Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от droidd »

Ползите от меда са известни от древността, а коктейлът от мед и канела се употребява в изключително широк аспект при най-различни болести.

Медът съдържа антиоксидантни и има антибактериални свойства.

Канелата и ползите за здравето

Канелата доказано има следните ползи за здравето:
Има регулаторен ефект върху кръвната захар
Канелата може да спре устойчиви на лекарства гъбични инфекции .
Антикоагулант
Добър източник на фибри , желязо и калций
Съдържа полифеноли и антиоксиданти

Комбинацията от канела и мед почиства паразити, гъбички и бактерии от храносмилателния тракт.
Възможно е да изпитате повишена енергия, по-добро желание за секс и по-добро настроение.

Диета с канела и мед за отслабване .

Формулата ще блокира тялото ви от натрупването на мазнини.
Използвайте мед и канела в съотношение 1:2 (една част канела, две части мед)
Поставете канела в чаша или купа.
Сложете 1 чаша вода да заври.
Изсипете канелата в нея и оставете да кисне 30 минути.
Винаги добавяйте меда, след като водата се охлади, защото в противен случай се унищожават ензимите в меда.
Изпийте половината от получената отвара преди лягане. Оставете в хладилника за вечерта.
Веднага след събуждане, изпийте другата половина, но не я затопляйте отново. Добре е да се пие при стайна температура, или студена.
Да не се добавя нищо към рецептата.
Не е необходимо да го пиете повече през деня. Това е единственият ефективен начин, по който диетата действа-на празен стомах и преди всичко през нощта.
Тази диета ще действа за повечето хора. Отслабването с нея е много бързо и ще доведе до значителна загуба на тегло, но това ще стане до една определена степен и няма да може да отслабнете повече. Това е, защото канелата и медът имат очистващ ефект в храносмилателния тракт, като премахват паразити, гъбички и бактерии, с което се забавя храносмилането. След като това се случи, вероятно отслабването ще намалее.

Ползи за здравето от меда и канелата

Редовната употреба на мед и канела укрепва артериите и вените.

Ухапвания от насекоми :1 част мед и 2 части хладка вода, добавете малка ч. л. канела и масажирайте ухапаното място бавно.

Артрит : може да се приема дневно, сутрин и вечер, една чаша топла вода с две лъжици мед и една чаена лъжичка канела.

Косопад : паста от горещ зехтин, една супена лъжица мед, една чаена лъжичка канела преди
баня, изчакайте около. 15 мин. и след това измийте косата.

Инфекции на пикочния мехур : Вземайте по две супени лъжици канела и една чаена лъжица мед в чаша хладка вода и я изпийте.

Зъбобол : Направете паста от една чаена лъжичка канела, и пет супени лъжици мед и ползвайте при болки в зъбите. Може да се прилага 3 пъти на ден.

Холестерол: Две супени лъжици мед и три супени лъжици канела,
смесени в ½ л. чай, намаляват нивото на холестерола в кръвта с 10% в рамките на 2 часа.

Настинка: Една супена лъжица мед с 1/4 лъжица канела дневно, в продължение на 3 дни.
Разстроен стомах : Мед с канела лекуват болките в стомаха и също така премахват стомашни язви.

Кожни инфекции : Слагате мед и канела в равни части на засегнатите места, така се лекуват екземи, трихофития и всички видове кожни инфекции.

Рак : Последните изследвания в Япония и Австралия, разкриват, че напреднал рак на стомаха и костите са били излекувани успешно! Пациенти, страдащи от тези видове рак, трябва ежедневно да приемат по една супена лъжица мед с една чаена лъжичка канела за един месец, 3 пъти на ден.

Лош дъх: Хората от Южна Америка сутрин правят гаргара с една чаена лъжичка мед и канела, смесени в гореща вода. Така дъхът им остава свеж през целия ден.

Коментар под статията: Диетата, а по-скоро бих го нарекла лечение е невероятна!За един месец отслабнах с 10 кг.Въздържала съм се от сладки неща , мазнини,т.е.тлъсти меса и салами.Особено хора, които са приемали лекарствени медикаменти с ъс съдържание на куртизон.Пробвайте, помага!
Източник
tita

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от tita »

За ползата и лечебните свойства на меда знам и не се изненадвам. :) Виж, канелата си е Терра инкогнита за мен, въпреки че много обичам аромата й и често я ползвам в сладкиши и разни домашни благинки.

