Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Йога

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт

Re: Йога

Мнениеот lindorina » Вто 03 Май 2011, 08:15

Ver написа:. Аз започнах директно от 21, защото реших, че съм в добра форма, а на следващия ден имаш разкошна мускулна треска :1062 . Показател за добре свършена работа!

Абе,Вер-не чуйш кВо ти пей радиото-казах ти,че аз от няколко месеца ги правя и още не съм стигнала до 21/за сега съм на 15/ама,хубаво е ,че сама си стигнала да този извод. ;)
Най-важното е да няма напрежение при изпълнение на упражненията и дори да не се изпълнят както трябва-в последствие ще се стигне до добрия резултат.Има полза дори и да се правят не съвсем добре.И още-трябва да се мисли за ритуалите като се изпълняват,а не за странични работи.
При мен специално-слушам интуицията си,кога да увелича бройките на ритуалите-но наближавам 21-нали ми е число :954
Също-най-голям ефект при мен-когато ги изпълнявам рано сутрин.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring ... 24x768.jpg
Изображение
Аватар
lindorina
Цветна долина в омая

Мнениеот Ver » Вто 03 Май 2011, 08:27

Линди, аз знам че се почва постепенно, но ...
Нали съм голяма работа :1062 , ходя ма йога и тем подобни :1062
Шегата на страна, 21 си ми е добре :)
Най-добре ми се отразяват сутрин и към 3 следобяд, когато енергията ми пада. Като ги направя отново се зареждам!
Много са добри за концентрацията, особено, когато се съчетаят с правилно дишане.
Получава се нещо, като динамична медитация.
Yesterday is a history, tomorrow is a mistery, today is a Gift. That's why we call it Present.

SoulArt - Изкуство от и за душата
Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Ver » Чет 02 Юни 2011, 20:12

Това, което ще напиша сега не е точно йога практика (но пък може и да е :1044 ), не съм сигурна. Просто е интересно :)
Та, от понеделник съм с най-зверският ларингит (или нещо подобно), който някога ме е спохождал. Не ме боли нищо, просто ... изгубих гласа си и онемях :222
3 дни не можех да говоря. Направих нещо, като мълчалив пост и установих, че губим много енергия в празни приказаки! Стигнах до извода, че колкото по-малко си отварям устата, толкова по-трезво мисля и по-лесно :!: се разбирам с децата, например.
Чувствам се чудесно и не ми се проговаря :1062
Yesterday is a history, tomorrow is a mistery, today is a Gift. That's why we call it Present.

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот mari_ko » Чет 02 Юни 2011, 22:55

Верче, Явор ли те нави за тази "терапия"? :1062
Сериозно - надядам се да е помогнало и вече да си добре :923
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Мнениеот Ver » Пет 03 Юни 2011, 06:57

mari_ko написа:Верче, Явор ли те нави за тази "терапия"? :1062

:221 Много си близо до истината Марианче :221
Първият ден казаваше, че е било стрхотно жена му да мълчи, егати тишината и тем подобни. Дори мислеше да пуска тема в "негвия" форум - "Колко е гот жена ми е да няма" :1062 Но после взе да му омръзва :1044 :lol:
Вече съм по-добре, направих си 2 нощи изварен компрес и мисля, че много помогна.
Надявам се, че Вики е по добре :954

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Ver » Сря 10 Авг 2011, 06:30

Нищо, че сама си пиша в темичката :1062
Хей, Нели ходиш ли на йога лятото? :222
Та, от година почти ходя на йога. През цялото това време на релаксацията (почти винаги йога Нидра) винаги съм била концентрирана и съзнателна. Но последните 2 пъти заспивам безпаметнно още на отпускането и се събуждам при думите: "А сега усетете пода в залата" :1028 и разбира се не помня абсолютно нищо от това, което се е случило. Остава ми надеждата, че всичко се възприема и на подсъзнателно ниво, но продължавам да се чудя: защо изведнъж започнах да заспивам така дълбоко :?: Питам се аз и отговор не чакам :1062
Но пък явно съм се заредила с енергия, защото щръкнах в 5.30 абсолютно наспана тази сутрин :222

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Ver » Съб 20 Авг 2011, 12:48

:954

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот MortishaAdams » Съб 20 Авг 2011, 12:59

Вер,темичката е много интересна. :326
Много ми се иска да посещавам курс по йога,но доскоро тук в Ловеч нямаше такъв.Сега има,но пък няма кой да ми гледа децата(мъжът ми постоянно пътува).Та опитвах се 2-3 пъти да правя позите от едни филмчета изтеглени от нета,но нещо не ми спори.Не мога да се опитвам едновременно да ги правя и в същото време да гледам и телевизора. :221 :221
Сигурна съм обаче, че има голяма полза то йогата.Твоите постове го доказват. :524
Аватар
MortishaAdams
Аз пиша, пиша вече час

Мнениеот Ver » Съб 20 Авг 2011, 16:13

MortishaAdams написа:...но пък няма кой да ми гледа децата(мъжът ми постоянно пътува).Та опитвах се 2-3 пъти да правя позите от едни филмчета изтеглени от нета,но нещо не ми спори.Не мога да се опитвам едновременно да ги правя и в същото време да гледам и телевизора. :221 :221

Дааа, ситуацията с дечките е досадна понякога. Както се очертава при нас и аз ще имам затруднения с ходенето на йога наесен, поради сходни с твойте причини. Дори се замислям за почасова гледачка, за така ценните 2-3 часа 2 пъти в седмицата. :1028
Много неща могат да се правят с тях, но йогата не е за деца под 6-7 годинки.
Моята голямата ще направи 7 след няколко месеца и смятам да я пробвам, но така или иначе малката остава горница :221
Заниманята са дълги между 1.30 и 2 часа и дребосъците се отегчават.
Иначе човек може и вкъщи, но не е същото ....

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Ver » Чет 15 Сеп 2011, 21:06

Боби, отговарям ти в тази тема, за да не се разкъсва информацията.
За мен Йога е единна система за дух и тяло.
Много ми става странно, когато видя най-различни видове йога.
Но аз се занимавам от скоро.
Озадачава ме следното, което казваш:
"...вероятно подобни неща за чакрите и т.н. са ме спирали до сега" :1044
Щом говориш за Кундалини йога, понятието чакра/енергиен център не би трябвало да те смущава.
Специалистите казват, че идеята е посредством определени упражнения да се размърда тази мощна енергия намираща се в основата на гръбнака, която попринцип си стои нераздвижена.
Като се погледне по-внимателно това е и идеята и на "Не-кундалини" йогата. Да раздвижим енергията в тялото, да достигнем по-високи енергийни нива.
Не можем да говорим за енергия без да приемем идеята за чакрите. Представата за енергийните центрове в тялото не е от вчера и не е нещо ... страшно или извратено.
Точно обратното. Ако си решила да се занимаваш с Кундалини, трябва да знаеш какво ще правиш като/ако я събудиш. Как да я разпределиш по тялото, къде да я съсредоточиш, как да я изведеш.
Целия живот е борба за енергия.
Учител си трябва.
До голяма степен той именно оформя виждането и разбирането за йога.
Аз установих, че е много добре да се видят различни подходи/преподаватели. За това са много полезни йога лагерите.
Така човек си разширява кръгозора и след като натрупа различна информация, може да направи изводи за себе си.
Пожелавам ти искрено да намериш Човека (или хората), който да те поведе. Защото Йога си заслужава и може да ти даде много! :923

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Нели » Вто 27 Сеп 2011, 10:07

Момичета, ако някоя от вас е от Русе или околностите, можете да посетите семинар с моя инструктор по йога. ГОРЕЩО ви го препоръчвам! Копирам тук текста от събитието, така, както е обявено във фейсбук:

ЙОГА СЕМИНАР с Емил Златев
22 октомври 2011 г. · 10:30 - 15:00
Спортен център "Хелиос" Русе
Залата за провеждане на семинара ще се уточни допълнително
Допълнителна информация
Емил Златев e бивш състезател по карате, а сега инструктор с трети дан черен пояс. Той е републикански вицешампион по тенис на корт и бивш състезател по плуване. Служил е в специалните войски и в началото на 90-те е бил инструктор по ръкопашен бой в полицейските звена “Сигма”. Има две дипломи за висше образование – българска филология във великотърновския университет „Св.св. Кирил и Методий” и Национална спортна академия „Васил Левски”. От 25 г. работи като учител. Автор на три книги и множество публикации.
Със своята над 40 годишна практика Емил Златев е един от доайените на йога в България. а жизнеността и усмивката му са най – яркото доказателство, че йогизмът е прекрасен начин на живот.

Програма на семинара:
10,30 – 12,00 : Йога и съвременния живот
13,30 – 15,00 : Динамична йога и хранене

Членски внос за участие
За записалите се до 16.10.2011:
20 лв - членски внос участие

За записалите се след 16.10.2011:
30 лв - членски внос участие

За членовете на СК”Хелиос” - отстъпки

За информация и записвания : 0878196239 и 0899745696
http://www.heliosgym-bg.com/helios/contact-all/contact-item.html

Ето още малко информация за Емил Златев, както и сайта на клуба във Варна, където ходя на йога. Всички са добре дошли!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
От писане глава не боли

Мнениеот Нели » Вто 27 Сеп 2011, 10:14

Ver написа:Аз установих, че е много добре да се видят различни подходи/преподаватели. За това са много полезни йога лагерите.
Така човек си разширява кръгозора и след като натрупа различна информация, може да направи изводи за себе си.
Пожелавам ти искрено да намериш Човека (или хората), който да те поведе. Защото Йога си заслужава и може да ти даде много! :923

:524 :524 :524
Вземам повод от тези думи, за да поканя в гоооооолям аванс всички, които проявяват интерес, на йога лагера на моя клуб следващата година. Традиционно се прави в първите дни на септември и е за 5 дена. Така че като дойде време да планирате отпуските си за 2012 година, предвидете се 5-6 дена около 5-10 септември. Аз ще напомня отново, когато му дойде времето. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
От писане глава не боли

Мнениеот Ver » Вто 27 Сеп 2011, 12:04

Добре Нелка :)
Живот и здраве другата година пак напомни :524
Че сега няма да мога да се включа :)
Това ме подсеща, че и аз мога пускам инфо за разни лагери. Защо до сега не съм се сещала? :1044
Предния (преди Кранево) беше на Пампорово. На много хора особено около Пловдив и региона тази посока щеше да е много удобна :) :1139

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот Ver » Пет 07 Окт 2011, 08:38

Ами да споделя :cool:
Вчера станах и реших да се разсъня с няколко цикъла слънчеви упражнения. Харесах си числото 9.
Направих ги обаче със задържане в крайното положение и дълбоко дишане (3 пъти).
В момента почти няма място от тялото ми, което да не ме "придърпва" от дълбока мускулна треска. Такава, каквато човек може да получи само при разтягане.
Имам мускулна треска и на междуребрените муслули :!: Това се получава от дълбокото дишане при различните пози.
Извод: Достатъчен е САМО слънчевия комплекс (изпълнен съзнателно и повторен N-броя пъти) + няколко странични извивки на гръбнака.
Препоръчвам го горещо. Опитайте!
Сурия Намаскар
Нека пуснем Слънцето да изгрява в нас всеки ден!

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот droidd » Съб 08 Окт 2011, 08:18

Верче, най-после сварих да изчета и тази темичка :954 .....и така се вдъхнових, че веднага започвам любимите ми Петима Тибетци, които съм зарязала от 3 седмици и всеки ден се каня да почна пак :221
За съжаление от линка за снимките на Крокодилските упражнения ми се отваря бяла страница,а за Сурия Намаскар, антивирусната не ми разреши да изтегля филчето :126
А иначе преди 2-3 години, бях чула за едни курсове по йога в града и естествено че отидох, но не се оказа точното за мен място.Първо се провеждаха край закрит басейн с топла вода, та въздуха и без това не ми достигаше, а темпото беше толкова бързо, че имах чувството, че по-скоро съм на дискотека, отколкото на йога :1062
Скоро чух за един друг курс, ама още не съм ходила.Това, което ме притеснява е , че няма място за преобличане, та се чудя .......но ще се завъртя на място да видя, стига съм се канила само.
Хайде отивам да правя гимнастиката, докато съм набрала инерция :1140
Аватар
droidd
Философска система

ПредишнаСледваща

Назад към СПОРТЪТ - НАЧИН НА ЖИВОТ и ЗДРАВЕ