"Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

"Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от metsababa »

Здравейте приятели. Свободни сте да споделяте искреното си мнение за идеята и спортния конкурс именно в тази тема. :954
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cvety_rz »

Явно аз не съм в час.За какъв конкурс става въпрос ? :oops:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Явно аз не съм в час.За какъв конкурс става въпрос ? :oops:
Цветка, погледни темите-съобщение - малко по-нагоре :222 . Темите-съобщение са видими във всички форуми и винаги стоят най-отгоре. Но все пак, докато успея да вляза и да коригирам първия си постинг тук с линк, подсказвам :razz: http://metsababa.net/forum/viewtopic.ph ... 376#p47515" onclick="window.open(this.href);return false;. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от Kleo »

Записвам се, за да следя темата :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cchery »

Kleo написа:Записвам се, за да следя темата :923
Хахахха.......... има да си пишем само с теб двете! :) ..... Но това всъщност е и част от експеримента, който е "заложен" в конкурса. :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cvety_rz »

Аааа не така.И аз пиша.Едни фермани...пиша, трия...., но защо пък да не опитам да взема наградата :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cchery »

МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВААААААААААА :1128 :1128 :1128 Имаме 1 участник в конкурса....... :954 :954 :954 :954 :954 . Моля, прочетете неговата история:

Участник №1

Здравейте. Първо искам да благодаря на организатора (организаторите) на този конкурс. Това е един чудесен начин да бъде помогнато на хора, които имат желание а нямат финансова възможност.

Какво е спорта за мен?
Няма да излъжа ако кажа, че връщайки се назад във времето срещите ми със спорта са били минимални предимно в часовете по физическо. Като малка бях пълно дете и естествено нямах желание за спорт къде от срам, къде от страх от подигравки, къде не ми беше комфортно, защото се задъхвах. След навлизането ми в пубертета реших, че не искам повече да бъда пълна и се захванах да отслабвам с глад естествено, защото по него време така съм разбирала нещата. Години по късно след последното ми раждане ударих тавана и се отзовах пред онзи праг, където или трябваше да направя нещо, за да отслабна, или да сложа кръст на себе си и да забравя, че изобщо някога съм била слаба и да се примиря с това, че хипертонията ще ми бъде постоянен спътник, да приема, че трудно ще си намирам дрехи и ще се чувствам получовек. Исках да намеря себе си и да престана да бъда пародия на предишното ми аз. Започнах първо с разходки, после включих каране на колело и като посмъкнах малко килограми, започнах с тренировките за начинаещи на Руми. И така: днес вече тренирам с 2 ниво, но взех да се заглеждам и по 3.

Какво ми даде спорта?
На първо място ми напомня, че съм жива. Удоволствието да се предизвикаш, да напуснеш зоната си на комфорт и да успееш. Едва ли може да се опише това чувство. Спортът ме учи да съм дисциплинирана, да съм постоянна, да надвивам мързела си. Помага ми да съм по-здрава, по-свежа, по-тонизирана и не на последно място и по-красива :). Но, за да не се получи ода на възхвалата за спорта, тук е мястото да споделя за трудностите, с които се сблъсках. Контузих китка, коляно, глезен, врат. Абе класика в жанра. Точно поради тази причина ми трябват тренировки изготвени от професионалист. Лично творчество в тази област не бива да проявявам повече или поне не на този етап от живота ми.

Кое ме кара да мисля, че съм достоен претендент да грабна наградата?
Имам зад гърба си над 20 свалени килограма. Както се казва "по плодовете им ще ги познаете". Повярвах в себе си, но имам нужда и вие да ми повярвате. Мисля, че с тези нови тренировки ще успея да достигна желаната от мен визия. В момента се намирам в блато/дупка и имам нужда нещо да ме избута от тук. Fit30 са подходящи за тази цел. Винаги съм казвала, че хората, които имат нужда от помощ са два вида. Едните искат да им помогнеш като свършиш работата вместо тях, а другите искат само да им бъде подадена ръка, за да продължат. Аз съм от вторият тип и искам само да ми бъде подадена ръка. От там нататък аз ще се трудя и ще се боря, за да постигна целите си. Имам желание да тренирам, искам да си купя тренировките, но нямам тази възможност, но мога да се потрудя и да участвам в този конкурс пък каквото сабя покаже.

Кой е моят спортен идол?
Идол нямам, но има хора на които се възхищавам. Лазар Радков, Инес Субашка, Румяна Илиева. Следя с интерес сайтовете им. Там намирам много полезни неща, които ми помагат в борбата с наднормените килограми и това как да се грижа по-добре за собственото си здраве. И не на последно място е хубаво да спомена, че изглеждат подходящо за това, което "проповядват".

Благодаря за отделеното време.

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cchery »

Участник №2

Искам да започна със това, че спортът не само за мен, а и за всички, би трябвало да бъде здраве. Въпреки, че повечето хора се захващат със спорт (непрофесионално) за да изглеждат добре, по-важното според мен е това, че спорта в комбинация с правилното хранене ти помагат да бъдеш здрав и да се чувстваш добре, на едно по-висше ниво от това просто да можеш да привличаш положително внимание.

До края на гимназията спортувах активно, дали било народни танци или бойни изкуства, винаги съм се занимавала активно с движение и тогава не оценявах нито тялото, което имах, нито силата, която притежавах, нито енергията, която имах. Не си давах сметка, че именно заради спорта аз можех да вървя по цял ден без да се измарям, да катеря тепета по скалите или да танцувам без да спирам с часове. Въпреки това аз си мислих, че съм дебела, отпусната (което изобщо не беше така) и тормозих организма си с така наречените "бързи" диети. След 12-и клас спрях да тренирам и естествено като всеки бивш "спортист" качих много килограми за кратко време. От 53 кг стигнах до върховите 74 кг през ноември миналата година. Аз съм на 23 години и не мога да се кача до третия етаж без да се задъхам, не мога да се затичам след рейса, който изпускам, и имам повече болежки от баба ми. Цялото ми тяло пищи от болка и ме пита "Защо ми причини това?!"

Когато се качих на кантара миналия ноември и видях тези 74 кг, всичко в мен се обърна. Почнах отново да се занимавам със спорт, макар и малко, и оттук-оттам, започнах да се храня по-здравословно, да следя калории и прочие (като не се лишавам от нищо) и една година по-късно съм с 10 кг надолу. Някой от вас може да си кажат, че 10 кг за една година не е много, но това, което има значение е, че вече се чувствам значително по-добре от преди, чувствам се по-здрава, по-енергична и бих искала това да продължава. Затова започнах да правя упражненията на Румито и на още една дама от щатите, чиито тренировки са също толкова интензивни, но под формата на танци (което за мен лично е и по-забавно).

Идоли са ми тези хора, които не се отказват от себе си и не намират оправдания.

Искам да завърша с няколко съвета за по-лесно влизане във форма и няколко слова за мотивация:


1. Спортът е здраве! Не забравяйте това!
2.Ако сте родител, не забравяйте, че вие определяте това, което яде вашето дете. Научете го на правилни хранителни навици и го запишете на спорт (ако не му харесва, го записвайте докато не намери това, което му хареса). От това зависи дали детето ви ще израсне здраво!
3. Танците са спорт. Ако не ви харесва идеята да правите обикновени упражнения вкъщи или да ходите на фитнес, има както и много школи, така и много инструктори по танци в интернет.
4. Контрол върху порциите! Ако ви мързи да броите калории или си мислите, че само с ядене на здравословни храни ще стане работата, ми не е точно така. Добър начин за измерване на порцията е чрез ръката. При жените на едно ядене измервате протеина с дланта си на една ръка (толкова трябва да е протеина), зеленчуците са трябва да са един юмрук, мазнините колкото палеца , а въглехидратите една шепичка. За мъжете се измерва по два юмрука от всяко. Естествено това е ориентир, с времето тялото ви ще ви каже колко е вашето количество.
5. Наблягайте на зеленчуците, но не и на плодовете. Плодовете съдържат много захари и не е хубаво да се прекалява с тях.
6. Избягвайте много сирене. Да, то е полезно, но ако някой не знае в 100 гр сирене се съдържат близо 300 калории, и ето ви едно ядене за деня.
7. Не гладувайте! Ако гладувате, всяка храна ви се лепи.
8. Може да си позволявате това-онова, от време на време. Иначе на всеки би му бил неприятен процеса.
9. Сложете си ваша снимка на хладилника. Това може да ви помогне да избягате от излишното хапване.
10. Обичайте се. Не зависимо от какви килограми сте и как изглеждате, ако не се чувствате добре в кожата си няма смисъл от нищо. Научете се да обичате себе си, а грижата ще дойде с това.



"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от Ванчето »

Нали може да коментираме... :1062 :1062
На мен повече ми допадна писмото на първата участничка. Кратко и ясно! Точни отговори на поставените въпроси. Последователно и обосновано. Без гръмки фрази и клишета. Много истинско и човешко.
Ако мога да гласувам, бих главувала за нея!

Не, че писмото на втората учасничка не е хубаво, но за мен до "мотивационно писмо" повече се доближава първото.

Успех на всички, които ще се включат! :524
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от cchery »

Естествено, че можеш да коментираш, Бъни! Даже е желателно :222 .

И за мен в двата текста личи разликата в житейския опит!!! И точно затова съм толкова щастлива, че вторият участник ми писа :954 . На 23 години не всеки си дава сметка колко важно е ЗДРАВЕТО!!!

Чакам още коментари. Някой друг не се ли впечатли от личните истории, които споделиха нашите участнички?! :roll: :roll:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Говори за спорта от 1-во лице" - тема за ДИСКУСИИ

Мнение от Kleo »

АЗ се впечатлих силно И ОТ ДВЕТЕ СПОДЕЛЕНИ ЛИЧНИ ИСТОРИИ :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор