Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Лечебно гладуване

Мнение от lindorina »

В случая може би ще ти са от полза думите на Милен:/
http://recipemagician.com/forum/index.p ... e__st__120" onclick="window.open(this.href);return false;" Винаги съм бил на мнение, че за постигането на целите е редно да се подхожда с търпение и да не се елиминира възможността за връщане крачка назад за да се направят две напред."!" :954
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
tita

Re: Лечебно гладуване

Мнение от tita »

Зори, изобщо не си се провалила според мен.
Поздравявам те и те прегръщам :940 ... ти си уникален човек!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

tita написа:Зори, изобщо не си се провалила според мен.
Поздравявам те и те прегръщам :940 ... ти си уникален човек!
Абсолютно се присъединявам към Титка! Та какво толкова е станало?!? Да си видяла някой друг да пише, че е постигнал и 1/14-а от това, което ти направи?! Аз даже не допускам мисълта за лечебно гладуване, камо ли да го направя!!! Не виждам никъде провала! Ако ще се сравняваш с хората, отишли в клиники и имащи цялото време на света само за себе си, здравето си и проблемите си, то ти си на светлинни години пред тях! Защото нищо в ежедневието ти не се промени и вместо да мислиш за себе си, направи това гладуване като фон на всчиките ти други задължения! И пак издържа, влиза тук, писа ни, прави ни съпричастни - остави един дневник, който с уникалността си ще бъде адски полезен на всеки друг, тръгнал по пътя ти! Много често Момчил ми казва, че не се дооценявам! И понеже те виждам теб в тази ситуация, сега ще ти кажа - Зори, не се оценяваш правилно! И даже се подценяваш, а погледнато отстрани за теб могат да съществуват само аплодисменти :826 :826 :826 :826 :826 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Лечебно гладуване

Мнение от droidd »

Мърмори написа:Ами това е.
:326 :326 :326 :326 :326
"Това" е "ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА"
:826 :826 :826 :826 :826
Поздравления Зори ! :326 :326 :326 :922

и както казва Чери....възхищавам ти се :524
cchery написа:Да си видяла някой друг да пише, че е постигнал и 1/14-а от това, което ти направи?! Аз даже не допускам мисълта за лечебно гладуване, камо ли да го направя!!!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Момичета, много ви благодаря за добрите думи! Някак си аз не го приемам за кой знае какво геройство, може би защото нито за миг не съм го почувствала като нещо различно от нормалното ми ежедневие ( при захранването беше съвсем друго).Просто си казах, че това ще ми е храната и толкова.Когато приемеш тази мисъл в главата мозъкът изпраща съответните сигнали на тялото и то се съобразява с тях и не иска нищо друго освен това, което е позволено.Това е цялата хватка. Искаш нещо силно и го правиш. Не съм направила нищо необикновено освен това (може би), че се вслушах в гласа на тялото. А то крещеше, че иска почивка, и то голяма почивка.Можех да продължавам да се правя, че не го чувам, но знаех, че така нещата няма как да се оправят. Истината е, че всичко става тогава когато сме готови да направим нещо. Когато сме готови да го приемем в главата си. Защото именно там е най-голямата бариера. Едва ли преди година бих се решила на нещо подобно. И не че тогава съм била в блестящо здраве. Незнам- поисках го изведнъж и то с такава сила, толкова неудържимо, че бях сигурна, че няма да има нещо,което да ме спре. Сякаш правех първия си детокс- с цялата стриктност и мотивация, които са нужни.
Още веднъж-БЛАГОДАРЯ!
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Лечебно гладуване

Мнение от droidd »

Мърмори написа:Просто си казах, че това ще ми е храната и толкова.Когато приемеш тази мисъл в главата мозъкът изпраща съответните сигнали на тялото и то се съобразява с тях и не иска нищо друго освен това, което е позволено.Това е цялата хватка. Искаш нещо силно и го правиш.
:524 :326 :326 :326
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kleo »

Сега виждам темата.
Още не съм я прочела, но ще го направя, защото определено ме заинтригува.
Записвам се, за да я следя по-лесно. :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Cheva »

Мърмори написа:Просто си казах, че това ще ми е храната и толкова.Когато приемеш тази мисъл в главата мозъкът изпраща съответните сигнали на тялото и то се съобразява с тях и не иска нищо друго освен това, което е позволено.Това е цялата хватка.
И при мен тази хватка е основна. Настройвам се и толкова.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kleo »

Като 20-и-няколко-годишна съм минала през едно лечебно гладуване, добре помня, че всичко беше до настройката ми, справих се успешно, не се поддадох на нито едно кулинарно изкушение и освен това останах страшно доволна от резултата от него! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ТОФУ

Re: Лечебно гладуване

Мнение от ТОФУ »

11.03.2013г.
Нагласата я имам, не съм гладен.Менюто ми беше такова:
- часа литър чай от шипки, ½сок от лимон и к.л. пчелен прашец
- 2 ябълки
- литър чай от липа
- 2 ябълки
Вечерта не спах добре,може би от доближаване на границите на кръвното.
12.03.2013г.
Събудих се с леко главоболие в тила на главата. Мерих кръвното само информативно 80/100 както и предполагах. Не очаквах толкова бързо токсините да почнат да бошуват в кръвта, но ще трябва да устискам защото очаквам и ацетозни кризи.Рано е още за кризи но всичко е възможно защото всичко това е осъзнато от мен и не ме изненадва.
Знам ,че така ще бъде, дано да издържа така и като съм на работа.Менюто ми:
- 1,2 литра чай от липов цвят с мед,1/2 сок от лимон и прашеца
- 1 кг. ябълки разпределени през целия ден
- 2 литра течности да деня
Между другото да се похваля,че по едно време след обяд имах доста енергия и се чудих да отида да бягам ли или с нещо друго да се натоваря.В крайна сметка поразшетах се в къщи и направих една дълга разходка с дом.любимец.Просто бях добре.
13.03.2013г.
Днес е трети ден от плодуването ми.За сега се чувствам добре,дано така да продължи. Хапвам по килограм ябълки разпределени през деня като между храненето ги редувам с чай или вода.
Вчера малко ме стягаше главата, но това е нормално и си го очаквам т.е.всичко което правя в момента е осъзнато.Днес малко тежест в областта на ч.дробче .Очаквам и други кризички ,но времето ще покаже дано да са по леки и овладяващи от моя страна.За сега не съм решил колко ще продължа, но се надявам поне до края на месеца. На този етап само ще чета и събирам хубави рецепти за по здравословен живот .
14.03.2013г.
Днес е 4-ти ден за сега съм добре.Забелязвам,че бързо се наспивам ,обложен език ,дробчето нещо се вълнува но в момента си пия шипков чай с лимонов сок и усещам елексира / 1литър /който върши чудеса.
Облекчава тежестта в дроба и ходенето до ВЦ-то,нормализира кръвното и регулира водния баланс.в тялото ми. До сега за 3 дни 3кг. по малко, но това се дължи на изпразване на червата ,дано този път по малко да свалям килограми но природата си знае работата
15.03.2013г.
Днес 5 ден за сега съм добре. Започна бучкане в левия бъбрек,бодежи в сърдечната област, тежеста в черен дроб продължава, лека болка в лявото ухо от време на време.Перисталтиката се подобрява, хемороидите изчезнаха и общо взето една година здравословно хранене се е отразило добре. Казвам го защото миналата година беше много зле как съм изкарал 17 дни само аз си знам.
Ако е така до края не го мисля въобще, а се замислям за захранването. Там вече много трябва да се внимава.
16.03.213г.
Бях на работа ,беше ми кофти ,може би защото точно него ден стана много студено
постоянно ми се спеше.
17.03.2013г.
Тъкмо бях свикнал с неразположението всеки ден и тялото ми реши да си даде малко почивка. Бях в отлична форма, пращях от енергия и само се чудех как е възможно на 4 ябълки и вода да съм толкова добре.
18.03.2013г.
Сутринта бях шен, но се забавих с водата и ми стана кофти.Изпих литърчето и всичко си дойде на място, а като хапнах и ябълките запалих колата и Елхово.
Появяват се от 2-3 дни малки аритмии на които не им обръщам внимание
19.03.2013г.
Сутрин малко ми е разбъркано но като пия водата и се оправям бързо, имам много енергия, направих голяма разходка.Очичките малко жълтеят но предполагам че е от очистителните процеси в тялото ми.сложих чай за разкарване ,дано да подейства иначе се получава самоотравяне.
20.03.2013g.
За сега се чувствам много добре,а захранването е в главата ми вече. До тука за 10 дни 5 кг. съм свалил и тежестта в черния дроб на моменти е много тежка, после пак ме отпуска. Не остана само още толкова.
Днес малко прекалих със спорта, отначало с дъмлела и лицеви после 10км. разходка с домашния любимец.Върнах се гроги бях , легнах и заспах.
21.03.2013г.
Днес бях на работа.Кофти ден ,започна нещо като криза ниско кръвно и болки в гърдите .Може би от мръсния въздух от дупката дето работя.
На другата сутрин едвам излязох, но точно след 2 минути на чист въздух се почуствах по добре.
22.03.2013г.
Днес 12 ден детокса върви с пълна пара. Днес малко аритмията ме изнерви ,но след литър вода и литър чай направо я заковах и ниското кръвно се оправи. Беше много студено ,но това не ми попречи една разходка с Берта за 2 часа /10км./Гладен съм ,а като хапнах 1 ябълка и толкова беше с яденето.
Дори по някога не ми се яде нищо ,предпочитам вода или чай.
23.03.2013г.
Снощи към 21:30 часа пих чай сена за разхлабване.В 03:00 се събудих наспан.На този режим са ми необходими 5 часа за сън.
В 5:45 блаженство във вецето, изхвърлих гъста тъмнокафява каша със много слуз. Към 08:00 изпих 1,2 литра чай от липов цвят с мед. Ниското кръвно просто изчезна.
24.03.2013г.
Цял ден на грейфрути,чай и вода.Не ми се ядът ябйлки.Забелязвам ,че и мускулна маса започва да намаля затова е време за захранване.
Това означава, че автолизата си е свършила работата т.е. депата със запасите /мазнините/ вече ги няма и тялото започва да се храни със здрави клетки което не трябва да се допуска,а и започвах да чувствам лесна умора като цяло на тялото. Свалих до тука за 14 дни 8 кг.- не исках да свалям но природата си знае работата.
От 25.03.2013г. Захранване
1 ден същото до обяд – вечерта 150-200гр. Краставица
2 ден съшото – на обяд краставица и вичерта 2 марулени листа
3 ден същото – обяда 2мар.листа и 150гр краснавица, вечерта 2 марул.листа,
стрък лук,3 репички поръсени с лимонов сок и лъжичка зехтин.
4 ден същото – на обяд включих филийка дом.хляб,сварих 2 моркова 1 голям картоф и целена пасирах и половината оставих за вечерта. След като изстина сложих 1с.л. зехтин и магданоз.
5 ден същото – тука към салатката включих малко солчица и вечерта хапнах най- вкусния бобец който съм ял някога
6 ден същото - наблягам на салатките като включвам към тях и ядки,спанак и коприва. Готвеното по умерено и приготвянето да е здравословно.
От тук нататък хапването ми ще е като 6 ден ,но ще включвам кълнове, ядкови млека ,варива,крекери,дом. хлебчета,много плодове, дреситги ,пастети и други полезни и разнообразни храни ,разбира се без месо и млечни.Единствено сирене в нещо тестяно ,но само дом.притотвено или кашкавал на пица.
Захранването ми подлежи на критики ,не е от най- идеалните, но всичко е диктувано от тялото ми ,защото бях гладен като вълк и едвам устисках на това.Надявам се следващия път да е по добре, по оздравително, по пречистващо за тялото и духа ми. :524 :922 :222
Ver

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Ver »

:326 ТОФУ,
Само колко безпристрастно си описал всичко.
Възхищавам се на волята ти :524
Публикувай отговор