Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Не зная, Черита.
Всъщност - май че не ми пука особено :roll:
Гледам да съм редовна в карането на велоаргометъра и да се чувствам добре.
Не ми е толкова важно колко съм "изгорила" с точност.
Важно ми е да се движа и да смъквам от себе си сантиметри и кила.
Плюс това да съм здрава, да не се задъхвам и потя толкова, колкото преди.
И разбира се, да съм по-красива, хе-хе-хе :plezya se :222
П.П. По въпроса ти - вело-то ми е втора употреба, взехме го супер евтино, така че нищо чудно електрониката му да не е изрядна и дори да не бачка, както трябва.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Деси, браво! Не мога да те позная в тази светлина :326 :524 Много ти се радвам.Ти се знаеш де.
Ванче, при теб ко е по точно се е случило.Качила си килограми или не си тренирала скоро?
Чери, ти си поредното доказателство, че само със спорт не се отсллабва.Трябва си режим.Въпросът е обаче цял живот режим ли?!И аз да си кажа, че си изглеждаш страхотно.
Аз съм се записала в едно предизвикателство в LTL и карам вече 3 седмица.Аз също се бях отпуснала и напълнях.Сега това предизвиктелство ми е като трамплин, за да изляза от платото.Определено ми е трудно.Хем съм излязла от зоната си на комфорт, но пък има и някакъв баланс.Не гладувам, ям си истинска храна и най- важното е, че не тегля.Това теглене ми изигра много лоша роля в режима на Руми.Не е за мен тази работа.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

Привет и тук!

За съжаление няма да се похваля, че съм тренирала... :cry: Но искам да ви отговоря, момичета!
cchery написа:
Ванчето написа:Аз съм тотално извън форма. Чак не ми се говори :328 Сега се опитвам да се настроя да започна отново. Липсва ми мотивация
Ванче, аз се намирам в абсолютно същото състояние на духа и тялото в момента по отношение хранене и отслабване. Напълняла съм, имам нужда от прочистване на организма, но толкова да не ми пука за това, че дори не мога да огранича храната вечер..... или да пропусна да изпия 1 бира или да хапна нещо сладко... Просто не ме интересува нито как изглеждам, нито... нищо.....
Kleo написа: Ванчето, разбирам те. И аз съм била силно демотивирана.
Обаче знаеш ли какво забелязах за себе си? Че ако се заставя да направя нещо, дори да е миниатюрно, въпреки това, че нямам и грам мотивация, някак се увличам... въпросът е да почнеш... да стартираш с първата крачица. С теб съм.
Продължавай да четеш. Самата тема действа много нахъсващо, поне лично на мен де.
Пиши, споделяй и ... пробвай! Размърдай се. Почни с малко. Започни с няколко минутки дневно... ще видиш, че постепенно ще те увлече, самото движение увлича, мотивира, тонизира, подобрява настроението.
cvety_rz написа: Ванче, при теб ко е по точно се е случило.Качила си килограми или не си тренирала скоро?

На мен определено му пука, най-малкото защото започвам аз самата да не се чувствам добре като кача малко. Ставам тромава и отпусната. Лошото е, че доста дълго време не успях да намеря в себе си сила и желание да се справя отново с проблема!
До средата на юли месец си задържах успешно 59 кг, но в България благодарение на манджите на бабите, които изобщо не искам да коментирам, качих малко над 2 кг. Като се прибрахме направих 3 опита да започна отново режима и да ги изчистя, но и 3-те пъти се провалих с гръм и трясък! За първи път ми се случи, но се случи. Това ме демотивира още повече. В комбинация с напрегнатата обстановка последните месеци около нашата работа мислите ми бягаха все в друга посока и се отдадох на ядене... Голяма грешка, знам, но имах усещането, че просто не мога да спра да ям сладко и хляб! :cry: И така до миналата седмица когато кантара отчете +5 кг :126 , а аз буквално не исках да повярвам, че съм допуснала това да се случи след като цели 2 години се борих да стигна килограмите, които исках!
След като ви прочетох вас тук и след едно сериозно сръчкване от страна на моята най-добра приятелка миналата сряда, то в четвъртък започнах отново режима от Руми. Днес ми е 6 ден и сутринта отчетох -1,7 кг, което определено ми повдигна настроението :954 Тренировките още не съм ги започнала. Повече от 3 седмици имам силни болки в лявата китка, които не се повлияват особено от разните пасти и мехлеми, с които се мажа, но като знам с какъв поглед ще ме погледне личната лекарка направо не ми се ходи при нея... Започнах да смуча усилено арника и се старая максимално да не я натоварвам и много силно се надявам да стартирам с тренировките на 1.11, когато и Руми ще стартира новата си програма. Тя със сигурност ще е за напреднали, но където виждам, че не се справям ще модифицирам и така. Дано ми се получи. До тогава продължавам с продължителни разходки всеки ден, а мисля и да започна да тичам отново по малко :954

Момичета, благодаря ви за подкрепата! :940 :940 Няколко думи казани в точния момент могат да бъдат вълшебни! А вашите думи са наистина много важни за мен!
А сега ви оставям, че трябва да закарам Гого на футбол... Все някой в тази къща трябва да тренира, нали... :222 :1062
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Ванче, станалото станало.Не е приятно, но е факт ,че понякога нещата в живота се струпват по такъв начин на главата ни, че ние не успяваме да реагираме правилно и допускаме грешки.Качила си малко и е гадно, но не е дошъл краят на света.Ето, вече си вземала мерки и това е важното!Аз също се отпуснах и качих 9 кг :1215 Покрай лечението ми с уртикарията приемах лекарства, които влияят не добре на килограмите и аз сякаш се закачих за тази "сламка" и се отдадох на ядене.Така и така ще кача дай поне да съм си хапнала .Гъз глава затрива :1062 После ограничих супер много вида храна, който консумирам което пък от своя страна ме караше да искам да ям все повече и то от забранената.Днес вече вземам мерки.Имам режим с включени всички хранителни групи, имам и тренировки в зала+ йога и започнах да се чувствам себе си :954 Уртикарията е почти изчезнала а си ям дет се вика почти всичко.Дерзай! Не си сама :940
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Карах велоаргометъра точно 1 час сега! Изгорих 378 калории! "Изминах" 17.2 километра! Чувствам се прекрасно заредена и тонизирана! И много доволна от домашната си тренировка! Чери, как е темпото ми този път според теб?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

cvety_rz написа:Имам режим с включени всички хранителни групи, имам и тренировки в зала+ йога и започнах да се чувствам себе си :954
Цвети, дай малко подробности за новия режим :)
Успех! :940

Деси, а пък теб не мога да те позная... Браво, момиче! Не се спираш! Много ти се радвам :940

Момичета, някоя от вас ще стартира ли от утре с новата програма на Руми? Аз имах такива планове, тези дни опитах няколко тренировки и съм леко разочарована от себе си и от факта, че съм тотално извън форма... Тренировките са доста динамични и не знам дали ще се справя. Май пак ще се връщам към ниво "начинаещи"... Аз съм вечната начинаеща... :1062 :128
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Ванче, не се ядосвай.Имай в предвид, че ако си тренирала дори и да имаш период на спиране после много по- бързо влизаш в ритъм , отколкото ако въобще не си тренирала.
Деси, защо се затормозяваш с излишни сметки? Карай си колелото, ходи си пеша и така.Важното е да имаш моменти, в които си даваш повече зор и да излизаш от зоната си на комфорт.
Вело 5 мин Леко
В Вело - интервали 30 х 8:12 сек 8 сек бързо и на макс, 12 сек бавно Това е една част от интервалната ми тренировка с велото.Хубаво се изпотявам :)
Ванче, ще трябва да видя каква е тази нова програма на Руми, защото нямам идея за какво иде реч.Относно моето предизвикателство то е то това:
цък
Сега умувам дали да не се запиша а още един тур, но то е вече по леко.Харесва ми, че всеки ден имаме корспонденция, анкетна карта за изминалия ден и така се чувствам и по отговрна.Ще го мисля имам още малко време.В събота ще се тегля и меря и е ви пиша какво се е случило с мен за 4 седмици :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Цвет, просто си следя нещата, без да се вманиачавам, наистина :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Не съм тренирала последните дни, уви.
А вече съм с цикъл и нещо го карам по-тежко и обилно от друг път.
Няма да се товаря излишно. Така реших.
Събота се разходих из Витоша и това е всичко, което мога да споделя.
Карам я лека-полека, просто ям повече ябълки, пия повече вода и гледам да не ям много като цяло.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Няма да се товаря излишно. Така реших.
Деска, можеш да си позволиш веднъж да излезеш от зоната си на комфорт - не знаеш какво ще откриеш в този момент :954 :954 .

Аз тази седмица вече 2 пъти бягах. Опитвам се да подобря времето си на 6 км (не се получава съвсем) и след това си добавям още 1 км с по-бавно темпо за разпускане. Добре се чувствам, тичайки, но мисля вече да включа и тренировки в зала. Да, 3 години и половина след последната ми тренировка в зала, от която излязох със счупено ляво ходило, вече съм напълно готова да вляза отново. Какво ще кажете, а?! :1028 :1028
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Ани, така и не го направих.
Но пък си отпочинах добре, отново се мотивирах да действам, защото лично видях резултата от няколко дни липса на движение.
Днес вече почти ми свърши цикълът и довечера отново се мятам на велоаргометъра!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор