Житен режим II - Островът

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Ver

Житен режим II - Островът

Мнение от Ver »

Това е новата темичка за нашите Житени подвизи :954
Искам да пожелая на всички, Здраве и много Успешни и Щастливи Житни дни!
Старата тема
....
[img]http://www.beinsadouno.com/board/upload ... _57989.png[/img]
и стандартното инфо за тези които до сега не са се докосвали до Житото по този начин:
Житен режим
Провежда се през месец февруари (но може и през дугите месеци, при намаляваща Луна), 2-3 дни след пълнолуние. (Може и да започне в края на януари, ако са изпълнени необходимите условия, свързани с фазата на луната). През този период от годината природата още "спи" и праната е в по-ограничено количество отколкото от 22 март до 22 септември. Чрез житния режим вие можете да се пречистите духовно и физически, да се подготвите за пълноценното й приемане и използване. Най-добре е, когато имате възможност, да започнете в сряда, за да може захранването (отпостването) след режима (поста) да започне в петък.


ПОДГОТОВКА
Разделете един кг. жито (пшеница) на 10 равни части. Разделете зе всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка), шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).


ПРИГОТВЯНЕ НА ЖИТОТО
Вечерта, преди да започнете житния режим, измийте много хубаво 100 гр. жито. Сложете го в добре запазващ топлината термос. Залейте го с 1,5 до 2,5 чаши вряла вода (0,4 – 0,6 литра) и затворете термоса добре.
Първият ден, сутринта, кажете формулата (1 път) : "Гоподи, приеми ме в лечебницата на природата за 10 дни". След това внимателно излейте от термоса само житената вода и я изпийте на гладно (може да добавите мед и лимон за вкус). Житото разделете на 3 равни части (за закуска, обяд и вечеря). Когато го ядете, можете да го подслаждате с мед.
По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.
Житото ще ядете, като преди да го глътнете, ще го дъвчете бавно поне 99 пъти. Преди да изядете ябълката, подръжте я в ръка, разгледайте я, свържете се с нейната аура, порадвайте й се, благодарете на дървото, на слънцето и т.н. Спазвайте правилото дадено от учителя да се храните с любов и благодарност. Добре е да съберете семките от ябълката и да ги посадите на подходящо място. По този начин ще изразите Вашата благодарност за нейната саможертва. По време на житния режим не употребявайте никаква сол. През тези дни станете слънчеви хора, бъдете винаги усмихната и не допускайте в себе си никакви отрицателни мисли, чувства и постъпки.


ОТПОСТВАНЕ (ЗАХРАНВАНЕ)

На десетия ден към житото на обяд и на вечеря прибавете ангелска супа (цели обелени картофи, магданоз, лимон, вода, малко сол ). В дните след режима не трябва да преяждате. Всички отпадъци от храната (орехови черупки, лимонови кори и т.н.) не изхвърляйте на боклука, а ги съберете в плик. Когато свърши постът, ги заровете на някое чисто място сред природата.
Последно промяна от Ver на 17 Фев 2014, 09:34, променено общо 1 път.
valrus

Re: Житен режим II

Мнение от valrus »

Добро утро,нека е успешен денят ни! :923
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Житен режим II

Мнение от mari_ko »

:954 Добро утро и честита ни нова тема :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
pepidzheneva

Re: Житен режим II

Мнение от pepidzheneva »

И от мен честита нова тема....и ..при следващото житене пишете и мен...много ми се иска да опитам....Прочетох (не всичко ) старата тема и съм вдъхновена от идеята да житя.......ще Ви следя :923
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Житен режим II

Мнение от bobichan »

Еййй, да ни е честита новата тема. Като си спомня как ей така на шега го започнахме това прекрасно начинание :lol:
Радвам се че споделяхме предишната темичка и с нетърпение чакам следващото житене :923
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Житен режим II

Мнение от droidd »

bobichan написа:Радвам се че споделяхме предишната темичка и с нетърпение чакам следващото житене
Дано дотогава и на мен ми дойде времето :221 :329
Ver

Re: Житен режим II

Мнение от Ver »

droidd написа:
bobichan написа:Радвам се че споделяхме предишната темичка и с нетърпение чакам следващото житене
Дано дотогава и на мен ми дойде времето :221 :329
Аз предполагам, че за мен то ще е някъде в началото на постите.
Струва ми се добра идея да започна Коледните пости с 1 седмица пречистване :954
Започват на 15 Ноември.
Разбира се, това е ориентировъчно само :222
Доста време има до тогава :)
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Житен режим II

Мнение от Cheva »

И аз съм тук.
Мога да кажа, че тези дни правя репетиции. :)
Два поредни дни обядът ми беше покълнало жито и орехи. :954
Мислено се глася за Февруари, може би едни 5 дена...
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Житен режим II

Мнение от droidd »

Cheva написа:Мислено се глася за Февруари, може би едни 5 дена...
И на мен това ми се върти в главата.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Житен режим II

Мнение от bobichan »

Ver написа:Струва ми се добра идея да започна Коледните пости с 1 седмица пречистване :954
Започват на 15 Ноември.
Перфектно! От сега ти казвам, че съм на линия!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Ver

Re: Житен режим II

Мнение от Ver »

bobichan написа:
Ver написа:Струва ми се добра идея да започна Коледните пости с 1 седмица пречистване :954
Започват на 15 Ноември.
Перфектно! От сега ти казвам, че съм на линия!
Браво Боби!
Де, да можех и аз така със сигурност да казвам какво и кога ще го правя :1062
Надявам се да стане :954
Публикувай отговор