Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Отварям тази тема, не защото очаквам голямн интерес (но, защо пък не!), а защото ми омръзна да гледам подфорума за спорт празен :1062
Та ние не сме мързеланки. Ето с Чери подтичкваме в паркове и градинки ;)
Аз онзи ден малко увеличих дистанцията, спонтанно (еднократно за сега :1062 ) изтичах по селските пътища към 6 км. Резултата: доволство и леки болки в кръста и "оловни" крака.
Много обичам и всякави разходки на открито. Особено тези в планината с дълготрайност повече от 3 часа. Когато човек ходи по-дълго, се включват други обменни процеси и пречистването и снабдяването на мускулите с кислород става на по-високко ниво.
И друго теми сега ми хрумват: Йога, Какво спортуват децата ни, например :) Хайде да раздвижим темичката! Има какво да се пише :524
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Еееееееее, доживях и аз да пиша вече в тази тема. Верче, изоставих те, ама не изоставих тичането. Сега се поправям отвсякъде. Та СПОРТ!! Да, за мен очевидно формулата е СПОРТ + ДЕТОКСИКАЦИЯ!. Аз така или иначе ако почитам някакъв бог, то това е ДВИЖЕНИЕТО! Много пъти съм казвала, че не се ли движа, сигурно съм умряла.. :plezya se :plezya se . Пробвах различни спортове като малка и в никой не се задържах. По ред причини. Е, към днешна дата мога да се похваля - на 33 годишна възраст най-сетне проявих постоянен интерес към БЯГАНЕТО!

Бягам сутрин преди работа в парка. В делничните дни (когато не вали и трещи). Почнах от 7 минутки на 4 май. Хич даже не си спомням дали имаше една обиколка на парка. Ама що срам му брах докато сляза долу. Пък как ще ме гледат околните, пък как ще пухтя и пръхтя... За всеки случай си забучих МПтройката в ушите и така, с песните на Меноар....... напред към слабото тяло :221 :221 .

Сега тичам 2 и 3/4 обиколки на парка :1062 :1062 , почивам около минута и още една минута бягане в много бързо темпо. Със сигурност има 23 минутки. Което за крос преди работа си е повече от добре. Само мързелът ме дели от 3 пълни обиколки на парка :oops: :oops: . Но и това ще стане :221 :221 .

Какво постигнах от 4 май досега. Едно със сигурност - здрави прасци :1094 ....... божеееееее, не е за вярване. Очевидно ще се простя завинаги с късите поли......, не че някога съм носила или пък съм мечтала да нося, но искам да нося къси дънкови панталони... :D :D :D . Там по може човек да си позволи прасци на кобила :955 :955 :955 . Кво да се направи, като дойде времето да мина по червения килим :1204 , ще съм облечна в дълга рокля, и тогава важни ще са ръцете и рамената :1069 :1069 :1069 ....... а те..... те вече се повлияха от тичането. Истината е, че бягането повлиява цялото тяло - корема и неговите коси мускули, бедра, прасци, ханш, рамена, врат...... всичко. Колкото и странно да му се струва на нетренирания човек, но идния ден след първия крос, има болки дори в носа си.... :1140

Не е за вярване, че човек с моите проблемни ходила, може да издържи на такова натоварване, но аз толкова много искам да отслабна, че бягам ли бягам. Аз съм с плоскостъпие. Откак се помня. Лявото ми ходило е по-плоско от дясното и има бонус едно кокалче повече от десния.... на сантиметър под глезена и около 2 сантиметра по-напред в сравнение с него (глезена) по посока пръстите. Навремето искаха да ми го режат този кокъл.... майка не разреши и си го нося оттогава...... Боли не боли.....

Лятото пък получих плексит вдясно..... болка, която реално се намира на гърба, където са "лопатките", но се проектира и отпред към гърдите и сърцето. Е, и тогава не спрях да тичам. Тичах и си мислех, че ще е хубаво да си направя една превръзка на дясната ръка и така да си я нося, за да не ме боли. И това мина. После си изкълчих зверски левия крак. При това в 2 последователни дни.... :126 :126 :126 И пак не спрях да тичам. Защо ли?!?! Защото.... съм вдъхновена от нещо и от някой :1028 . Ето за какво говоря:

Белият кон и cвръх-хората на планината

Жената, която падна от небето

Тичайте свободни! (НАЙ-ГОЛЯМАТА ТАЙНА)

И така. И аз тичам боса. Или почти. Защото ползвам вибрамки. Адски са удобни. И си заслужават цената.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от олеся »

И аз цяло лято тичах през ден по 25-30 минути. Чувствах се много добре. Но сега септември като се прибрах в блока и въпреки близост с парк не мога да се преодолея и да ходя да тичам. Подтиска ме градската среда, блоковете, навалицата. А в покрайнините на София се чувствах свободна и с удоволствие тичах съвсем сама и редовно :935 .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

олеся написа:И аз цяло лято тичах през ден по 25-30 минути. Чувствах се много добре. Но сега септември като се прибрах в блока и въпреки близост с парк не мога да се преодолея и да ходя да тичам. Подтиска ме градската среда, блоковете, навалицата. А в покрайнините на София се чувствах свободна и с удоволствие тичах съвсем сама и редовно :935 .
Не знам къде са тези покрайнини, но все пак - не те ли е страх да тичаш съвсем сама?!?! Преди известен брой години, бях студентка в Пловдив и от другата страна на булеварда, където беше разположено нашето общежитие, се намираше парк "Лаута" - доста голяма гора, тук.таме осеяна с асфалтирани алеи и неасфалтирани такива. И тогава отслабвах.... :lol: :lol: :lol: аз май цял живот това правя. Та излизах да тичам в "парка"..... а той е ..... е не в центъра на града, но е на централно място. Случи се така, че...... за малко един тип не ме ..... поздрави неприятно. Едвам се измъкнах..... с тичане. Рядко се сещам за тази случка, но определено ме е страх.

Тук, в нашия парк няма опасност от такива дейности, но за сметка на това все ще се намери някое и друго куче, което да ме залае.... Отделно и бездомните кучета идват в парка точно щото собствениците на домашни разхождат своите там.......... а имаше заповед на кмета на район Младост тази година, с която се забрани разхождането на кучета в нашия парк.... :???: :cry: :-| ......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от олеся »

Знаеш ли го с.Казичене. На неговия стадион си тичах редовно през ден. Имаше трениращи футбол момчета. Да притеснявах се, но по-скоро когато тях ги нямаше и бях сама. Даже се радвах когато и те бяха там, защото се зареждах със спортен хъс да си протичам определените 30 мин. А в Младост къде е парка? Аз не знам остана ли нещо незастроено в квартала.
Иначе зимата съм в съседство с Южния парк, но стана пренаселен и няма нищо общо с онова, което беше преди.
:1202
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Само да кажа и скрооооомно да се измъкна :D :D :D , че поради така сковалия България студ, за последните 3 седмици съм излизала да бягам само ...... 2 пъти :128 :128 . Малко ме е яд, защото реално не е толкова студено. Или аз не го усещам така, но си признавам, че откровено ме мързи да сляза в парка. :roll: :oops: И тъкмо си мислех, че си имам оправдание заради студа, тази сутрин отивайки на работа, пресрещнах една жена в парка, която ........ даааааа, тичаше :1202 . От утре съм в отпуска и ще взема да се стегна малко. Ако ли не, си давам заявката за начало на новите спортни занимания от първата работна седмица на 2011 г. :221 :221

Обмислям и вариянта да подновя плуването. Само ме е страх заради проклетите гъбички, които си лепнах есента.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Да се отчета тук и тази година :1062
Тичкането върви по-добре от очакваното - 2-3 пъти седмично за мен е Ок :)
Днешното тичане беше един от опитите ми да разбера докъде мога да стигна.... Излезнах с децата на пързалка, без никаква нагласа (разбирайте екипировка ;)). Зимните ми туристически обувки (всяка тежаща около 800гр), чиито подметки за нищо на света не се огъват, са прекарасни що се касае за ходене в сняг, но за тичане :plezya se Чувството се доближава да тичане със скиорски обувки. Резултат: схвана ми се сухожилието на стъпалото от яловите усилия на крака да се свие :fan Мисля, че повече няма да повторя.
Колкото и да е шашаво, все пак не може да бие тичнето с 5мм цял неопрен, което опитахме с Явор в един прекрасен майски ден :221
Айде Чери, Олеся спорна, тичаща и бес контузии година!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Аз вече не излизам сутрин - не че не мога, но истински ме мързи. Вместо това вечер съм на степера. Знам, че ще почна пак да тичам сутрин, но ми трява и малко покой. Отделно онази вечер в понеделник излязохме с децата след работа да ги возя на чук и гека - дядо Коледа им го подари :222 ......... Боже....... разсипах се..... тежат, тежат, то няма и достатъчно сняг да се пързаля тая шейна..... а аз на всичкото отгоре намерих начин и да бягам, докато ги дърпам - тъкмо те се кефят на скоростта, а и аз да спортувам. В резултат и аз като Верчето съм с болки, но в десния глезен...... така че определено скоро няма да тичам с около 50 кг чук и гек завързан за мене :221 :221 :221 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Теееежък сезон е зимата, Чери :) откъдето и да го погледнеш! Съвсем нормално е след активност да има покой.
Аз подтичвам напоследък, не защото ми идва от вътре, а защото съм много гузна пред себе си :oops: Напоследък все едно участвам в състезание по надяждане .... как да обясня ...не само не спирам да ям, но все с едни шоколадчета, сандвичета .....мани, мани не е за разправяне :plezya se и това в комбинация със зимната летаргия ....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Теееежък сезон е зимата, Чери :) откъдето и да го погледнеш! Съвсем нормално е след активност да има покой.
Верче, много ми харесва като ми говориш така :1062 :1062 :1062 :1062 Истината е, че имах нужда мааааалко да позабавя темпото, с което живея дните си - просто лек покой. И понеже покоят ми е неприсъщ, знам че скоро ще се изкобиля и пак ще хукна да тичам.

Ver написа:Аз подтичвам напоследък, не защото ми идва от вътре, а защото съм много гузна пред себе си :oops: Напоследък все едно участвам в състезание по надяждане .... как да обясня ...не само не спирам да ям, но все с едни шоколадчета, сандвичета .....мани, мани не е за разправяне :plezya se и това в комбинация със зимната летаргия ....
Аз също последната седмица проявявам завиден апетит и направо не е истина - даже не знам защо е така. Поне ми дойде МЦ онзи ден и някакси се успокоиха нещата. Аз пак да подпитам - ти колко свали с житния режим и колко запази. И още нещо - как ти се отрази на здравето?

Чудя се също така колко трябва да тренирам на степера?!? Засега гледам да достигна 300 ккал изразходени - това достатъчно ли е или още трябва да се тормозя?!?! Някой да има идейка?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа:. Аз пак да подпитам - ти колко свали с житния режим и колко запази. И още нещо - как ти се отрази на здравето?
Свалих 6 кг, задържах 3. Но допуснах грешки в захранването, които надявам се да не направя този път. Може и по - добре :)
Режимът е великолепен. Тялото става леко и гъвкаво. Чисти се осезателно. Аз се влюбих ;)
Публикувай отговор