Много интересна информация.Благодаря, Дро! :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от cchery »

Диди, много интересна инфо.

Чудя се дали наистина има този ефект на бързото отслабавне, за който се пише?!? Странно ми е. :?: :!:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от droidd »

Чери, незная, но звучи съблазняващо лесно :221 а аз обичам лесните неща......
Канела ползвам много и определено съм забелязала благотворния и ефект. Та мисля да пробвам и това, веднага щом успея да си купя мед.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от cchery »

droidd написа:Чери, незная, но звучи съблазняващо лесно :221 а аз обичам лесните неща......
Канела ползвам много и определено съм забелязала благотворния и ефект. Та мисля да пробвам и това, веднага щом успея да си купя мед.

Диди, ще ме прощаваш, ама ти от обема на косата си ли ще сваляш?!? :shock: :razz: :1062 Майтапя се, разбира се, но... ти си толкова стройна :940 :940 ...... едва ли имаш нужда от такава диета?! Или ти по други причини?

На мен също ми се видя адски лесен този метод и знаеш ли колко ми е лесно да се хързулна по тази плоскост?!? :1062 Ама ще те изчакам първо ти да зачезнеш като мерки и теглилки :221 :221 , пък тогава и аз.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Maggie

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от Maggie »

Това ще се опита - макар че имам само едно-две килца за сваляне, а както знаем тогава е най-трудно...
desirig

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от desirig »

Момичета, може ли да се използва КАНЕЛА закупена от магазина.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от droidd »

desirig написа:Момичета, може ли да се използва КАНЕЛА закупена от магазина.
Ами аз, само такава ползвам и то най-обикновена, смляна, в пакетчета. за съжаление, канелени пръчици няма къде да купя при нас, но и така си има ефект :524

П.С. Със закъснение отговарям, но одавна не ми е оставало време "да се разходя" из форума :923
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от dexter »

Наскоро видях в "Пикадили" (Варна) мелничка за канела, с в нея - канелени пръчици на парченца. Отделно се продават и канелени пръчици, предполагам трябва да се трошат, за да се сложат в мелничката. Мисля да купя и да пробвам. Аз от 2-3 седмици закусвам кисело мляко с канела, мед и ябълков пектин, за сега промяна в килограмите не съм забелязала :lol: . Хем ходя и на зумба 2 пъти седмично, мислех, че поне едно кило ще смъкна, но не би! Но определено смятам да продължавам с рази закуска, поне докато не ми омръзне. Дъщерята и тя се запали, но иска само киселото мляко с канела, без мед. Определено за нея ще е добре, надявам се да поизчисти налепите по езика :).
Ver

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от Ver »

Декс, не знам какви са точно тези налепи на Яна, но защо не и покажеш да си чисти езика с лъжичка (обърната наопаки), един вид се остъргва от основата към към края. Това е съвсем механично почистване (йогииско), безобидно, лесно и ефективно!
Всяка сутрин се прави след миенето на зъбите, преди хранене.
Препоръчва се за всички, така се махат налепите от нощта, като езика е чист и вече може да поеме енергията постъпваща с храната, водата и въздуха.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Невероятната комбинация-Мед и Канела за диета и лечение!

Мнение от droidd »

dexter написа:Аз от 2-3 седмици закусвам кисело мляко с канела, мед и ябълков пектин, за сега промяна в килограмите не съм забелязала . Хем ходя и на зумба 2 пъти седмично, мислех, че поне едно кило ще смъкна, но не би!
Декс, а как си с обиколките ??? В повечето случаи сантиметъра е по-добро решение от кантара, особено когато човек тренира. Както всички знаем мускулната маса, тежи повече от мазнините...
Аз започнах да си пия сутрешното кафе с мед и канела. Отразява ми се перфектно, когато се застуди.
Ver написа:Това е съвсем механично почистване (йогииско), безобидно, лесно и ефективно!Всяка сутрин се прави след миенето на зъбите, преди хранене. Препоръчва се за всички, така се махат налепите от нощта, като езика е чист и вече може да поеме енергията постъпваща с храната, водата и въздуха.
:524 Това действа божествено :fan
Публикувай отговор