Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Kalia написа: Правим си у дома с хлебопекарна -от пълнозърнесто брашно и брашно от лимец. Захарта пък съм я заменила с мед, олото - със зехтин, а оцета - с ломон. Солта ни е морска - смиламе я с мелничка. Млечните също отказах - за мен те са вредни за човешкия организъм.
Точно така,и аз правя същото. Пека си хляба у дома, но го ям само вечер като се приберем (когато съм на работа ям безразборно всичко най-тестяно). Захар почти на ползвам, за сметка на това годишно употребяваме по 2 тенекии мед (около 50 кг), зехтин си купуваме редовно от Гърция, защото обожаваме да ходим там и определено е с качество, различно от това, което се продава в БГ, оцет почти не ползвам, но когато се наложи имам домашен, сол- също морска. На прясното мляко не съм му кой знае каква фенка, но за кисело, за сирене и кашкавал умирам. Затова не смятам да ги отказвам. Поне имаме от тях домашно произведени. Свекърва ми гледа животни и месо с гарантиран произход също имаме, но аз така или иначе рядко ям. Така че осносвния проблем ще ми е яденето през деня, но ще го измисля. Щом има желание-решение ще се намери.
Още веднъж благодаря на всички за подкрепата.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Зори, възхищавам ти се :940 Коментирате за тестеното и искам да споделя на кратко какво преживях.След като ми откриха тумора на корема ми беше едно гадно и криво и си казах така и така полежението е зле ще ям каквото ми душа сака и се почна едно ядене на тестено и сладко и аз един месец туморът започна да расте много агесивно и удвои почти двойно размера си :1215 Няма да коментирам повече, че темата не е подходяща за това :) Зори, желая ти успех до края и след това успешно захранване.И да яденето на сладко и тестяно си е "наркомания" за някои и за съжаление аз съм сред тях, но това не е улица без изход и ще успеем.Някой ден, когато узрея за това може и аз да се подложа на лечебно гладуване, но за сега не съм готова.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Цветинка, силна жена си ти, браво! Много ти се насъбра и на теб. ХАйде вече да махаме всичко лошо от нас. Защото си зависи само от нас.
Това,което ми споделяш...нямам думи. Знам, че е така, че лошата храна може да те убие направо, и въпреки това докато четях, направо настръхнах.
Ти сега гледай да се възстановиш, карай по-спокойно откъм емоции и всичко ще си дойде на мястото! :922
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Благодаря, Зори :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Досега не писах, но то няма и какво толкова. Днес е ден 13, все още мърдам, не съм умряла от глад :1062 Гади ми се вече от плодове и май вече спрях тотално да ям, само пия чай и вода. До преди 4-5 дена има ужасен вкус в устата, леко метален такъв..., но вече не. Вечер имам болки в черния дроб, но са поносими.
Макар да не го правя за отслабване,няма как да не отбележа със задоволство, че 7 кг отлетяха бързо-бързо.
Това го писах в една друга тема и понеже нямам време да разказвам, го копирам:

Ми какво да кажа за мен- аз започнах да гладувам за здраве, обаче и тайничко си мечтаех да посмъкна малко. Покрай всичките мои грижи последните месеци много се бях отприщила на ядене, ама много. Развих пристрастеност към тестяното. Всъщност имах качени още едни 4-5 кг отгоре от положението, в което бях на Усоето. Можеш да си представиш какво чудо. Мразех се, обаче нямах сили да спра да ям. И така месеци наред. До тук за 12 дена имам свалени 7 кг. Напълно съм наясно, че не е на добре това бързо сваляне, но организма сам си го иска явно. По-важното е, че се чистя освен от токсини и шлаки, но и от моята зависимост. Силно се надявам да успея. Много го искам. Знам, че най-трудното предстои, а именно захранването, но мисля, че този път ще се справя. Чувствам се достатъчно силна и за това.

Чувствам се добре, имам енергия, независимо от почти пълния глад и се наспивам някак по-добре.
Свикнах с режима и дори ме е страх да спра и да започвам да захранвам. Някак започнах да изпитвам страх от храната... :1044
Това е накратко.
Kalia

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kalia »

Мърмори написа: ...вече спрях тотално да ям, само пия чай и вода...
При това положение трябва много да се внимава - всеки ден трябва да има изхождане.
Иначе токсините не могат да се изхвърлят от дебелото черво и организма се самоотравя.
Затова се препоръчват и клизмите. Това е много важно и не бива да се пренебрегва! :idea: :idea: :idea:
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Колкото и да не ми се иска май ще спирам. Снощи зверски ме боля черния дроб и не ми мина дори след като легнах на дясната страна. Обикновено болките са вечер, но и сега усещам лек бодеж. Знам, че това са очистителни и лечебни кризи, но тъй като не го правя под лекарско наблюдение, честно казано ме е малко страх да експериментирам повече от това.
Ще захранвам вече, а на пролет, като узреят черешите планирам още едно гладуване, а и целенасочено чернодробно пречистване.
Ми това е. Сега отивам да си припомня захранването.
Ver

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Ver »

:326 Зори!
Две седмици това е направо голямо постижение!
Хайде сега успех със захранването :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Зори, успех със захранването.Пиши после как ти се отразило цялото гладуване от здравословна гледна точка.Имаш ли подобрение и пр. Интересувам се, защото и аз съм я затлачила яката и се чудя на къде и как да я подхвана.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зори, стискам палци за успешно захранване! Сигурна съм, че няма да се издъниш този път - знаеш, че за никъде не бързаш! :940 :940
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

cchery написа:Сигурна съм, че няма да се издъниш този път
Споко. Всичко е под контрол. Засега въведох едно малко морковче за обяд, довечера морковче с цвекло планирам.
Публикувай отговор