Тренирай с Руми Илиева - програма ЗИМА 2015 г.

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от cchery »

И така - привет от спортна зала "Руми Илиева" :1062 . Искам да честитя на всички Новата 2015 година и да ви предизвикам за новота ТРЕНИРОВЪЧНА ПРОГРАМА на Руми, а именно:



Това е новото предизвикателство на Руми, което ще включва отново 5 тренировки на седмица + още 2 допълнителни за почивните дни, които са йога. Тази програма ще включи упражнения с по-големи тежести - до 15 кг веднъж седмично, както и набирания вкъщи. 1 от петте делнични дни ще е изцяло йога като Руми ще подбира за нас съответните видеа. Също така тя е обещала към края на м. януари да е снимала вече тези тренировки. Чакаме също така да пусне новия си сайт, който ще представлява електронен магазин, откъдето можем да се снабдим с екипировка за тренировките - в случай, че нямате вече такава вкъщи или пък не ви се търси някъде по магазините.

Тази седмица програмата е следната:

ДЕН 1 – сила
Ниво 3
[youtube]nE8m0G7fteA[/youtube]
Ниво 2
[youtube]PIF2d4ttHMI[/youtube]

Йога и за двете нива
[youtube]fwXQMYeihvI[/youtube]

ДЕН 2 – йога

ДЕН 3 – кардио или HIIT

ДЕН 4 – do do

ДЕН 5 – сила и кардио


ДЕН 6 – йога
ДЕН 7 – йога


В линка по-горе ще намерите всички видеа с тренировките подробно описани от Руми за кое ниво и за кой ден са. Умишлено няма да ги копирам всичките тук. Дадох малък пример с ютуб видеа, за да може всеки, който чете настоящето, да си създаде някаква представа за какво иде реч и да генерира достатъчно любопитство :1062 , че да иде и сам да прочете и почне да тренира.

И ТАКА - КОЙ ОТПОЧВА?! :) :) Освен мен и Верката?! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Тренировки с Руми Илиева - ЗИМА 2015 г.

Мнение от cchery »

Здравейте в тази тема. Тук ще намерите тренировките на Руми Илиева от ЗИМА 2015 г., събрани, подредени и систематизирани на едно място (в една обща тема). Лесният достъп до тях ще се осъществява с линкове към всяка отделна седмица, които ще намерите по-долу. За да достигнете до тренировките за всеки отделен ден от дадена седмица, преглеждайте последователно (един след друг) постовете от избрания от вас период.













"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от Ver »

Вчера пропуснах.
Такава зверска мускилна треска си докарах,
че днес и вчера едвам мърдам :twisted:
За днес мога да опитам нещо за корем,
краката, гърдите и трицепсите още ме болят.
Лелеееее, голяма медуза съм станала :1062
tita

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от tita »

Изображение

Опааа, спортна темичка с Верката и Чери ... и аз ще се включа. Отпочвам още днес. :1216
Стига съм висяла като прани гащи, време е за тренировки.
Ver

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от Ver »

tita написа:Изображение

Стига съм висяла като прани гащи
:221 :221
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от Kleo »

БРАВО
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от cchery »

Тити, наистина се надявах да се включиш. :954 :923 Това, което Руми ни предлага, не е невъзможно за изпълнение както като трудност, така и като време. Забелязвам, че като времетраене, видеата от тази седмица дори са по-къси от тези от 90-дневното... което мен идеално ме устройва. Йогата само идеално допълва сериите....

Аз съм пак с мускулна треска :1062 . По време на празниците бях позабравила какво е това просто щото не тренирах, но... сега ще наваксам. :221
Ver написа:Направих първата тренировка от второ ниво.
Бих казала, че утре може и да не мога да я повторя
точно същата :1062
Ver написа:Вчера пропуснах.
Такава зверска мускилна треска си докарах,
че днес и вчера едвам мърдам :twisted:
За днес мога да опитам нещо за корем,
краката, гърдите и трицепсите още ме болят.
Лелеееее, голяма медуза съм станала :1062
Верка, вече се канех да те питам как се справяш, но ти сама си написа :221 :221 ..... аз така си ходех почти 3 месеца докато течеше 90-дневното предизвикателство на Руми. Имах само 1 ден, в който болката от мускулна треска беше толкова силна, че се чудех дали да продължавам даже..... Но горещ душ, крем за схванати мускули, малко размачкване с домашен масажьор и поукротих страстите..... Оттогава внимавам - когато някое упражнение ми е доста трудно, просто го маркирам, а не го изпълнявам в целия му обем и повторения..... иначе - боли. :1062

И последно - да ви поразсмея малко, а и да си посипя публично главата с пепел, пускам едно видео на много малка част от моя тренировка - съвсем ярки са грешките ми и съжалявам, че не съм се снимала по-рано, за да разбера, че трябва много да подобря техниката си. Но основното, заради което се снимах, беше един коментар на Руми към мен да вдигна килограмите на тежестите, с които тренирам. И от минута 2.20 просто "доказвам", че я слушам :1062 :1062 .

[youtube]rZ12q4hTD94[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тренировъчна програма 2015 г. - СЕДМИЦА 2

Мнение от Ver »

:221
Похвални са усилията ти, Чери :)
Аз няма да се снимам, защото ще получите мускулна
реска на корема :222
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 3

Мнение от cchery »

Линк към сайта на Руми Илиева

Трета седмица на година 2015 започва, Прекраснииии :) Ще тренираме кратко и ефективно. Как се чувстваш след тренировките от миналата седмица? Достатъчни ли са ти или ти идва в повече натоварването? Успяваш ли да се възстановиш? Спиш ли, толкова отколкото имаш нужа?

Задачата тази седмица е да оценим съня си и ако не е добър да намерим начин да го подобрим. Ако спиш недостатъчно време това се отразява на силата, настроението и здравето. Ако можеш да подобриш нещо в съня, направи го – това ще промени живота ти. От писмата на клиенти виждам как често се обръща внимание на незначителни неща като – колко вода да пия, в колко часа да ям, колко хранения на ден да има, в колко часа да тренирам, колко време след тренировка да ям и други такива. Ще го кажа много кратко :)

Яж толкова колкото трябва, за да постигаш целите си и не е важно колко пъти ядеш и кога ядеш.
Тренирай, когато ти е удобно.
Пий толкова вода, колкото ти се пие.

Важното е да ядеш точните количества храна за теб и да тренираш – ВСИЧКО останало е допълнителен стрес, който или не ти носи нищо или ти носи толкова малко, че не си струва да се вглеждаш в него.

Ако изпитваш трудност с точните количества храна за теб, пиши ми „искам план на хранене“ и ще ти изготя вкусен план с храните, които обичаш, защото подробно разпитвам какво обичаш и какво не обичаш (нищо, което не обичаш не включвам). Може да видиш какво сме постигнали с други читатели тук.

Планът за тази седмица:

ДЕН 1

Ниво 3: списък с упражненията

[youtube]Q5yRycA7BMA[/youtube]


Ниво 2: списък с упражненията

[youtube]2NIELgDJuws[/youtube]


Йога:

https://www.youtube.com/watch?v=xK7iPuDbf-M

Видеото с йога по-горе е препоръчано от самата Руми за днешния ден. Но тя уточни още миналата седмица, че всеки може да се насочи към индивидуално харесвана от самия човек йога-практика. Пускам и още един вариант на тренировка, препоръчана от Руми:

[youtube]_wJtQjQ4HI8[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 3

Мнение от cchery »

ДЕН 2 - Йога или аеробни тренировки.

"След тренировката от ден 1 имах мускулна треска и правих йога на следващия ден. Но читатели споделиха, че йогата не им е по вкуса, така че приготвям програма с йога и с аеробна тренировка, който каквото иска да изпълни.

ЙОГА предложения

Това видео за разтягане на целите крака, от същия канал е и не дава да се слага на сайтове.

Ако имаш време направи и това видео за разтягане на горна част на гърба. Може да го направиш и друг ден, когато имаш време. Ако бързаш, пропусни лежането преди и след практиката. Казвам това, за да не се чувстваш виновна. Да, добре е да започнем с релаксация преди практиката, но ако през цялото време ще се измъчваш с мисли, че си губиш времето и искаш да правиш нещо, то по-добре да ги пропускаш. Аз обичам да не ги пропускам :) , но понякога ги пропускам и не се обвинявам. Трябва да изкорениш чувството за вина. Напасвай тренировките и йога, така че да се чувстваш добре. Сега може да не ти харесват, а след време да промениш мнението си. Каквото и да направиш е правилно. Целта на тренировките е да ни разтовари и да ни припомни, че сме живи и Прекрасни :) Обещай, никога да не си виновна :) Тренирай, така че да се чувстваш жива и щастлива :)"


Ниво 3 – 20 минути общо

Бърпи лудост – 10 минути – списък с упражненията

[youtube]q5DMM-OkfZc[/youtube]

Горна част и кардио – 5 минути – списък с упражненията

[youtube]V18M8lxrHM4[/youtube]

5 минути HIIT– списък с упражненията

[youtube]aYAPGfvDfWo[/youtube]



Ниво 2 – 24 минути общо

Горна част и аеробика – 5 минути – списък с упражненията

[youtube]aYAPGfvDfWo[/youtube]

Долна част и аеробика – 5 минути – списък с упражненията

[youtube]d8oLCJakYyk[/youtube]

Аеробика и силови упражнения- 14 минути – списък с упражненията

[youtube]dZ6VTMg792Q[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 2

Мнение от Kleo »

Адмирации, Чери! :326 :326 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор