Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт

Модератор: cchery

Re: Моята тренировка

Мнениеот Kleo » Пет 15 Мар 2019, 14:09

Искам го, но ... явно не успявам последните години да се мотивирам нито правилно, нито достатъчно, за да го направя.
Нарочно си ги завъртях тези мои снимки от 2014 година. За да си припомня каква бях на външен вид. За да си спомня как продължавам да се чувствам отвътре... но жестоката и грозна действителност е съвсем различна. И не с 15, а с цели 20 килограма бях по-лека тогава... летях с крилете на лудостта и поривите на влюбеността, и бях слаба и жизнена, и самата себе си. Сега съм по-спокойна, зряла, щастлива и самоуверена, но явно по такъв начин, който ме кара да дебелея. Шантава работа и ми е мъчно, че пиша всичко това, но поне съм искрена и откровена до болка. Дебела съм, но явно все още не ми е толкова писнало и омразно това нещо, щом не взимам ефективни мерки срещу това вече няколко години... или от това мое състояние извличам подсъзнателни облаги?! Знам ли. :922 :922 :922 Благодаря, че ме четете!
Обичам сина си. Той е на 15. Живея мечтите си. Центрирана, блажена и щастлива съм :)
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Съб 23 Мар 2019, 23:30

Тази седмица мога да се похваля с 2 неща: първо - започнах нова тренировъчна програма на Руми Илиева. Всъщност тя програмата е от 2015 година, но за мен е нова към настоящия момент, т.к. приключих с 90-дневното ѝ предизвикателство. Новата програма се казва РумФит и преди 4 години я правих цялата - дори май 2 пъти я извъртях - вече не помня добре. Засега ми пасва на нивото на тренираност, но не я правя по календара, който Руми ѝ е определила, защото заради бягането нямам възможност.

А второто ново нещо е, че..... тази седмица успях да сваля още от времето си за бягане на дистанция 10 км..... За първи път "слязох" под 55 минути - 54:39 направих вчера и се израдвах страшно много от това, че успявам да вляза във форма и да не се чувствам супер изтощена след такова усилие :) .

Деска, с теб си говорихме по телефона..... според мен ти просто трябва да направиш усилие да промениш сегашното положение на нещата при теб. И ти пожелавам да не се кумиш, а да действаш. :923
"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Пон 25 Мар 2019, 10:12

Вчера въртях два часа велоаргометъра вкъщи и бая се изпотих.
От миналата седмица си наложих някои дребни промени в храненето си.
И резултатът не закъсня - тази сутрин кантарът показа 67 кг, а не 69 кг.
Целта ми е да стигна и да задържа 55 кг, а после - кой знае? - защо не и 50 кг.
В крайна сметка съм висока едва 149 см, така че това си е съвсем постижима цел.
ЧЕРИ, БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО ЗА МОРАЛНАТА ПОДКРЕПА И ПРИЯТЕЛСКОТО ПОДБУТВАНЕ :329
Идва пролетно-летният сезон, хубавото време, повече плодове и салати, повече разходки и излизания навън! :954 :524
Обичам сина си. Той е на 15. Живея мечтите си. Центрирана, блажена и щастлива съм :)
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Вто 26 Мар 2019, 19:33

Деска, поздравявам те за положеното усилие и резултата, който имаш - да си 2 кг по-малко си е просто супер!!!! :923 :923 И то само с малки промени. Сигурна съм, че можеш да стигнеш желаните 55 кг и да ти кажа - ще те следя и окуражавам!!!

Аз неделя бягах 17 км..... опитвам се през седмица да правя по-дълго бягане, за да свиквам на издръжливост - може би все пак ще избягам маратон.

Обаче..... имам един проблем с новите тренировки на Руми Илиева, които почнах от миналата седмица - бях го забелязала и с първата ѝ програма, която стартирах през октомври. Болят ме коленете при бягане. В нейните видеа има много упражнения от типа на клекове, напади и подскоци.... и забелязах, че от тях не се чувствам добре именно с краката, които ми трябват за бягане. Първоначано от подскоците ме боляха стъпълата и глезените. Спрях с подскоците. Но сега от всичките тези клекове и напади на 1 крак усещам неразположение в коленете. Вчера трябваше да тренирам, но пропуснах и днес при бягането сутринта болката в коленете я нямаше, т.е. след като си почина, нямам проблем. И честно казано...... май не ща да тренирам повече така, за да не направя някоя по-трайна травма. Ще го обмисля още малко.
"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот cvety_rz » Съб 13 Апр 2019, 18:39

Виждам, че Чери е превзела темата, но няма да е вече така :1062
От тази седмица започнах редовни тренировки в къщи от моят онлайн треньор. Последната година качих много килограми и е време да се взема в ръце, защото рискувам да се върна пак в изходна позиция 100+
Имам 4 тренировки седмично, които са с тежести/собствена тежест и 1 път народни танци.
Аз казах ХАУ :1209
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот ellis_stoyanova » Съб 13 Апр 2019, 20:40

Аз пък се опитвам да наложа определено хранене,станало популярно напоследък.Не в краен вариант,но като стъпки.Опитах се и да тренирам,е казвам ви няма такава развалина,като мен.Аз от деен спортист във всяко едно направление,за 10 години съм се превърнала в скърцаща и задъхана леля :plezya se .Казвам ви,1 серия не направих като хоратя,направо не се трая.Ама пусто най обечам като ми каже някой неможе-сякаш напук си викам ай пък да видим :mrgreen:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

Изображение

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.

Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред

Мнениеот Kleo » Нед 14 Апр 2019, 16:48

Миналата събота изминах заедно с Хри 6 км в Банкя /екопътеката и още малко ходене пеш/ :954
След малко ще се кача на вело-то.
Обмислям да тичам с други желаещи на Run2gether :954
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cvety_rz » Пет 19 Апр 2019, 09:28

Аз започнах да бягам, но понеже е много бавно като темпо, заради килограмите само тихичко го споменавам :mrgreen: Кеф ми е сутрин в парка една такова зелено, птички пеят, няма много хора и въздуха е един свеж. Вечер или малко гимнастика или упражнения с тежести.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот cvety_rz » Чет 02 Май 2019, 09:25

Вчера бягах 10 минути в парка и след това 20 минути бързо ходене. Идеята ми е постепенно да увеличавам времето на бягането за сметка на ходенето и ще стане, защото много го искам и полагам усилие да се случи. Днес имах дълга разходка в парка и след това тренирах в къщи. Продължавам напред. Харесва ми да усещам как напредвам с тренировките и как задобрявам. Да не казвам пък колко е хубаво да ти стават широчки дрехите :954
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот cvety_rz » Пет 21 Юни 2019, 12:02

Аз продължавам с моите тренировки. Последно време се бях отдала на тренировки на открито - бягане, но сега се поизпразни фитнеса и планирам да започна да ходя малко и там. Харесва ми да съм подвижна и не искам никога повече да спирам да тренирам за толкова дълго, както бях направила предната година.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот cchery » Съб 29 Юни 2019, 09:53

Хех...... колко отдавна не съм писала нищо в тази тема...... направо е невероятно ако става въпрос за мен, но е факт. :) :)

Не съм спирала и нямам намерение да спра с тренировките - те са част от мен. Те всъщност са мен. Под тренировки имам предвид спортуването под всякаква форма - бягане, домашни тренировки за цяло тяло, а сега през лятото - колело и ролери.

В момента (след полумаратона в Тоскана от началото на месеца) съм в лятна почивка, което ще рече, че намалих натоварванията. Вече тичам нормалните за мен 6-7 километра през седмицата, а събота или неделя правя по едно по-дълго - по 10-15 км. Причината към момента главно е контузията в левия глезен, която си причиних на маратона в Тоскана - 2 седмици след това не можех да тичам, а като почнах да го правя отново, на 5-я километър вече много ме болеше. С днешна дата съм по-добре и по-издръжлива. Успявам да тичам и по-бързо, както и по-продължително преди болката да се завърне. Но фактът, че все още има подуто и кракът ме боли като го усуча малко повече, ме кара да съм внимателна. Защото само времето ще помогне тази травма да отшуми, пък аз не бързам заникъде.

Открих с помощ от приятел :954 едни много готини и лежерни тренировки за цяло тяло, които са продължителност от 20 минутки и започнах да ги правя. Изоставих временно трудните тренировки на Руми. В следващите месец и половина няма да имам нито време, нито място да тренирам с Руми, така че в момента съм с богилатес. :954

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Нед 29 Сеп 2019, 16:27

БРАВО на теб, Черко! :326
А сега как тренираш?
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Нед 27 Окт 2019, 21:13

Kleo написа:БРАВО на теб, Черко! :326
А сега как тренираш?

Малееееее, Деска, твоят пост е точно 3 месеца след моя...

Какво да ти кажа? Всъщност имам какво да кажа, ама трябва да си обобщя резултатите от един процес, който почна миналата година по това време.

Иначе - тази контузия, за която съм писала преди (вече) 4 месеца не я помня, а и тя не ми напомня за себе си :954 :954 . Усуканият глезен, който на 2-и юни приличаше на медицинска топка (толкова беше подут), вече е спокоен. Получих, обаче, някаква друга много странна травма - странна, защото не разбрах нито кога, нито как точно я получих, но все още ме боли... :1062 :1062 :1062 - дясно ходило, под втория пръст... всичко почна с доста силна, остра болка при вървене.... Вторият ми пръст изглеждаше като изтръпнал и стърчеше над останалите. Отделно от това между втори и трети пръст се получи доста видима пролука... имаше и подуване отгоре на стъпалото... И пак казвам - изобщо не разбрах как е станало. На морето почти ми беше минало - аз го очаквах, т.к. водата, а в частност - морската вода, много помага за такива проблеми. Но точно тогава, в един от последните дни на почивката играхме футбол на плажа. В един момент, устремена да спася една топка, направих дълъг скок и при презимяването стъпах върху камък точно с онази част от ходилото, където беше травмата.... Силна, рязка и заслепяваща болка ме прати директно в морето, за да успокоя ходилото...... На излизане отново куцуках.... :126 :126 ..... И чак сега се чуствам доста добре.

Като цяло в момента отново залагам на бягането, т.к. в началото на декември ни предстои маратон Валенсия. Аз специално нямам регистрация, т.к. отказах да бягам маратонска дистанция, но ще се включа в бягането като придружаващ Момчил, който е официален участник.

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Нед 27 Окт 2019, 21:38

Уникално си ЯКА МАДАМА, поздравявам те сърдечно и с голямо вълнение! :326
Kleo
Вятър в косите...

Предишна

Назад към СПОРТЪТ - НАЧИН НА ЖИВОТ и ЗДРАВЕ