Йога

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Йога

Мнение от Нели »

Тък като миналата година бях обещала да напомня, ето:
ЛЕТЕН ТРЕНИРОВЪЧЕН ЛАГЕР 2012 - БОЙНИ ИЗКУСТВА, ЙОГА, ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ, ОБЩА ФИЗИЧЕСКА ПОДГОТОВКА, ИНДИВИДУАЛНИ УКРЕПВАЩИ И КОРИГИРАЩИ ПРОГРАМИ, ТОПЛА АТМОСФЕРА И НАСТРОЕНИЕ.
МОГАТ ДА УЧАСТВАТ ВСИЧКИ, КОИТО ЖЕЛАЯТ!
.................
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Пристигане на 05.09... предиобед. Включен обяд и вечеря.
Тръгване на 09.09 след изпита. Включена закуска.
През останалите дни (6-и, 7-и, 8-и) - закуска, обяд, вечеря (закуската и вечерята са на блок маса).
.................
ЦЕНИ
Цена за престоя - 150 лв.
Тренировъчна такса за целия лагер 80 лв.
ОБЩА ЦЕНА за целия лагер - 230 лв.
Изпитът по КАРАТЕ се заплаща ОТДЕЛНО!
Тренировъчна такса за:
- 4 дни - 70 лв.
- 3 дни - 60 лв.
- 2 дни - 50 лв - 1 ден - 30 лв.
- Такса за ненощуващи - 100лв.
...................
ЕСТЕСТВО на тренировъчния процес
Тренировки по КАРАТЕ и други БОЙНИ ИЗКУСТВА със и без оръжие.
Тренировки по ЙОГА - физически занимания, медитативни занимания, дихателни упражнения във вода, вечерни медитационни занимания.
ЛЕКЦИИ за ВСИЧКИ с тематика: спортен тренировъчен режим, хранене, физическа форма, здраве, напълняване, отслабване, философия и индивидуални програми.
...................
ПРОГРАМА на ЛАГЕРА.
СУТРИН
7:00 Ставане.
7:30 - 8:30 Физическа и Дихателна Йога практика. Дихателна практика във вода.
9:00 Закуска.
10:00 - 11:30 Тренировка по Карате и други Бойни изкуства.
12:30 Обяд.
СЛЕДОБЕД
13:00 - 14:00 Лично време.
14:00 - 15:00 Басейн.
15:30 - 17:00 Лекция.
17:30 - 19:00 Тренировка по Карате и други Бойни изкуства.
19:00 - 19:40 Тренировка по Йога. Медитация.
20:00 - 20:30 Вечеря.
.................
В две вечери ще има НОЩНА тренировка по Карате. В две вечери ще има и НОЩНА МЕДИТАТИВНА ПРАКТИКА.
.................
В края на лагера на 09.09 - ИЗПИТ по КАРАТЕ. Всички участвали в пълния ЛАГЕРЕН КУРС по ЙОГА ще получат СЕРТИФИКАТ.
.................
ВСЕКИ, КОЙТО ЦЕНИ СВОЕТО ЗДРАВЕ, МОЖЕ ДА УЧАСТВА СВОБОДНО!
еТова е на Златни пясъци в Хотел "Странджа", к-с "Златни Пясъци" http://www.hotel-strandja.com/

Компанията е наистина много готина и може да дойде всеки, дори и никога да не се е занимавал с йога или карате :524 .
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Колкото и да е нетипично, тук ми се струва мястото да ви препоръчам 2 книги:
"Затворът" и "Фрагменти от цялото" на Христо Илиев.
Фундаментални. Ясни. Истински.
Христо Илиев е прекрасен оратор смного чиста и последователна мисъл.
Дори когато говори (била съм на една негова лекция в Кранево миналата година) мисълта му се лее с лекота.
Препоръчвам ги за всички, независимо дали се интересуват от Йога или не :524
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Ще споделя още нещо за моите преживявания по време на йога .... пък който ще да чете :1062
Винаги, когато си "правя" йогата вкъщи, после бузите ми страхотно горят :oops:
Усещам огромна енергия в главата си. След заниманията в залата не съм забелязвала подобно нещо.
На някой от йогстващите да му се е случвало подобно нещо?

Апропо, разбрах, че нашия неформален-виртуален-йога клуб :1062 се е увеличил с още един член, който се срамува да пише.
Хайде, Шоколадке докладвай :923
P.S. Нели, още ли ходиш на йога в неделя сутрин?
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Йога

Мнение от Нели »

Ver написа: P.S. Нели, още ли ходиш на йога в неделя сутрин?
Мдааа, но не ми хорят бузите. :222 :221 :221 :221
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Нели написа:
Ver написа: P.S. Нели, още ли ходиш на йога в неделя сутрин?
Мдааа, но не ми хорят бузите. :222 :221 :221 :221
А ушите не ти ли горят?
Я виж как се надушихме :1062
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Йога

Мнение от Kleo »

Ходих на йога като студентка, определено много ми харесваше, накрая се явих и на изпит, който издържах с отличен.
Моите любими йогически занимания са т.нар. асани, тоест положения (стойки) на тялото. Обожавам да правя лотос! И не само успявам да го направя както трябва, но в тази телесна поза мога да ПЛУВАМ, тоест в положение на лотос плувам и се придвижвам само с ръцете си! Много е готино. Друго, което правя, по време на лотос, е да се набера само на ръцете си във въздуха, тоест дупето и краката не са опрени изобщо до пода, единствено дланите на ръцете ми поддържат цялото тяло. И въобще още доста трикове и номера от йогата владея :plezya se при мен лично е въпрос на игра и на гъвкавост, в смисъл, че възприемам всичко като нещо забавно и игриво. Сега се включвам в темата, защото сега я виждам чак! :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Откакто се заех да правя йога вкъщи, ползвам едно безценно помагало:
[img]http://www.book.store.bg/lstimg/11274/s ... jengar.jpg[/img]
Това е най -пълната и практически ориентирана книга за йога, която някога ми е попадала.
Препоръчвам я на всеки, който иска да научи повече за това древно изкуство за душата, тялото и ума :524
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

От много отдавна не съм писала тук.
Ще ми се сега и за себе си (за да имам представа къде съм) и за другите, които биха проявили интерес на напиша туй-онуй :)
Ще станат вече 4 години откак се занимавам с йога, но едва преди 3 месеца стабилизирах ежедневната си практика - това ще рече, че правя йога всеки ден (с някои изключения) с продължителност от 1-1.30 ч.
Преди време ми беше трудно да задържа ентусиазма си и половин час. В залата няма проблеми, но вкъщи беше различно.
Йогата ми носи дълбоко удоволетворение и наслада и съм щастлива, че се запознах с този начин на подържане на живота.
Тук ще нахвърлям грубо, как протича практиката ми (за да не забравям и да имам база за сравнение):
1) започвам с крокодилски комплекс по гръб + упражнения за корем
2) от колянка - котешки, тигър, масаж на колената и пр.
3) обръщам се по корем за упражненията от цикъла за заздравяване на кръста и гръбнака (крокодилски, скакалец, кобра, камила, лък и пр.) Завършвам с планина и кобра или по-известна, като 5-тия тибетец. + лицеви опори
4) после следват упражненията в стоеж. Незаменими за подържане на изправен гръбнак и здрави крака - триъгълници и упражненията от цикъла на война.
5) идва момента за навеждащите напред от седеж.
6) Обърнати пози (свещ, полу свещ, рало), последвани от контра пози.
7) извивки от седнало положение
8) релаксация
За сега изоставам с упражненията за дишане, които ми идва малко случни ... , но за всичко има време :)

Хрумна ми, че на Черни Вит може да си направим мини-йога лагер :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Йога

Мнение от Kleo »

Аз ще участвам. Учила съм йога в Университета. И до ден днешен си правя поза лотос и поза свещ. Някои основни асани ги мога също. С удоволствие, Верче. Дай, Боже! На Черни Вит. На някоя полянка, на одеалце. :954 На лотос умея да плувам, служа си само с ръцете. Много е приятно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Йога

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

След последните открития :221 ,
Верка направи връщане в йогата :)

2 пъти седмично в залата и
останалите пъти у дома :)

Равносметката от обездвижването:
загубила съм гъвкавост на сухожилията.
За колената няма да споменавам изобщо.
Имам много да работя по въпроса :))
Публикувай отговор