Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Зори, силно се надявам да си се справила със захранването!
Зайче, успех и на теб!
Чета ви и набирам сила и аз за един опит :423
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

jasmin написа:Зори, силно се надявам да си се справила със захранването!
Зайче, успех и на теб!
Чета ви и набирам сила и аз за един опит :423
Все още захранвам, даже съм в самото начало. Не е истина колко е трудно,мамка му !
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Cheva »

Мърмори написа:Все още захранвам, даже съм в самото начало. Не е истина колко е трудно,мамка му !
Ние сме тук , за да те подкрепим! :326

Колко дена ще захранваш? Каква схема планираш?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зори, вярвам в тебе! Пример си ми! Светлина....... :922 :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Лечебно гладуване

Мнение от mari_ko »

Браво Зори :326 :326 :326
Да, захранването е най-трудната част, но това е финала. Естествено, че ще се справиш. Че кой, ако не ти?
:826 :826 :826
Мърмори написа:Не е истина колко е трудно,мамка му !
Дааа, не можеш да се отпускаш с храната, но можеш да си ругаеш на воля. Че кога, ако не сега :plezya se :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Зори, моля те, сподели как захранваш, ще бъде полезно за всички нас, а и надявам се по този начин да се мотивираш да издържиш!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

mari_ko написа:Дааа, не можеш да се отпускаш с храната, но можеш да си ругаеш на воля. Че кога, ако не сега
Ооо, ругая си и още как...бедна ти е фантазията (дори твоята) :1062 Знаех, че е трудно, ама чак пък толкова...Първото нещо,което изядох беше домат. Е, по-вкусно нещо никога не съм яла! :1209

Подробна схема на захранване ще пусна по-късно.
Сега трябва да отида на едно тъжно място при едно ангелче.Време е да се сбогуваме. :328
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

И така. При схемата на Лидия Ковачева захранването се извършва на същите времеви интервали,както по време на самото гладуване, т.е. на 2 часа. Но тъй като това е обременяващо за мен,просто към плодовете и чая постепенно (първо на обяд, а на следващия ден и вечерта) въвеждам нова храна.
В първия ден се въвежда зеленчук на обяд;
На втория ден-зеленчук на обяд и на вечеря;
Третия ден-към зеленчуците се добавя варен картоф (без сол);
На четвъртия ден-зеленчукова супа без сол и мазнина.Вече може да се мине на 4 кратно хранене;
На петия ден към супата може да се добави лъжица кисело мляко;
На шестия ден-малка филийка пълнозърнест хляб;
След седмия ден въвеждаме постепенно овесени ядки,ориз, мазнина в ястията, сол, сирене,кашкавал;
След осмия ден може да се хапнат малко сурови ядки;
След деветия ден се въвеждат боб,леща,грах,лук,праз,чесън,ряпа;
След десетия ден може да се премине към трикратно хранене.
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Мърмори написа:И така. При схемата на Лидия Ковачева захранването се извършва на същите времеви интервали,както по време на самото гладуване, т.е. на 2 часа. Но тъй като това е обременяващо за мен,просто към плодовете и чая постепенно (първо на обяд, а на следващия ден и вечерта) въвеждам нова храна.
В първия ден се въвежда зеленчук на обяд;
На втория ден-зеленчук на обяд и на вечеря;
Третия ден-към зеленчуците се добавя варен картоф (без сол);
На четвъртия ден-зеленчукова супа без сол и мазнина.Вече може да се мине на 4 кратно хранене;
На петия ден към супата може да се добави лъжица кисело мляко;
На шестия ден-малка филийка пълнозърнест хляб;
След седмия ден въвеждаме постепенно овесени ядки,ориз, мазнина в ястията, сол, сирене,кашкавал;
След осмия ден може да се хапнат малко сурови ядки;
След деветия ден се въвеждат боб,леща,грах,лук,праз,чесън,ряпа;
След десетия ден може да се премине към трикратно хранене.
Това изглежда доста тежко :???:
Разбирам защо ругаеш, то си е направо като продължение на глада, т.е. трябва да се подготвиш психически за 20-25 дена без храна :1215
Успех мила :329
tita

Re: Лечебно гладуване

Мнение от tita »

Все повече ти се възхищавам, Зоринка! :922 Определено схемата на захранване след 10-те дни гладуване ме отказа да се захващам с това, поне за сега. За да го измина целия този път, ми е нужна страхотна мотивация, която бих получила единствено, ако това е метода на лечение на придобито заболяване. Слава Богу, за сега нямам никакви оплаквания.

Пожелавам ти успешно и леко захранване, защото то ми се вижда в пъти по-трудно от гладуването! :940 :940 :940
Публикувай отговор