраенето между отделните хранения. :idea:

При белтъчния ден между отделните хранения трябва да има 4 часа.

В деня за бобови растения и варива, както и през въглехидратния ден - 2 часа.

По време на плодовия ден е необходимо да се консумират повече плодове, но трябва да се знае, че един вид плод се смята за едно хранене. Между отделните хранения може да има от 1 до 2 часа.



Храносмилателен цикъл (20:00 - 04:00)

По време на този цикъл се храносмила и усвоява храната, затова е необходимо да не се яде нищо. Ако не може да издържите и сте много гладни вземете си някакъв плод или чаша вода, може и чай без захар.



ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА ДНИТЕ ЗА ХРАНЕНЕ

:idea: Тези дни са най-важният елемент от диетата. :idea: Спазването на реда, по който трябва да се храним, както и правилната комбинация между храните ще доведат до отлични резултати. Диетата се състои от:
  • 4 дни редовно хранене и един ден (воден) на всеки 29-ти ден.
  • Тази диета се започва винаги с белтъчен ден, продължава с бобовия, въглехидратен и завършва с плодов.
  • Този цикъл се повтаря до 29-ия ден, когато се пие само вода!


Ден 1 - белтъчен

Кои храни спадат към белтъчините: месо, сирене, кашкавал, яйца, мляко и млечни продукти, спанак, ряпа, соя и соеви продукти, зеле, домати, червено цвекло, карфиол.

Белтъчните са големи молекули, изградени от аминокиселини. Аминокиселините се съдържат в храните от растителен и животински произход. Белтъчините са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло (коса, нокти, мускули и т.н.). Необходими са също за много други важни процеси в организма.


Примерно меню:

Закуска: Консумира се само един вид плод (2 ябълки, 2 портокала, 2 праскови, 2 мандарини, 2 круши, диня, пъпеш, купичка ягоди, малини и т.н.) Много е важно да се знае: :idea: Никога не смесвайте плодове от различен вид! :idea:


Обяд: Примери:
  1. Две печени пържоли (свински, пилешки, телешки).
    Може риба или морски животни (калмари, миди, раци и др.).

    Към това прибавяте филия хляб и зеленчуци (може задушени - моркови, карфиол, зеле, чушки и др.) или неограничено количество салата (домати, краставици, чушки, зелена салата, може и шопска). В салатата не слагайте фасул, царевица или грах, защото тези продукти спадат към варивата и се консумират през втория ден.
  2. Две-три по-големи парчета сирене или кашкавал (може и паниран), филия хляб, салата, вода.
  3. Две-три кисели млека, хляб, салата, вода.
  4. Две-три яйца (варени, на очи или бъркани със сирене), салата или задушени зеленчуци, хляб, вода.
След всяко хранене се пие бульон от различни супи (зеленчукова, гъбена, пилешка и др.), но без фиде или други тестени неща в нея.

Тук е мястото да добавя, че не е препоръчително да приемате бульон на кубчета. Подгответе си домашен бульон предварително, като дори можете да го замразите във фризера. Защото ето какво съдържа едно кубче говежди бульон, примерно (в 10-грамово кубче):
- сол
- усилвател на вкуса (глутамат, гуанилат и натриев инозилат)
- растителна мазнина
- нишесте
- малтодекстрин
- захар
- хидролизиран растителен белтък
- ароматизатор, който прилича на естествения
- оцветител (карамел)
- говеждо на прах,
- лимонена киселина
- магданоз
- мускатов орех
- куркума
- дафинов лист на прах
- кориандър
- екстракт от чесън
- минимално количество белтъчини, мазнини и въглехидрати.
Както се вижда, хранителната ценност на едно кубче говежди бульон е равна на нула.
Какво получава организмът ни с тези кубчета – набор от химикали плюс малко говеждо на прах и някои подправки (говеждото е необходимо за вкус). Усилвателите на вкуса – глутаматът и компания, многократно ще усилят вкуса на тези компоненти за вашия език, които са в минимално количество в кубчето.
След като сте поели кубчето бульон, известно време ще бъдете сити, но за кратко. Недостигът от витамини и микроелементи предизвиква т.нар. скрит глад, който ще ви накара да преядете.
Кубчетата бульон – пилешки, говежди, зеленчуков, както и готовите супи съдържат в себе си само химически компоненти, на практика замърсители на организма. От тях организмът не получава нищо полезно, освен калории. Затова не ги употребявайте. Повечето от химическите вещества, които се съдържат в тези храни, разрушават витамините, затова не бива да се добавят дори към нормалната храна.



Вечеря: Консумирайте това, което е било за обяд, но задължително самo половината от количеството!



Ден 2 – бобови храни и варива

Кои продукти спадат тук: ориз, зрял боб, зелен боб, грах, соя, царевица, леща, картофи.

Примерно меню:


Закуска: плодове

Обяд: Примери:
  • Готвен зрял боб без месо плюс всички видове зеленчуци, хляб и неограничено количество салата.
  • Яхния от картофи или печени на фурна с подправки, хляб и зеленчуци (неограничено).
  • Яхния от ориз, може и варен с подправки, салата, хляб, вода.
  • Грах или леща (без яйца или други белтъчини) с подправки, салата, вода и хляб.

Вечеря: само половината от това, което е било за обяд.

:idea: Важно: На ориза, картофите, фасула, граха и лещата се слагат сол и всичкиподправки на вкус. :idea:



Ден 3 - въглехидратен

Кои продукти спадат под въглехидратните: захар, тестени изделия, спагети, пица, сладкиши.

Въглехидратите са извор на енергия за организма, подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система. Ако консумираме повече въглехидрати, отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген те се натрупват в мастни депа. Делят се на монозахариди, дизахариди и полизахариди. :idea: Тъй като въглехидратите са най-виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация. :idea:

Примерно меню:


Закуска: плодове

Обяд:
  • Пица със зеленчуци и подправки (може и с плодове), вода.
  • Солен сладкиш с големината на пица, вода.
  • Спагети със зеленчукови сосове, кетчуп или сос от гъби без месо.
Вечеря: сладкиши! Обаче малко количество.



Ден 4 - плодов

Плодовете имат много витамини и енергия, затова ще се чувствате много добре, а също така ще се предпазите от многобройните заразни болести. Много скоро плодовият ден ще стане ваш любим ден в дневния цикъл. За този ден също важи правилото да не смесвате плодовете по време на едно хранене! 3а закуска - един вид плод, за обяд - друг вид, за вечеря - трети вид.


29-ти ден - воден

Този ден е след плодовия. Консумира се само неограничено количество вода. Всъщност ще имате 3 водни дни по време на цялата диета.

Водният ден е най-тежък, но неговият положителен ефект ще чувствате поне две седмици. След него може да отслабнете от 1,5 до 2 кг.



ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА:
  • Стриктно трябва да се спазва последователността на дните – белтъчен, ден за варива, въглехидратен и плодов ден.
  • Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте.
  • Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане, но ако приемате таблетки за високо кръвно не ги спирайте без съвета на личния лекар.
  • За приготвяне на храната използвайте предимно зехтин и подправки.
  • Спазвайте часовете между храненията. Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод, изпийте чаша вода или плодов сок.
  • Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене.
  • Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки.
  • Кафето и чаят се пият без захар.
  • По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателните сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода и/или чай пийте половин час след хранене.
  • Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
  • Внимавайте да не употребявате прекалено голямо количество сол.
  • По време на диетата не забравяйте повече да се движите, защото движението е здраве!

Идеята е от това
[img]http://www.catay.com/Othersart/catwoman.jpg[/img]

да се превърнете в това
[img]http://gracemagazine.files.wordpress.co ... -woman.jpg[/img]


Мисля,че това е много добра диета, защото не ощетява организма. Доста добре е балансирана, а най-ценното е че е дългосрочна, дава много добри резултати, макар и по-бавно, които се задържат във времето.

Линк за сваляне на българската версия на книгата за тази диета
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Kleo »

Напълно съм съгласна с написаното!
Добавям, че с подходяща настройка този режим може да бъде и доста ЛЕСЕН за спазване.
Аз съм го правила 2 пъти, и двата пъти отслабнах с по 15 кг. Доволна съм от ефекта на диетата.
Близките месеци след спирането на диетата не се качва драстично, стига да не се преяжда и да не се пият сладки газирани напитки.
Аз си възстанових килограмите не заради диетата, а поради начина ми на живот - повечко хапване, а малко движение :126
Така че не ми е виновна тя ни най-малко. Не наблюдавах йо-йо ефект. Поне при мен нямаше.
Нито се чувствах гладна, нито нервна, докато спазвах този хранителен режим, напротив - чувствах се прекрасно и лека!
Препоръчвам го на всички, а и не мисля, че той пречи на детокса.
Бъдете здрави и с хармонични тела!
Това е от мен засега. :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от danid »

аз от 1-ви съм на нея с дъщеря ми, има ли други желаещи да се подкрепяме?

за първите 5 дни имам цели 3 свалени кг.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cvety_rz »

danid написа:аз от 1-ви съм на нея с дъщеря ми, има ли други желаещи да се подкрепяме?

за първите 5 дни имам цели 3 свалени кг.
Смятам и аз да я започна от утре 07.11.Брат ми отслабна много с разделно хранене а тази диета е базирана точно на разделното.И детокса няма да го изоставям разбира се.
:326 на мама Зори пак е отделила много време за този раздел на форума.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от danid »

Успех Цвети, наистина е много лесна за спазване, а и един вид цялото семейство можеш да включиш в нея :221. Аз след 7 дни имам 3 свалени кг, като събота и неделя имахме и забежки, а пък и включваме хляб, малко странно за диета, но засега почти всеки ден хапваме по малко. Аз даже с течностите се излагам още, ето и сега съм на 1 кафе, отивам да си направя някакъв чай. Пиши как върви при теб диетата.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Mstar

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Mstar »

:326 :326 :326 За теб мила Зори!!!!! :1108
Бих помолила, повече момичета,които са правили тази диета, да се включат и да споделят опит!
Аз искам да попитам: ако сега започна тази диета,но правя и детокс,няма ли да се наруши последователността на дните и въобще цялата диета!??????
Аз си мислех след Коледа и Нова година да я захващам,но така да я сметна,че водният ден да се падне по пълнолуние.
Успех на Дани и всички други,които я спазват! И на Цвети също!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cvety_rz »

Днес денят мина успешно.Не изпитвам глад.След 1 седмица ще се претегля и ще видя как вървят нещата.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от danid »

Mstar, не чакай започвай я, 4 дни детокс + захранване ти заместват точно един цикъл на диетата и после си я продължаваш, имаше доста момичета в другия форум, които така я правеха, а моя позната лятото беше я правила и когато и се налагаше си разменяше дните. Ефекта си е същия, тя е тип разделно, не мисля, че подредбата на дните е най-важна, стига да не замениш всички с този на тестените неща и десертите :)

Аз последните дни съм голяма издънка, не знам защо, вчера бях на плодов и в края на деня без да съм гладна реших, че ще ям, просто ми беше тъпо, не знам дали заради болестта на малкия или тъпите неща с които се борих вчера, но така стана...

Успех

Цвети, ти как си?
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Mstar

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от Mstar »

Благодаря ти Дани! :224
Най- вероятно ще започна другата седмица , в понеделник, че трябва да се подготвя - и психически, и материално/имам пред вид с продукти и рецепти/.
Ще трчбва да прескоча до др. форум да разгледам там.
Успех момичета и не се отчайвайте.Нали не трябва на сила да се прави и да се мъчим! :524 :329
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от cvety_rz »

Аз съм добре :) Днес съм на леща и салатка.За утре още не съм измислила менюто.Имам едни ръжени спагети и май ще си ги приготвя с доматен сос.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Диетата BAD CAT (90 дневна диета)

Мнение от danid »

Аз правих спагети със сос от лук, моркови и тиквички - всичко рендосано и щом дъщеря ми, която изобщо не яде тиквичка ги хареса значи стават. Ако искаш пробвай. В другия форум си позволяваха и баница в тези дни, нищо, че сиренето и яйцата са в друг ден, а най-лесно достъпното е филия с лютеница, като закъсам и не ми се готви и това съм давала. Макар че аз хапвам и пица понякога със всичките му екстри и пак има ефект.

Момичета, дъщеря ми за втори път прави диетата и има поразителен ефект от нея - изчиства и се кожата, а тя е с атопичен дерматит. Лятото мислех, че е случайно, но сега в студеното време не може да е случайност, със сигурност е от диетата.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор