Житен режим II - Островът

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Днес или най-късно утре е моментът, в който е добре да приготвите първото си жито за покълване. Хубаво е да си набавите и орехи, мед, ябълки. Подготовката е важна, за да не правим нещата под стрес, в последния момент. Ако искате, вижте от началото тази тема, както и първата тема за житенето, пусната от Вер - ето линк към нея

Ето какво ще направя аз: в съд за гювече сипвам топла вода до половината. Отмервам 10 супени лъжици от суровото жито и ги слагам във водата. Захлупвам гювечето с капачето. На няколко чАса сменям водата, за да може винаги житото да е потопено в топла или поне в хладка вода, но не е желателно в студена вода. В домашни условия и ако държим житото в топла/хладка вода, би трябвало то да почне да покълва /тоест да пуска кълнчета/ в рамките на 36-48 чАса.

Начало на същинската фаза на Житния режим 2016 година: 27 януари 2016, сряда. Прави се 10 дни, като през това време се консумира единствено: вода, билкови чайове /по желание/, 100 грама покълнало жито, 3 супени лъжици пчелен мед, 3 ябълки и 9 ореха дневно. Много хора ядат житото, меда, ябълките и орехите поотделно. Аз обичам да си правя комбинации, например мед с орехи, жито с настъргани ябълки в него, чай с мед, жито с мед и орехи. Импровизирам. Не обичам да ми е скучно. Включително и в храненето. КОЙ ЩЕ ЖИТИ С МЕН СЪС СИГУРНОСТ ТОЗИ ПЪТ? :923 :923 :923

Винаги свързвам Житния режим на Учителя Петър Дънов с ето тази картинка:

[img]http://snow4eva.blog.bg/photos/81790/or ... rl63_2.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Утре започваме! :524

И все пак нека имаме предвид следното:

Житният режим е предизвикателство за психиката, волята, търпението, зъбите, стомаха и за...кожата ви... Бъдете готови! - предупреждава Вехади Солейко

И още от него:

Ето още веднъж някои от проблемите ,които можете да имате по време на режима.Най-често те са:
-отпадналост;
-затруднено концентриране;
-раздразнителност;
-лош дъх;
-обложен език;
-промяна на кожата /при някои- мазна ,при други-суха/;
-затруднена концентрация;
- ''накъсан'' сън;
- нарушено храносмилане;
- леки схващания.

Те най-често са свързани с повишена киселинност в организма ви. Затова е важна подготовката ви. Много хора я пренебрегват и затова имат някои от тях. Можете да си хапнете повече банани, боб, цвекло, моркови, бадеми, сушени плодове. Те са алкални. Но само ако преди това сте яли повече зърнени храни, месо, пиле, мед, пили сте кафе, алкохол или сте пушили. Или се измерили киселинност на организма си.

Рецепта за алкална супа - http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?p=21076#p21076

Понеже този режим са прави най-често от жени /а те са по-грижовни за визията си/, бих ви препоръчал да отделите повече време за грижи за своето тяло по време на режима. Къпете се по-често/заради токсините/, грижете се за устната си кухина /заради дъха си/, следете състоянието на кожата си и направете необходимите корекции с ''природни'' кремове.

Сутрин, малко след като станете, можете да пиете хладка вода с няколко капки лимон, докато се усети вкуса във водата. Можете да прибавите и лъжичка пчелен мед.


Припомням също така и това:

Първият ден, сутринта, кажете формулата (1 път) : "Господи, приеми ме в лечебницата на природата за 10 дни".
Житото разделете на 3 равни части (за закуска, обяд и вечеря). Когато го ядете, можете да го подслаждате с мед.
По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.

Житото ще ядете, като преди да го глътнете, ще го дъвчете бавно поне 99 пъти. Тибетските монаси дъвчат кълнове от жито , докато стане на каша. Според тях така те получават много енергия и ценни вещества. Съвременни изследвания доказват, че така се храни психологически и мозъкът, и чувството за глад е по-малко. Дори да не дъвчете 99 пъти /''хапката''/, дъвчете поне 33 пъти.

Преди да изядете ябълката, подръжте я в ръка, разгледайте я, свържете се с нейната аура, порадвайте й се, благодарете на дървото, на слънцето и т.н. Спазвайте правилото дадено от учителя да се храните с любов и благодарност. Добре е да съберете семките от ябълката и да ги посадите на подходящо място. По този начин ще изразите Вашата благодарност за нейната саможертва.

По време на житния режим не употребявайте никаква сол.

През тези дни станете слънчеви хора, бъдете винаги усмихнати и не допускайте в себе си никакви отрицателни мисли, чувства и постъпки.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Вижте уникалния житен режим на Дънов за лечение! Ден по ден, месец по месец, зодия по зодия!

Автор: Марина Христова

Дата
21:02 | 16.11.2013

Вижте уникалния житен режим на Дънов за лечение! Ден по ден, месец по месец, зодия по зодия!

Учителят Петър Дънов е създал уникален житен режим. За невероятната рецепта се разчу чак наскоро, покрай откриването на серия от записки в архива на Дънов, досега неизвестни за обществеността.

Освен основател на уникалното учение на Бялото братство той оставя след себе си и много рецепти за здравословно хранене и добър живот, сред които и житният режим.

Той се прави на три етапа и реално продължава около месец. Помага при имунен дисбаланс, белодробни, бъбречни, гастроентеорологични, туморни заболявания.

Първите десет дни са отделени за подготовката. Тогава постепенно започваме да намаляваме броя на приетите калории на ден. Това трябва да става с около сто на денонощие. Започва се от изключване на месото от менюто, след това следват млечните продукти.

Оттам нататък връзката между Луната, месеците и дните е много силна. Началото на втората, същинската част на този режим трябва да започва винаги при намаляваща Луна, или т.нар. разсип. Диетата се прави с покълнало жито. Трябва да си отделим за всеки ден от декадата по 100 г жито, 3 ябълки, 9 ореха, 3 лъжици мед, както и 6-8 чаши преварена вода. Всяка хапка храна трябва да се яде бавно, да се дъвче дълго, за да може да се извлече от нея цялата енергия.

Същото се отнася и за водата – трябва да се опитаме дори да я дъвчем, за да получим повече от нейните сили. Учителя е бил убеден, че най-правилният начин за хранене през този период е с дървена лъжица или с пръсти, за да може да се извлече всяка възможна частица от енергията. Дънов е бил категоричен, че в състава на житото се съдържат всички вещества, които са ни необходими, за да съществуваме. Накрая на десетдневката задължително се правят и още десет дни захранване.

То започва с картофена супа. В дните след диетата е много важно да се храним с малки количества храна, но поне по 6 пъти на ден. Най-важното в учението на Дънов е кога ще направим житния режим. Според него най-добрият период е през февруари. Въпреки това той го препоръчва и в останалата част от годината за постигане на подобрение на духовното и физическото здраве. Ако искаме да изчистим организма си преди изпит или заради тотална промяна в живота ни, като раждане на дете или смяна на дома, трябва да направим описаната диета при нова Луна, като началният ден е най-добре да бъде сряда, а последният ден да е петък.

Перфектното време за стартиране е сутринта. Най-лошото пък е вечерта. Причината за това не е случайна – при изгрева си Слънцето е най-силно и предава най-много енергия на хората. До обяд то предава на Земята положителни сили, а след обяд – отрицателни. Тогава над нас действат енергиите, които ни свързват с центъра на Земята. Ако програмата на Дънов се започне в неделя обаче, още от първата крачка човекът ще се е свързал със Слънцето. При този случай десетдневката завършва във вторник, който според Учителя е ден за борба. Начало в понеделник означава, че ще развием любовта си. Ако това стане във вторник, означава силен тласък за ума. Старт в сряда за Дънов е началото на природна и вселенска терапия, или както той я нарича – природната лечебница.

В този случай краят на лишенията ще приключи в петък – деня, в който е създаден човекът. Четвъртък пък обещава да ни даде повече воля и сили да се преборим с проблемите и несправедливостите. Началото в петък ни бележи с Божието слово. Ще приемем в себе си от Божията любов. Дънов е смятал, че по този начин тя ще стане господар на нашия живот. Събота не се различава много. Според Учителя, ако в този ден започнем да приемаме само жито, ние ще се свържем с Бога и вечното начало на света. Ще научим и много от уроците на природата как да живеем по-спокойно, как да почиваме, как да помагаме на хората около нас, бил е убеден той. Според Петър Дънов кога да направим режима, зависи и от зодиакалните знаци.

Когато Слънцето се намира в някой от тях, то дава специфична енергия. Например когато е в Овен, режимът е за пречистване на организма от низшите ни чувства, от животинското в нас. С десетдневка на жито в този период ще прекратим скандалите с роднините. Само за тялото е предназначен режим, направен в знака на Телеца. Тогава можем да свалим най-много от натрупаните излишни тлъстинки. По този начин можем дори да развием дарбите си, като например да пеем по-добре. Близнаците е знак, който ни дава възможност да учим много по-добре и по-бързо. Освен чистите знания житен режим в този знак ще събуди желанието да се учим за живота и природата. Ако имате семейни проблеми, най-доброто време за начало на режима е знакът на Рака.

Всеки, който мине през това десетдневно лишение, ще успее да направи дома си любимо място, което го зарежда с енергия. Човек, който не иска да дава от себе си за другите, трябва да направи тази диета в знака на Лъва. Тогава силите на Слънцето ще му помогнат да се научи да дарява – както пари, така и време, любов, знания. Девата ни дава възможност да научим всичко онова, което ни е било трудно. Можем да научим език или пък да вземем важен изпит. Нищо чудно след лишението да се прояви писателска и поетична дарба например. Когато Слънцето е във Везни, житото ни дава сили да подобрим духовните си заложби, да откриваме любовта във всичко. В Скорпиона душата ни се лекува и преминава на друго ниво – можем да отключим дарбата си за ясновидци или хироманти например.

Ако имате нерешен проблем или идея, която не се е избистрила в главата ви, най-доброто време за осъзнаването на ситуацията е в знака на Стрелеца. Десет дни на житни кълнове ще бъдат напълно достатъчни, за да намерим необходимото житейско или философско обяснение. Козирогът е знакът, който ни дава възможност да намерим пътя си към положителното мислене и да изчистим ума си от тежките мисли като съмнения, подозрения, ревност и алчност. Дънов е категоричен в обясненията си, че през февруари, или в знака на Водолея, е най-подходящото време за житен режим. Причината – намираме се в епохата на Водолея. Само тогава можем да възстановим хармонията в нас и да забравим за неправдите. Тогава можем да достигнем и до пълно единство на силите в нас. Когато Слънцето се намира в Риби, житният режим ни помага да се изчистим от душевните терзания, които ни се явяват например насън.

Подсъзнателните ни рани могат да се излекуват с десетина дни ядене на кълнове и плодове през март.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Втори ден в Природната Лечебница :954

''ГОРКО НА ТОЗИ, КОЙТО НЕ ПОСТИ! Човек, който никак не пости, е натоварен кораб, който ако влезе в развълнуваното море, опасност го застрашава. Човек, който пости много, е празен кораб, без никакъв товар. И той може да се обърне, като влезе в бурното море. Тогава на първия казвам да пости, да се изпразни малко, или с други думи: да слезе на някое пристанище, да извади малко от своята стока, да се поразтовари. На втория казвам: натовари малко кораба си! Като се срещнат празен и пълен кораб, пълният да каже на празния: ела, братко, вземи половината от моя товар.''

Взето от ФБ, Вехади Солейко
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

''И тъй, ИСКАТЕ ЛИ ДА ПОСТИГНЕТЕ СВОИТЕ КРАСИВИ ЖЕЛАНИЯ И КОПНЕЖИ, СЛЕДВАЙТЕ ПЪТЯ НА ЖИТНОТО ЗЪРНО. То дава пример на пълно безкористие, на готовност да помага на ближните си, на окръжаващата среда. Помагайте на себе си, помагайте и на ближните си. - Как може човек да помага на себе си? - Много начини има, чрез които човек може да си помага. Като работи, като учи, като се моли, човек си помага. ЖИТНОТО ЗЪРНО като получи топлина, ще придобие импулс за растене. То МОЖЕ ДА СЕ УПОДОБИ НА ЧОВЕК, КОЙТО Е ДАЛ ХОД НА ВЪТРЕШНИЯ ЖИВОТ В СЕБЕ СИ...Това семе може да се уподоби на човек, който изучава смисъла на живота.
ЖИТОТО Е НАЙ-ЧИСТАТА ХРАНА ,ЗА ДА БЪДЕШ ЗДРАВ, ДА ПРИДОБИЕШ СИЛА, ЯЖ ЖИТО!'' - УЧИТЕЛЯТ ПЕТЪР ДЪНОВ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Житен режим - ден трети. Току-що приключих с горещия билков чай. Хапнах си и орехи с мед. Ммм, много вкусно. Приготвям се за чудесата, които ще ми поднесе този ден :954 Днес ме очакват интересни неща, въодушевена съм!

[img]http://spirala.bg/wp-content/uploads/2015/01/home.jpg[/img]

Господи, приеми ме и днес в Лечебницата на Природата! Амин.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Като цяло си правя режима.
С малко криввания от пътя.
Чувствам се много добре.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от cchery »

Деси, браво за твърдостта ти. :954 Докога ще си на режима?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

cchery написа:Деси, браво за твърдостта ти. :954 Докога ще си на режима?!
Докогато трябва. А именно до 5.2., петък, включително. Дотогава си житя и наистина режимът е подходящ за мен и моето тяло. Отразява ми се благотворно на тонуса като цяло. Чувствам се пречистена. Одухотворена. Спокойна някак...

Благодаря ти, Ани :329 Ето, в момента хрупам ябълка. А след малко ще си хапна житце с орехи и мед. Билковите чайове си ги пийвам с кеф. И така. Продължавам напред!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от cvety_rz »

Деска, поздравления.Хубаво е човек да намери "своя си" начин :524
От моя скромен опит с житенето ми остана само спомена с главоболието и изнервянето.Добре, че навреме осъзнах, че не е за мен.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Да, Цвет, наистина нещата са много индивидуални.
Явно не само по отношение на тренировките. Но и относно храненето.
Любимите дейности и хобита. Абе кажи речи - всичко... :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор