Диетата на Лиз Тейлър

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Диетата на Лиз Тейлър

Мнение от Мърмори »

Скъпи мами!
Истинско удоволствие е за мен да чета написаното от вас. Не съм си представял, че ще попадна на такава навита група. И това естествено ме изкушава да добавям нови елементи за повишаване на ефективността и рационализиране на дейността за стройна фигура и блестящо здраве. Имам много неща на склад, но реших да ви предложа диетата на Лиз Тейлър. Преведох 1991 г. и беше публикувана в "ОК" (с мои допълнения съобразно българските условия). Много е разумна и включва класически елементи, а не разни неща за продаване със съмнителна стойност. Ще е доста подходяща за продължение на постигнатото до тук и увеличаване на успехите.
Ако ви е интересно, ще подготвя и останалиете 6 дни.
Ако ви е скучно, спирам до тук.
Ваш д-р Михайлов
ОК 23.10.1991 № 40
Диетата на Лиз Тейлър

Погледнете внимателно снимките на Лиз Тейлър. Бихте ли могли да повярвате, ако не я познавахте така добре, че заоблената лелка и блестящата красавица са ед¬на и съща жена, при това жена на 59 години. Ето какво казва самата Лиз Тейлър за себе си: "Образът ми във вестниците, списанията, по пла¬катите ме ужасяваше. Сега отново съм стройна и видът ми ми доставя истинска радост. Забравете за дебелата, развлечена Лиз.
Един шишко трябва непрекъснато да се снима, докато яде, и после да се види отстрани. Тогава по-лесно ще престане. При мен беше така. Върнах се от едно награждаване и включих телевизора. Главното, около което се въртяха коментарите, беше не толкова награждаването, колкото теглото ми. Стана ми ясно - трябва да се променям. Тежах 82,5 кг Съставих си диета, благодарение на която отслабвах по 5 кг на седмица. Сега теглото ми е 54 кг."
Ето и самата диета.
1 ден:
Закуска: 2 чаши чай, кафе с обезмаслено мляко без захар, 1 филийка черен хляб с 50 г обезмаслена извара, 1 портокал и 1 ябълка. Малко по-късно 1 чаша миверална вода с таблетка калций в някакъв поливитаминен препарат.
Преди обяд 1/2 чаша обезмаслено мляко с 1 чаена лъжичка пчелен прашец.
Обяд: 170 г бяло месо от пиле (без кожата), салата от 1/2 кутия сърцевина от артишок (в нашите условия може да се замени с половин глава настърган алабаш или гулия; може да се пие чай от цикория. Това са източници на полизахарида инулин), 1 домат, сол, черен пипер, стрити листа от салвия, малко масло от магарешки трън (от тази съставка ще се лишим), лимонов сок.
За тези, които нямат възможност да обядват вкъщи: сандвич от две тънки филий-ки черен хляб, намазан с крем от извара, и билкови подправки (Лиз Тейлър препоръчва готов крем, но ние ще трябва да си го приготвим сами), нарязано на филийки пилешко бяло месо (варено или от консерва), върху което се нарежда 1/2 тънко нарязана ябълка. Освен този сандвич се изяждат 3 репички.
Следобедна закуска: 1 морков и 1 чушка.
Вечеря: 200 г задушена треска (в нашите условия може да се замени с бяла риба, има и треска във «Била»), 1/2 чаша варен кафяв ориз (или можем жа го замеиним с булгур или гречка). Към него се добавя гарнитура от задушени зеленчуци - 1/2 чаша тиквички, 1/2 чаша брюкселско зеле н 1/2 чаша карфиол. Подправя се с лимонов сок. За десерт - 1 ябълка.
Освен това в продължение на деня трябва да се изпият 2-3 литра минерална вода или чай от гръмотрън.
Специалните разяснения на Лиз Тейлър и диетолога проф. X. Банкхофер за първия ден от диетата: черният хляб и зеленчуците осигуряват баластните вещества, така необходими за правилното храносмилане. Калцият укрепва костите, а витамините предпазват от недоимъчни състояния. Пчелният прашец (моя бележка. Съдържа фитохормони, което го прави полезен за предпазване и лечение на цистити и проблеми с простата) доставя много жизнено важни неща за организма, запазва младостта и разхубавява кожата. Салвията, освен че е вкусна подправка, потиска апетита. Неполираният ориз укрепва нервите. Ябълките регулират нивото на холестерина.
Kari

Re: Диетата на Лиз Тейлър

Мнение от Kari »

Чудесна е тази диета!То си е един здравословен начин на хранене!Благодаря д-р Михайлов!
Къде мога да намеря другите дни от диетата?
rosa_bg

Re: Диетата на Лиз Тейлър

Мнение от rosa_bg »

2 грейпфрута на ден, вит. С, пчелен прашец, чай мате, внимание към комбиниране на храните, както и избягване на късните вечери?- Това е принципно положение, стандарт. Ето едно разширение:
Тази диета позволява свалянето на 3- 4 кг седмично. Основно противопоказание, да не се яде след 19 часа.

1. ден
Закуска: 1 грейпфрут или прясно изцеден сок от него (без захар). 50 г шунка, кафе (чай) без захар.
Обед: 1 грейпфрут и 250 г зеленчукова салата подправена с лимон (без съдържащи нишесте зеленчуци). Кафе (чай) без захар.
Вечеря: 150 г варено (задушено) месо, 200 г зелена (листна) салата, чай с лъжичка мед.

2. ден
Закуска: грейпфрут или сок от него + 2 яйца, чай, кафе без захар
Обед: грейпфрут + 50 г (желателно 20- 30% масленост), може да се замени със 150 г прясносолно сирене или диетична извара
Вечеря: риба или печена 200 г, голяма порция зелена (листна) салата + малко парче черен хляб.

3. ден
Закуска: грейпфрут или сок от него. Две супени лъжици овсени ядки или мюсли със супена лъжица ………, няколко смляни ореха + нискомаслено кисело мляко или прясно мляко (4 супени лъжици).
Обед: грейпфрут, чашка зеленчукова супа или прозрачен бульон с 2 сухарчета.
Вечеря: ½ грейпфрут ( да се изяде преди сън), 200 г кокошка (варена), 2 печени домата. Чай.

4. ден
Закуска: чаша доматен сок, варено яйце, чай с лимон.
Обед: грейпфрут + голяма салата от моркови или листни зеленчуци + парче хляб или препечена филийка.
Вечеря: варени или задушени зеленчуци- зеле, цвекло, морков, целина, тиквички. Може разнообразни комбинации с изключение на картофи и царевица (не повече от 400 г).
Чай. За вечерта чаша сок от грейпфрут или пресен грейпфрут.

5. ден
Закуска: плодова салата (грейпфрут, ябълка, портокал). Кафе или чай с лимон.
Обед: голям печен картоф със салата от зеле или всякакви листни зеленчуци (200 г).
Вечеря: риба (250г). Запечен домат или доматен сок. За вечерта чаша сок от грейпфрут или пресен грейпфрут.

6. и 7 ден - Едно от вече предложените менюта по желание. Всеки ден при силен глад между основните хранения може да се добавя по чаша кисело мляко, ябълка или портокал. Вечерта можете да консумирате само грейпфрут и никакви млека. Най- добре хранене всеки 4- 5 часа.

от Д-р Михайлов » 20 Май 2008 20:08
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php? ... &start=620" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор