ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Михайлов

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от lindorina »

ОК, Вихърче! Давай смело ще се справим!Аз днес пак не съм с голям апетит, още по-вече че майка ми снощи ми заяви: "Стоя и се чудя и като те гледам....да не си бременна?" :1139 :1139 :1139 :plezya se УдЖаССС :1062
Представи си колко съм "финна" в момента в нейните очи :1062

Но пък не губя кураж, важното че стъпката е направена, а пък нали/как беше?!/....."На дълъг път се тръгва с малка крачка!" :954
Та мисълта ми беше, че днес изпих отново 1 литър домашен студен чай, кафе, не много вода все още/ че ми е трудно, както винаги с нея/ 3-4 оризовки, два домата, няколко бисквити хугаренас и едно барче мюсли. Довечера ще е череши, някакви салати и семки.............
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от Kleo »

Отчитам изядени една кифла с мармалад (много ми се ядеше), 500 грама череши, 100 грама сурово кашу и мнооого вода.
Довечера ще ям домати и маслини, може би филийка хляб с чубрица и малко печени пресни картофки.
Линди, много ми е хубаво, че си говорим двечките тука и си споделяме.
Въпреки че ми се иска, не успявам да се видя с моя си свещеник. Много рано водя Алекс в учебния център, на лятната занималня, после хвърча за работа, а вечер се прибираме двамата, каталясали от умора и от жега.
Засега постя без благословията на отец Георги. Но съм си поставила за цел да успея скоро да го видя и да говоря с него. Иска ми се да се изповядам и причастя, а знам, че тези неща се правят най-добре по време на или след успешно приключени пости.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от lindorina »

В събота и неделя Вихърче - тогава със сигурност ще откриеш свещеника.Нашия град е малък и аз знам дори къде пие кафе нашият :954
Иначе - права си за горещото - топим се в собствен сос :1062 но маже би пък е за добре.Като се прибера в къщи и всичко е мокро по мен
Тази вечер маман пак се помъчи по заобиколно му деликатно да ми намекне, че съм дооста закръглена....."Прави упражнения, прави" :plezya se
Така де - като се прибрах с малката изядохме една голяма купа с череши. По-късно - малко задушено-пържени картофи и две филийки /да не казвам филиИИ/ с лютеница и чубрица - от страна на полезно-разделното хранене - хич не добра комбинация - ама карай - в процеса на каране ще се оправим :954

Вихърче - чувствата са взаимни - та нали войнът не е сам :954 :923

Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от Kleo »

Днес ще обядвам филийка хляб, 1 краставица и 1 печена скумрийка. Надявам се да е добре! :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от Kleo »

Снощи вечерях купичка таратор и салата от домати, магданоз и сирене, с 2 филийки хляб.
Знам, че в менюто ми има кисело мляко и сирене, тоест млечни, но аз още в самото начало си казах, че едва ли ще устискам без тях :oops:
Важното е, че не вкусих от кърначетата, които имаше на масата, нали така? :D
Линди, как си ти? Добре ли се чувстваш?
Аз се усещам много добре, в мир със себе си и с това, което съм избрала да направя.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от lindorina »

Добре съм Вихърче - пия кафенце в момента :528 и се залъгвам с едни овесени бисквити с нерафинирана захар, които са само с някакви си следи от мляко и яйца :954 и то - може би. Мога и без тях, но тази седмица си казах, че няма да се насилвам. Даже има и бонбони "Снежанка" в бюрото ми.
Аз също се чувствам ок, като изключим,, че снощи ме боля зъб и до 3 часа гледах сериали по компа :plezya se Но няма да се давам....е, ако видя много зор, пак ще се срещаме след обяд с доктора ми."Тъкмо ще те виждам по-често" - ми заяви предния път :1209
Да...хубаво е това да си в мир със себе си и да нямаш угризения. Наистина постите, които спазваме, макар и не съвсем стриктно, ни донасят нещо, което не мога да опиша - то се чувства по скоро. Човек се извисява някак си, според мен.
Относно храненето, за мен пък е прогрес, че не ям шоколад. Мислех си и все още мисля постепенно да пристъпя към изключване на хляба от менюто ми, както и на много-сладките неща/например като тези бисквити и снежанки :) /Е, разбира се, то това е човешкото, което трябва да преодолеем, по-точно да се стремим донякъде да преодолеем, когато сме взели решение....
Имам още идеята моят пост да продължи по-дълго време, ще се водя от интуицията си; разбира се ще се причастя в края на месеца и после продължавам. Както много пъти съм споделяла на мен не са ми проблем млечните, та дори и маслото когато съм си набелязала целта.
А ти Вихърче добре правиш - щом дори и с месото успяваш да се справиш е похвално - това си е изпитание за теб, имайки предвид факта, че много го обичаш. Давай смело напред - стискам палци тялом и духом да се пречистим! :922
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от cchery »

Хей, нали няма да се сърдите да мина и да ви :922 :922 :922 :922 и двете в тази темичка! :954 :954 :954 :954

И разбира се, да ви кажа, че ви чета с интерес и любопитство. Такво любопитство, което само волята и силата на човешкия дух могат да предизвикат! :324 :324
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от Kleo »

Ей, Черита, :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от Kleo »

Линди, влизам да ти споделя, че сега в събота вечер, бяхме на вилата на една близка семейна приятелка и си правихме барбекю на открито. Имаше 2 кг свинско месо и много зеленчуци за скарата. За себе си приготвих само ТРИ ПОСТНИ ШИШЧЕТА, набучих лук, чушка, тиквичка и домат, и ядох тях. Въпреки миризмата на месо наоколо, пържолките, пастета и тем подобни "благинки". Така че се гордея със себе си. Устоях на изкушението. Чувствам се прекрасно сега. ОЛЕКНАЛА
Точно седмица не съм вкусвала месо, ами усещам го бе!!! Много интересно и блажено усещане!!! Благодаря ти, миличка :329 Ти как я караш? Какво си хапваш главно? Аз предимно пресни салатки с хляб. Ядки и плодове. И отвреме-навреме кисело мляко и малко сиренце, че не мога без хич.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от lindorina »

Черитка - благодарство за посещението при нас с Вихърчето :923
Браво Вихърче - та ти си цяла Вихрушка, щом си устояла на апетитните пържолки :954
При теб май че ситуацията е била като на Хитър Петър - нахранила си се с аромата на местните ястия.Но пък и волята ти също е за похвала!Браво!
Аз съм добре,хапвам плодове, зеленчуци, печени семки и препечени пълнозърнести филийки от време на време, маслини каламата-изкиснати. Поставила съм си за цел да намаля солта.Както бях споделиля по-рано, искам да се дистанцирам постепенно и към хляба.Честно казано, апетита не ми е голям.Пия си студеното ментово чайче по литър на ден и вода-колкото мога.По кафе и овесени био-бисквити,също присъстват.В общи линии....а скачам на въже сутрин :1062 Хубав ден :329
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: ХРИСТИЯНСКИТЕ ПОСТИ - мнение и съвети от д-р Атанас Миха

Мнение от cvety_rz »

Браво, дами :326
Браво за волята, за постоянството и за куража да се захванете с подобно нещо :524
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Публикувай отговор