Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Здрасти Джия :954
минахме към 70 км. :935
Подготовка разбира се трябва,както и по-специално колело - планинско. Започва се с по-малки дистанции и денивилации за да не припадне човек по трасето :1062 Последното съвсем сериозно.
Хипогликемията настъпва бързо и без предупреждение, трябва и да се пие много вода, защото иначе има сериозен риск от мускулни крампи.
Аз няма да ти се смея с твоите 5-6 км, защото все от някъде трябва да се започне :524
Продължавай да караш и леко , полеко ще увеличиш дистанцията. Като начало можеш да караш от Тетевен до Рибарица и обратно. 30-тина км, по асфалт, без баири :524 Преди време имахме навика да почиваме на Рибарица и от там си взимах колело под наем и ходех до Тетевен и обратно. Харесваше ми :)


:221 Това последното с нанагорнището не го бях забелязала :221
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Сиренце »

Събитието е видяно през очите на спътника ми:
Едно истинско крос-кънтри
През които и очи да го гледам, на мен ми изглежда свръх човешките възможности :shock: :shock: :shock: ! А аз дори не съм от кекавите мрънкалници. :1062
Само мога да кажа :826 :826 :826 !
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Сиренце написа: А аз дори не съм от кекавите мрънкалници. :1062 ..

:1062 Хи хи хи Сиренеце.
И аз не съм кекава, но определено започвам да мрънкам, когато се изморя. Затова Явор е измислил следната "хитра" тактика: Кара или (в повечето случаи) ходи на 50-100м пред мен така, че да не чува :1062 Благодарение на която преди 10-11 години ме изгуби в Рила и се мотах в средата на Ноември по блузка, без вода и храна цял ден по чукарите :fan
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

За тези които карат колела също и дечица!!! вижте тук:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... 3&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Мястото с. Желява
Датата: 28. Май
Децата ще започнат около 12 часа.
Ако някой се навие да пише на лични :) да не се пропуснем :1062
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

:954 :954 Вчерашния ден беше много емоционален за нашето семейство и пълен с куриози.
И така, отидохме на горе-споменато Съ.Битие. просто за забавление, да прекараме един ден на открито, да се поизпотим малко ;) и да се заредим с положителни емоции.
С мъжа ми се записахме за състезанието (което тук се нарича Съ.битие, между другото много точно казано!) с идеята просто да покараме. Трасето е ''само" 20 км чисто крос-кънтри (т.е. никъде не се кара по асфалт). След минало-седмичните 70 км това си изглеждаше, като детска игра. Да, ама само на пръв поглед :1062 Защото трасето се оказа с доста голяма денивилация (800м) за скромните си 21км. За тези, които имат представа от денивилация само за сравнение, от х.Вихрен до върха...., но с колело :1062
И така, оказа се че лежерното каране се превърна за мен в изтощително катерене със елементи на бутане :1062 Егати и карането - 18км нагоре, за да се спуснем 3 км по един невероятен наклон, който не стига не беше страхотно стръмен, но и с най-различни по големина и форма камъни и скалички.
Както и да пристигнахме на финала след 3ч 20 мин :oops: (много бавно), за да разбра че съм 3 сред жените :shock: :1141 :1094 Стартирахме 7 мацки, но по тресето се загубиха няколко :1062 , така че въпреки бавното ми и мъчително придвижване се оказах на почетното столче:
[img]http://media.snimka.bg/8713/023682266.jpg?r=0[/img]

[img]http://media.snimka.bg/8713/023682267.jpg?r=0[/img]
:fan

Втори куриоз:Понеже ние с Явор карахме, а бяхме взели и децата с нас :plezya se през времето когато ние нямало се е провело детското състезание. Но, сестра ми (която се занимаваше с децата в наше отсъствие) докато се е занимавала с Ава,изпуснала Мони от поглед.Детето отишло и само се записало в състезанието, врътнало си обиколката и отишло да си играе. След няколко часа при нас пристигат двама от организаторите с думите:
"Кой не внимава?!" :221
"Ъ?"
Оказва се, че Мони си е врътнала обиколката най-бързо за възрастовата си група и й връчиха Златен Медал :1099 , а ние нищо не бяхма разбрали :221 :955
Нали ви казвам куриози :221
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Сиренце »

:326 :326 :326 :921 :921 :921 :1085
Вие сте нашата гордост! БРАВО!
А с Мони само можете да се гордеете - какво оправно дете !
Това е специално за нея
[img]http://www.decata.info/2b/starnet/media/3304-Pippi.jpg[/img]

Е, хайде и за теб нещичко, да не се сърдиш :twisted:
[img]http://www.teenproblem.net/i/23915/3338 ... 2798_m.jpg[/img]
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

:221 :221 Така, така само бутане по тревата :524 :955
Мерси, Цони :)
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Нели »

Браво, шампиони! Само така!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
djiq

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от djiq »

:1069 :1069 :1069
Ти пък "точно" :1062 Мисля, че и "приблизително" би ти свършило работа. :940[/quote]

:1069 :1069 :1069

Права си, Мари, приблизително пак върши работа.... не бях се замисляла :221
Ver написа:Оказва се, че Мони си е врътнала обиколката най-бързо за възрастовата си група и й връчиха Златен Медал


БРАВО! :326
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Я виж тиииииииии, ама Верче, ама ние сме си имали шампиони тук и аз да не разбера....... :1062. Ауууууу, ще ми излезе име на некадърна клюкарка :955 :955 !

Браво на вас! И на Мони браво!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор