Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Kalia

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kalia »

Tami написа::222 ... започвам гладуването по Лидия Ковачева. :954 :954 :954 :923 :923 :923
Плодуването, което е 20 дни можеш да си направиш и сама у дома. Стига,разбира се да нямаш някакви сериозни болести. :-|
Достатъчно е да се прочете книгата на Л.Ковачева "Гладът - приятел и лекарство" и да се действа стриктно по нейните препоръки.Успех! :524
Забравих да кажа също - хубаво е когато човек се занимава с подобни режими да се храни здравословно, да употребява повече натурална храна, за да не се изгуби ефекта от детоксикацията. Е...най-добре е да е вегетарианец,де... :222
Последно промяна от Kalia на 10 Яну 2014, 14:15, променено общо 1 път.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Вчерашния ден 1- мина леко, почти не съм изпитвала глад, защото наблягах на топли течности. Вечерта як студ обаче. Спах с пуловер върху пижамата. Изядох 2 портокала и 2 мандарини. Нямам особен апетит,по-скоро е на "кризи". Спасява ме малка бучка мед, която смуча като бонбон. Не надхвърлям позволеното количество нито на плодовете, нито на меда. Това е засега. Утре ще отчитам днешния ден. Благодаря на всички за подкрепата! :922 :922 :922
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

ден 2

Многократни "кризи" на силен апетит, главно към солено и тестено. До степен, в която се разтрепервам. Но държа фронта.
Чувството за студ продължава, но все още съм енергична, няма я още характерната слабост.
От преди 1 час чернодробните болки се възобновиха. Но са търпими.
Абе, знам си аз, че първите 3-4 дена ще са най-трудни.

Днес съм изяла 1 портокал и 2 ябълки. Не смятам по-късно да ям пак. Течностите са ми малко назад, но тъкмо преди малко прочетох в книгата, че не трябва да има насилие над организма, а да се приема вода и чай,колкото усещаме нужда. Въпреки това смятам, че не е много правилно да не се пие достатъчно количество-поне 2,5-3 л.
Kalia

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kalia »

Мърмори написа:Вчерашния ден 1- мина леко, почти не съм изпитвала глад, защото наблягах на топли течности. Вечерта як студ обаче. Спах с пуловер върху пижамата. Изядох 2 портокала и 2 мандарини. Нямам особен апетит,по-скоро е на "кризи". Спасява ме малка бучка мед, която смуча като бонбон. Не надхвърлям позволеното количество нито на плодовете, нито на меда. Това е засега. Утре ще отчитам днешния ден. Благодаря на всички за подкрепата! :922 :922 :922
Успех ти желая. :524
И да ти напомня да се пазиш - обличай се топло :954 , пий само топло течности и се пази от големи групи хора,кихащи,кашлящи и пр.,защото по време на гладуване тялото е по-чувствително и трябва да се пази. :524
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Лечебно гладуване

Мнение от bobichan »

Успех Зори, 3- ден ще е най-труден. А минеш ли 5-я вече няма да има проблем.
Съгласна съм с не насилието, но ей така от раз 3 плода ми се вижда малко. Внимавай и не се насилвай! Ще успееш! Ние сме с теб.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Лечебно гладуване

Мнение от bobichan »

Зори, нищо не казваш как върви?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Всичко е ОК. Още съм в играта. :222
По-късно ще мина на подробен отчет .
Tami

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Tami »

:954 Ти си герой Зори! Браво! И държиш фронта страхотно! И мен ме вписвайте тук на 17ти...но нека ударжа детокса най-напред! :326 Кали, аз незнам дали бих могла да карам на водица всеки ден като теб.....Браво на упоритостта и постиженията! :326 :954 Страхотни сте! :1209 :954
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Хайде най-накрая с няколко думи да се отчета.
Ден 3 (събота)
Изкушенията бяха стотици. Защото всички бяха у дома, правих закуска, обяд,вечеря... Леле ка треперих само. Ама вече не толкова от студ. Треперих за храна. Като някакво гладно циганче. Иначе физически- малко студ, малко болки в черния дроб и доста повече във вените на краката, отпадналост.

Ден 4 (неделя) Кризата с апетита достигна връхната си точка. Ей сега разбирам как се чувстват наркоманите,когато нямат доза. Същото е, повярвайте! Физически без особена промяна.

Ден 5 Ураааа, отново на работа! Няма тенджери, чинии и мляскащи хора около мен. Гледах да съм повече в движение и да не мисля за храна. Леко примлясквах, виждайки някоя баничка, но бързо се връщах на земята. Вечерта сложих вечерята и дори не ми се дояде. А бях сготвила боб- едно от любимите ми ястия. Дойде ми доста по-рано, НО ...без характерните вече за мен кисти на гърдите, без големите пристъпи на глад и желанието за огромни количества сладко.

Днешния ден 6 Вече не съм зависима от храната. Дори аромата на апетитните соленки, които бях направила вечерта не ми подейства по никакъв начин. Все едно бяха някакъв пластмасов предмет- виждаш го че е там, но знаеш, че не е за ядене. Нищо не съм яла днес и никак не ми се яде. Карам на топла вода и чай- детокс е все пак!
Tami

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Tami »

:954 Зори, абсолютно ти се възхищавам! БРАВО!БРАВО!ВРАВО! :326 :1078 :1040 :1078 :1040 какво си решила да правиш след детокса??? Колко време ще си по Лидия Ковачева??? :954 :954 :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зоричка, стана ми мъчно за онова, през което си минала неделята.... Адски е трудно като си у дома и да готвиш, шеташ, а самият ти.... да не можеш да си позволиш нищо. И всичко това до момента, в който осъзнаеш, че си ЗАВИСИМ!!! От храната, при това. Тъпо, но факт. Дано да ти остават само леки дни оттук натам! Прегръщам те много силно! :922 :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор