Точкова диета

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Точкова диета

Мнение от bobichan »

cchery написа:Яяяяяяяя, как само съм ви изпуснала края :shock: :shock: :shock: . Такава хубавка диета сте почнали, а кака не се е намърдала. Обещавам утре да прочета всичко от начало докрай и да ви дам дума, че след детокса ще се точкувам и аз. Искам до юни да видя шестицата на кантара :1074 :1082 .
Ха добре си ни дошла в темичката. С тази диетка и с детоксите, мисля че ще видиш шестицата. Още повече, че тука може да си прилагаш схемичка през седмицата 40 събота и неделя ... :1053 за рестарт :221
На мен лично биричката си ми липсва, но и с чаша бяло вино е добре.
Ох, мацки при мен задържането на килограми май ще се окаже от друго нещо. Усещам някакви наченки на менструални болки, които зачестяват, пък да видим. Само се моля, ако ще ми идва, да ми дойде преди детокса, че да си отчета хубави резултати. Чери, ще ти изпратя моите страхотни таблици на мейла.
Марианче, дай и ти един мейл, да ми видиш съботно неделната гордост :)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Точкова диета

Мнение от mari_ko »

cchery написа:Яяяяяяяя, как само съм ви изпуснала края :shock: :shock: :shock: . Такава хубавка диета сте почнали, а кака не се е намърдала. Обещавам утре да прочета всичко от начало докрай и да ви дам дума, че след детокса ще се точкувам и аз. Искам до юни да видя шестицата на кантара :1074 :1082 .
Чери, добре дошла и от мен :923 Това е твоята диета, да знаеш. Като свикнеш с точките и забравяш, че си на диета. Сигурна съм, че ще видиш шестицата много скоро. После ще ме гониш да целуваш ръка, но да знаеш, че аз няма да бягам много бързо /освен, ако не си станала прекалено кльощава, тогава ще се правя, че не те познавам, за да не се комплексирам излишно :1062 моЙш ли повярва???/
bobichan написа:Аз открих в Карфур едни страхотни сухари - многозърнести с ръж, ечемик, просо и други.

Ще ги потърся. Аз купувам ръжени по принцип, но тези са доста по-малко точки. Мерси.
bobichan написа:За почивките четох, че е добре след 20 дни диета да минеш на този план, който предлагаш - през седмицата 40 точки събота и неделя почивка. Според мен е добре да се пробва.
Това не бях го чела, явно интуицията ми работи. Мисля още сега да включа този план. В смисъл, не да се тъпча съботно-неделно, но да си позволявам малко повече плодове.

Днешното меню:
Овесени ядки с кисело мляко + 1 с.л. ленено семе и 1 к.л. канела
Огромна салата чушки, домати, краставици и сирене
А за довечера - тиквички с джоджен на фурна, с гарнитура ....... сос от слънчогледови кълнове.
Кафетата не ги пиша, но са си редовни.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Точкова диета

Мнение от Ver »

mari_ko написа:... явно интуицията ми работи. Мисля още сега да включа този план. В смисъл, не да се тъпча съботно-неделно, ...
:221 Сладурки! :923
Чета ви аз от време-навреме, за да ви се порадвам :)
Като я гледам тази диетка, се убеждавам, че е за хора които се справят добре с числата и таблиците :1062
Още веднъж ви желая Успех и надявам се не се сърдите на несвързаните ми и не на място коментари с, които оспамвам хубавата ви тема :222
Ама то е, защото покрай това смятане не ви стига време да пишете в другите темички, нали? :roll: :idea:
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Точкова диета

Мнение от bobichan »

Ver написа:Още веднъж ви желая Успех и надявам се не се сърдите на несвързаните ми и не на място коментари с, които оспамвам хубавата ви тема :222
Ама то е, защото покрай това смятане не ви стига време да пишете в другите темички, нали? :roll: :idea:
:221 :221 :221 Разсмя ме рано сутрин. Не се сърдим за "оспамването", напротив, колкото повече, толкова по-различни гледни точки! Да знаеш, че смятането само в началото изглежда трудно, след ден два, като свикнеш ти остава като стандартна диета - без хляб, картофи, ориз, банани, бира! Ей това е со кратце :) Все стандартни работи.
Ще си позволя да пусна тук рецептата за тиквичките с джоджен на Марианчето, че много ми хареса.
Тиквички с джоджен на фурна /5-6 порции/

Продукти: 1 кг тиквички /семената се маха и само твърдата част се нарязва на кубчета/
4 стръка пресен лук /нарязан на ситно/
2 скилидки чесън /накълцан ситно/
1 връзка пресен джоджен /може и 1/2/връзка/ нарязан на ситно
6 яйца /разбити в купа/
малко олио,
сол, и черен пипер на вкус
Приготвяне: Лука се задушава в олиото и малко вода за 3-4 мин. Добавят се чесъна и тиквичките. Посолява се и се поръсва с черния пипер. Разбърква се, захлупват се и се задушават на мн.слаб огън около 10 мин. Отхлупват се и се бъркат докато се изпари водата. Оставят се да поизстинат. Фурната се загрява /на 200 градуса/. Намазва се с олио правоъгълна форма за кекс /може и кръгла/ и се затопля във фурната. Към тиквичките се прибавят джоджена и яйцата, разбърква се и се изсипва в горещата форма. Пече се около 40 мин. , като след 20 мин. фурната се намаля на 160 градуса.
/Всъщност се пече докато се стегнат яйцата. Реже се на филийки и се слагат по 3 на порция /напр. ветрилообразно/ Поднася се с някакъв сос – сгъстен доматен сос с босилек и малко сол или сос от слънчогледови кълнове/

Добър апетит,
Мариана

Е това е от мен. Аз рестартирам. След детокса, а може и след житото, пак ще съм точка :221 но ще минавам да ви наглеждам.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Точкова диета

Мнение от mari_ko »

Ver написа:Сладурки!
Чета ви аз от време-навреме, за да ви се порадвам
Като я гледам тази диетка, се убеждавам, че е за хора които се справят добре с числата и таблиците
Още веднъж ви желая Успех и надявам се не се сърдите на несвързаните ми и не на място коментари с, които оспамвам хубавата ви тема
Ама то е, защото покрай това смятане не ви стига време да пишете в другите темички, нали?
:221 :221 :221
Какво сърдене бе Верче? Нали само се оглеждаме дали ще се включи някой, поне за подкрепа. Иначе двечките с Боби току виж сме си омръзнали :1062 Третата точка /Марчи/ нещо се скатава, та има си нужда от навалица.
Иначе за числата, ако можеш да смяташ до 45 ще се справиш. И се надявам да е така имайки предвид образованието ти /не греша, че висшето ти е свързано с икономика, нали/.
За оспамването на темата, давай смело /има си модове, да трият, няма ние да им вършим работата я :1062/
Боби, добре направи че пусна тиквичките. Аз мислех да я сложа в поста с рецептата за гювечетата, да са си на едно място, но докато се наканя... :1062
Аз вчера малко се изложих с точките. Виктория поиска сок, направих й портокали и морковче, но се оказа, че й се пиело само 1 глътка :roll: И познайте дали го изхвърлих :1062
Събота и неделя рестартирам :1062
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Точкова диета

Мнение от cchery »

bobichan написа: Да знаеш, че смятането само в началото изглежда трудно, след ден два, като свикнеш ти остава като стандартна диета - :!: без хляб, картофи, ориз, банани, бира! :!: Ей това е со кратце :) Все стандартни работи.
Боби, това не трябваше да го пишеш :cry: :???: .... и по-специално..... бирата... Като огледах другите неща, все мога да преглътна липсата им, особено на хляба и бананите... Ама аз нали и не съм чела какво точно представлява диетата, та..... Мислех да я почна непосредствено след детокса и да продължа 10-ина дена на нея, т. е. общо с детокс да станат 2 седмици. И в този момент се сещам, че на 21-и май сме на абитуриентска на племеницата :1044 . Както и да е. Не казах нищо съществено, ама като гледам нямате против спама тук, та да се намеся и аз качествено :lol: :lol: . А и модовете ....... ако ми изтрият нещо, ще е случайно :1140 :1140 :1069
mari_ko написа:После ще ме гониш да целуваш ръка, но да знаеш, че аз няма да бягам много бързо /освен, ако не си станала прекалено кльощава, тогава ще се правя, че не те познавам, за да не се комплексирам излишно :1062 моЙш ли повярва???/
Марико, нали знаеш, че подадеш ли едната ръка, те налапват цялата.... та това с целуването..... да не вземе да си промени първоначалната идея. :1069 Ама ако видя шестицата на кантара, верно мога ти дофтаса до Бургас...... кога ББ завърши магистралЕто :mrgreen: :mrgreen: . Иначе мисля, че това последното подчертаното е добър финал за една научна фантастика с елементи на нездрав разум :955 :955 :955 ...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Точкова диета

Мнение от mari_ko »

Рестартирам с пълна пара :1062 :1062 :1062
След празниците пак съм на линия :222
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор