Методът P.O.L.L.Y

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Методът P.O.L.L.Y

Мнение от cchery »

Здравейте! Аз съм Поли! Историята ми започна преди малко повече от 3 години. Тогава аз, едно дебеличко и свитичко момиче, взех решението на живота си - да откажа цигарите. :)

На пръв поглед не много сложна задача и в действителност успях! :) Но, с отказването на цигарите, апетитът ми се увеличи двойно, дори тройно. Стреснах се. Помислих си " Боже, аз вече съм дебела, какво ще правя, ако напълнея още???" И отново взех решение - ще опитам да спазвам с хранителен режим, за да не напълнея. Не само не напълнях - отслабнах! :) И тогава се случи чудото - отидох на първият си Зумба клас! Още преди да приключи той, вече знаех, че със сигурност няма да ми е последният такъв. Бях тотално завладяна от емоцията на тренировката! Сякаш някой ме беше омагьосал! Върнах се пак! И отново, и отново! Не след дълго залата беше вторият ми дом. И още е! Преоткрих себе си, откривайки любовта си към спорта! Споделям тази страст всеки ден с хората, избрали да ме последват в залата. Горя от емоция всеки клас, всяко движение, всеки бийт на музиката! Това е моята философия, това е методът ми. Това съм аз! :)

Сега, повече от 3 години по-късно и 40 килограма по-лека, аз съм студент в Национална спортна академия, лицензиран инструктор съм по Zumba Fitness, Zumba Step и Kangoo Jumps и най-важното - аз съм щастлив със себе си човек! :)


[img]http://sofia.topnovini.bg/sites/default ... 4b43bca698[/img]

Историята на Поли от София започва преди малко повече от 3 години. През 2013-а тя е едно дебеличко, свито момиче, което взима съдбоносното решение да откаже цигарите. На пръв поглед лесна задача, но със спирането на този вреден навик апетитът й се учеличава двойно и тройно. Тогава в главата на Поли светва червена лампичка, че може много да напълнее, което я плаши безкрайно. „Стреснах се. Помислих си: Боже аз вече съм дебела, тежа колосалните 115 кг, какво ще правя, ако напълнея още“, разказва Поли пред Topnovini.bg.

Това е моментът, който обръща живота й на 180 градуса. Започва да спазва хранителен режим, за да не напълнее. След седмици здравословно хранене вижда ефекта върху тялото си и в начина, по който изглежда и решава да започне да спортува.

Близка приятелка я води на първия й зумба клас, което окончателно променя възприятието за света на тогава 22-годишното момиче. „Още преди да приключи първия ми час, вече знаех, че със сигурност няма да ми е последният такъв. Бях тотално завладяна от емоцията на тренировката! Сякаш някой ме беше омагьосал! Върнах се пак! И отново, и отново! Не след дълго залата беше вторият ми дом. И още е!", разказва развълнувано Поли.

Чрез зумба тя преоткрива себе си и любовта си към спорта и танците. Толкова е омагьосана, че решава това да бъде нейна професия и става инструктор по зумба фитнес.

Пред Topnovini.bg младата жена разказва, че случващото се в живота й е предначертано от съдбата. „Всъщност пъпът ми е хвърлен в спортната зала. Буквално! И въпреки това за пръв път в живота си опитах спорт едва на 22 години и то от страх. Истината е, че в началото всяка една физическа активност ми беше трудна и неприятна. После се случи чудото - oткрих зумба фитнес“, казва Поли.

За нея този вид спорт е изразно средство, което й помага да бъде себе си, проводник на емоциите й, нейният отдушник.

Всекидневно десетки момичета посещават часовете й в столичен фитнес клуб, стотици са последователите й във Фейсбук. Поли разработва и сайт Методът P.O.L.L.Y (P.O.L.L.Y е съкращение от Play On, Laugh and Love Yourself б.р.), където всички извън София може да почерпят опит от нея. „Споделям тази страст всеки ден с хората, избрали да ме последват в залата. Горя от емоция всеки клас, всяко движение, всеки бийт на музиката! Това е моята философия, това е методът ми. Това съм аз!", разказва Поли.

Зумбата предизвиква в нея емоция, като никое друго нещо преди това. „Когато музиката започне, се чувствам на мястото си - точно там, където трябва да бъда", обяснява тя.

„Искам да покажа на хората, че там някъде има подходящ спорт за тях, независимо дали е зумба или нещо друго - то е там, те просто трябва да го намерят за себе си. Лично аз никога преди не съм вярвала, че е възможно да спортувам, за мен винаги е изисквало много усилия дори да се движа активно. Днес, не мога да си представя да не тренирам поне няколко пъти на седмица, независимо дали Зумба, Канго или нещо различно“, казва Поли.

Нейният съвет към хората, които се борят с наднормено тегло е да не се притесняват да опитват нови неща, свързани със спорт. Според младата софиянка само така всеки може да намери себе си. „Днешните решения водят до по-добро утре“, разсъждава мъдро тя.

След години борба с килограмите тя вече е осъзнала, че диетите са временно решение, което не работи. „За да се промени тялото ви, трябва да промените начина си на мислене и възприятие относно храната. Трябва да се яде малко и начесто, за да се отслабне, а не да се гладува. Вманиачаването в този глад води до други разтройства като болимия и анорексия, които са психически заболявания, породени от натрапчивата мисъл, че си прекалено дебел, независимо от това как изглеждаш. В плен на тези състояния най-често попадат момичета в тийнейджърска възраст. За съжаление стигне ли се до това състояние, може да помогне само специалист психиатър. Ако имате нужда от съвет или помощ относно начина си на хранене, винаги можете да се обърнете съм специалисти по храненето (инструктори, които биха могли да ви изготвят режим и да ви разяснят как работи човешкият организъм), тези хора ще ви помогнат да постигнете целите си и ще ви мотивират по пътя ви натам", съветва Поли. Според нея именно това трябва да разберат хората, страдащи от хранителни разтройства.

Днес, повече от 3 години по-късно и 40 килограма по-лека, Поли е студент в Национална спортна академия, лицензиран инструктор по зумба фитнес, зумба степ и канго джъмпс и се определя като щастлив със себе си човек.

Източник

[youtube]FqQ3QU7yh0I[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Методът P.O.L.L.Y

Мнение от Kleo »

Браво на Поли и много яко съкращение си е съчинила - P.O.L.L.Y е съкращение от Play On, Laugh and Love Yourself - Играй, смей се и се обичай :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор