Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

68-годишен нашенец атакува 243-километров маратон
Състезанието започва в Атина, смятат завършилите го за герои

Източник

68-годишният пенсиониран казанлъшки педагог Ради Милев ще бъде единственият българин, който ще вземе участие в най-реномираното световно ултрамаратонско бягане, т.нар. Спартатлон, който ще започне в последния петък на септември от Акропола в гръцката столица Атина.

Досега Ради е завършвал Спартатлона 2 пъти: през 2003 и 2008 година, в 33-годишната история на бягането е имало само двама по-възрастни от него, пише "Монитор".

От хилядите желаещи - до участие се допускат 390 от най-добрите ултрамаратонци в света. Успешно финишират обаче едва 1/4 до 1/3 от стартиралите. Има години, в които са завършвали дори по-малко от мераклиите за маслиновия венец.

В спортния свят завършилите Спартатлона се смятат за герои. Бягането не е комерсиално. Няма награден фонд. На финала всеки успешно финиширал получава само венец от маслинови клонки и чаша вода. Таксата за участие пък е 520 евро.

Разстоянието от Акропола до някогашната Спарта е 246 км, като по трасето има 75 контроли, като 95 на сто от разстоянието е върху асфалт.

Ради Милев е постоянен участник във всички ултрамаратонски бягания по света, последната му "тренировка" беше изкачването на връх Шипка за 3 март.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Днес е втория старт за Кирил Николов-Дизела на състезанието по скоростното изкачване на Айфеловата кула La Verticale de la Tour Eiffel. През 2015 г. Дизела стана вицешампион в надпреварата и сега ще се бори за първото място с 99 атлети от целия свят. Стискам много силно палци!!!! :1074 :1074

[youtube]Vn7HN6LvMRs[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ванчето »

:954 Вдъхновяващо!!! :954


Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ванчето написа::954 Вдъхновяващо!!! :954


Евала!!!! Направо е за поклон това!!! :326 :326 :326
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Дизелът стана 4-и снощи!!!! :954 :954 :954 С 8 секунди е бил по-бавен в сравнение с миналогодишното му участие. Аз съм изключително горда, че е бил там и ни е представил!!!!

Днес Момчил постна във фейса един коментар по повод това състезание - копирам го тук, защото заставам зад мнението му на 100%!!!

"В момента имаме много малко елитни спортисти. Имам впредвид точно ТОП спортисти в своя спорт. Като Бербатов, Казийски и Гришо, Сани и Радо Янков в сноуборда и т.н. Е, единият от тях е Кирил Николов Дизела. При това не е толкова неизвестен, защото всички го знаят от рекорда за Ком - Емине. Е, вчера Дизела участва за втора поредна година в състезанието за изкачване на Айфеловата кула. Състезанието се излъчва по Евроспорт 2. След като миналата година Дизела бе втори, тази се класира на престижното 4 място!

Но не за това пиша. Търся инфо от състезанието в двете ни "елитни" спортни медии (гонг и спортал) - нищо! Във фейса обикновенно "патриотите" и разни "патриотични" сайтове шерват като замаяни информация за всяка победа на Григор на знайни и незнайни паляци, но за участието и успеха на Дизела - нъцки.

Питам - толкова ли са ни успехите господа журналисти, че не намерихте 2-3 байта свободни да коментирате един от малкото поводи за гордост на наш елитен спортист? А вие "патриоти" и "родолюбци", толкова ли сте се превърнали в овци, че ако нещо не го пише в "централните" медии, значи не съществува и не е достойно за споделяне?

СРАМ! СРАМ! СРАМ!

п.с. Айде сега споделяйте колко е велика България, как ни унищожават махайки Паисий от програмата и си връщайте казармата..."
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Мда, отделих си повече време за тук. Защото.... искам да си се наоплаквам на воля :1062 :1062 ... Всичко с промените, които внесох при бяганията си, върви с пълна пара. Но с пълна пара идват и болежките. Откакто съм почнала да стъпвам на пръсти, а не на пети, имам колебания в цялото тяло. Тези в ходилата и глезените поотшумяха. Кръстът също ме отпусна, но от 1 седмица дясната пета ме боли дори като ходя и то на кратки разстояния. Някъде вече го бях писала. Въпреки това, аз не спирам да бягам. При това от понеделник почнах и тренировъчната програма на Ерик - тази от книгата му. Паралелно на нея правя и упражненията за силни ходила, благодарение на които от днес се добави и болка в лявото ходило :1062 :1062 ... Знам, че всичко това ще отшуми. Знам, че дори мога да продължа да тичам и пак ще отшуми, макар да отнеме повече време. И въпреки това... просто не ми е приятно. За другата седмица планирам, при положение, че болката в петата не отшуми, да нямам бягания и тренировки за долна част на тялото. Целта - да мога да се позакрепя и да съумявам да ходя повече километри! Защото на 1-и летим за Бавария и там ни очаква бая вървяне по забележителности.

Искам и да представя на вашето внимание онова, което една от лекторките на отминалия семинар за бегачи ФИЗКУЛТУРА, Лиза Смит-Батчен, предстои да направи, а именно - да пробяга разстоянието от Западния бряг на САЩ до Източния като подобри сегашния рекорд! Разстоянието се равнява на 3100 мили (4960 км). Рекордът държи друг американец, който през 1980 година е пробягал този маршрут за 46 дена и 8 часа. Освен, че иска да подобри рекорда, Лиса иска да набере средства, които да дари на болницата Сейнт Джуд в САЩ, която лекува деца на родители, които нямат финансова възможност. Начало на бягането на Лиса - 24 април, 6 часа сутринта. Ето и сайта на събитието.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Днес тичах :)
И слушах птичките и мирисах
цъфналите джанки :)
И изобщо дано стане тенденция :))
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Браво, Верка!!! Наистина, друго си е да ти пече слънцето в очите, да слушаш птичките и да ти мирише на цъфнали овошки... :954 Знаеш ли за какво си мечтая от време на време?! Всяка година да имам възможност да спя по 1 седмица на открито!!! Ама не какво да е открито, а да спя под клоните на цъфнали овошки - сливи и кайсии най-вече, защото са най-ароматни. Представяш ли си - цяла 1 седмица да се "къпеш" сред ароматерапията на дърветата!!!! :954 :954

Аз искам да се похваля... просто защото днес избягах първите си 18 км!!! http://www.sports-tracker.com/workout/c ... 89e6d5677f" onclick="window.open(this.href);return false;

И както Вер каза:
Ver написа:И изобщо дано стане тенденция :))

:954 :954 :954 :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Kleo »

Браво, Вер! :326

Ани, браво, това са цели 18 км! :326 Какво правиш ти бе, момиче? :524 Пушка си, честно!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Благодаря, Деска! Просто имам желание, възможност, време...... Е, днес "лекувам" натъртени ходила с нищоправене :1062 :1062 , но това е част от преживяването.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа:Е, днес "лекувам" натъртени ходила
Ох, ох, ох, защо не се учудвам :)
:524
Браво за постижението!
---
Не искам да съм черна радиостанция,
Но все пак, не мислиш ли, че ходилата
ти искат нещо да ти кажат
:1062

---
cchery написа: Представяш ли си - цяла 1 седмица да се "къпеш" сред ароматерапията на дърветата!!!! :954 :954
Да :)
Прераждане :)
Публикувай отговор