Тренирай с Руми Илиева - програма ЗИМА 2015 г.

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Kleo »

Мдааа, аз започвам работния ден в офиса точно в 8.30 часа :222 Събуждането ми е между 6.30 и 6.45, следва тоалет и приготвяне сандвич на Алекс за училище, изпращане на детето, евентуално гримиране и излизам.
Прибирам се към 18 часа. Кога тепърва да почна да спортувам, и то вкъщи? Не ми го побира акълът, честно!
Затова към Ани питая съвсем дълбоки и искрени адмирации!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Мдааа, аз започвам работния ден в офиса точно в 8.30 часа :222 Събуждането ми е между 6.30 и 6.45, следва тоалет и приготвяне сандвич на Алекс за училище, изпращане на детето, евентуално гримиране и излизам.
Прибирам се към 18 часа. Кога тепърва да почна да спортувам, и то вкъщи? Не ми го побира акълът, честно!
Затова към Ани питая съвсем дълбоки и искрени адмирации!!!
Е, Деси, ако подхождаш по този начин:
vihrogonche написа:Прибирам се към 18 часа. Кога тепърва да почна да спортувам, и то вкъщи? Не ми го побира акълът, честно!
никога няма да почнеш да тренираш. В крайна сметка видеата на Руми са между 20-30 минутки и то ако се правят по 2 кръга от упражнения във всеки от тях. Не ми казвай, че няма начин да тренираш половин час вкъщи. Въпрос на желание е.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Kleo »

Не желая спор в ТВОЯТА тема. Моето "вкъщи" не е твоето "вкъщи". Имам проблеми от обкръжението ми, които не ми позволяват да тренирам у дома. Затова може би вариантът за мен е НАВЪН. Спорт - навън. Било то танци, йога или каквото и да е. :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Не желая спор в ТВОЯТА тема. Моето "вкъщи" не е твоето "вкъщи". Имам проблеми от обкръжението ми, които не ми позволяват да тренирам у дома. Затова може би вариантът за мен е НАВЪН. Спорт - навън. Било то танци, йога или каквото и да е. :922 :922 :922
Деска, ти просто написа "Кога да почна да спортувам?" и аз ти отговорих. Това, че имаш проблеми вкъщи наистина води до невъзможност

Междудругото, искам да ти напиша нещо, но с една единствена цел: да размислиш, а не да спорим :1062 : ходенето на зала изисква минимум двойно повече време от тренировка вкъщи. Самото отиване и връщане, време за обличане/преобличане на място, както и заниманията, които най-често са по 1 час.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Kleo »

Това в моя / нашия случай няма да е проблем.
Но да тренирам у дома според него - абсурд.
Сложно е, а и да, права си, не времето ми е фактор и причина, а съвсем друго нещо.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Ванчето »

cchery написа: В делнични дни ставам в 6,30 часа. Но не за тренировки, а за да пия кафе и да направя закуска за децата. Изпращам Бели до училище - часовете й почват в 8,10 часа, и после се прибирам. Като почна тренировка от 8,30 часа, времето ми е напълно достатъчно така че между 9,30 - 10 часа да съм в офиса.
Чери, а продължаваш ли да тичаш? Скоро май не си споменавала нищо по въпроса
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

Бъни написа:Чери, а продължаваш ли да тичаш? Скоро май не си споменавала нищо по въпроса
Уф.... как да го напиша. Значи почивах 3 седмици - последната от декемри и първите 2 от януари. И миналата се разтичах. Понеделник усетих лека болка в прасеца на десния крак, но не й обърнах внимание. След петъшното тичане, болката беше такава, че вече куцах :???: :???: . И оттогава не ми е минавала - доколкото усещам крака, съм разтегнала жестоко мускул и сухожилия - боли ме от коляното, та чак до ходилото. И сега съм си налегнала парцалите и не излизам да тичам, пък белким мине по-бързо. :1052
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Kleo »

Чериииии, :328 :126 :1053 много ми стана жал за крака ти и тичането...
Винаги съм чувствала колко много се кефиш от това да препускаш из парка... неведнъж съм си те представяла и съм се усмихвала широко от това...
Беше ли на лекар да те види? Щом куцаш, може да е нещо сериозно? Не дай си, Боже! Въобще, как се грижиш за себе си и да ти мине болката? С теб съм, пиши пак.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Чериииии, :328 :126 :1053 много ми стана жал за крака ти и тичането...
Винаги съм чувствала колко много се кефиш от това да препускаш из парка... неведнъж съм си те представяла и съм се усмихвала широко от това...
Ех, Деси..... :954 :923
vihrogonche написа:Беше ли на лекар да те види? Щом куцаш, може да е нещо сериозно? Не дай си, Боже! Въобще, как се грижиш за себе си и да ти мине болката? С теб съм, пиши пак.
Не съм ходила на лекар. Няма и да ида. Кракът ще мине и ще се оправи. Вярно - ще отнеме време. Но повече ме притеснява следното - че травмите зачестиха през последните години :1053 . Явно, че и годинките си казват думата. Не че съм престаряла, но просто с увеличаване на възрастта, физическата издръжливост на човек си намалява. Както и да е. И това ще мине! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

Ден 3 – do do тренировка

Ниво 3 – списък с упражненията.

[youtube]XMjBYH0XTWM[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията.

[youtube]aTBRAh62C30[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

Ден 4 - изометрични и разтягащи упражнения

Ниво 3 – списък с упражненията. По желание да се изпълнят 3 кръга

[youtube]NHYLMZTyi9o[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията.

[youtube]51F7-Xeo_bM[/youtube]


И да добавя нещо от мен - вчера открих едни страхотни йога-упражнения. Много ми хареса водещата, а и самата "тренировка". Пускам ви видеото, както и една много подходяща музика за йога-ин разтягане след тренировка :954 :

[youtube]7UpWgS7WtGg[/youtube]

[youtube]QZbuj3RJcjI[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор