Йога

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Йога

Мнение от lindorina »

Ver написа:. Аз започнах директно от 21, защото реших, че съм в добра форма, а на следващия ден имаш разкошна мускулна треска :1062 . Показател за добре свършена работа!
Абе,Вер-не чуйш кВо ти пей радиото-казах ти,че аз от няколко месеца ги правя и още не съм стигнала до 21/за сега съм на 15/ама,хубаво е ,че сама си стигнала да този извод. ;)
Най-важното е да няма напрежение при изпълнение на упражненията и дори да не се изпълнят както трябва-в последствие ще се стигне до добрия резултат.Има полза дори и да се правят не съвсем добре.И още-трябва да се мисли за ритуалите като се изпълняват,а не за странични работи.
При мен специално-слушам интуицията си,кога да увелича бройките на ритуалите-но наближавам 21-нали ми е число :954
Също-най-голям ефект при мен-когато ги изпълнявам рано сутрин.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Линди, аз знам че се почва постепенно, но ...
Нали съм голяма работа :1062 , ходя ма йога и тем подобни :1062
Шегата на страна, 21 си ми е добре :)
Най-добре ми се отразяват сутрин и към 3 следобяд, когато енергията ми пада. Като ги направя отново се зареждам!
Много са добри за концентрацията, особено, когато се съчетаят с правилно дишане.
Получава се нещо, като динамична медитация.
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Това, което ще напиша сега не е точно йога практика (но пък може и да е :1044 ), не съм сигурна. Просто е интересно :)
Та, от понеделник съм с най-зверският ларингит (или нещо подобно), който някога ме е спохождал. Не ме боли нищо, просто ... изгубих гласа си и онемях :222
3 дни не можех да говоря. Направих нещо, като мълчалив пост и установих, че губим много енергия в празни приказаки! Стигнах до извода, че колкото по-малко си отварям устата, толкова по-трезво мисля и по-лесно :!: се разбирам с децата, например.
Чувствам се чудесно и не ми се проговаря :1062
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Йога

Мнение от mari_ko »

Верче, Явор ли те нави за тази "терапия"? :1062
Сериозно - надядам се да е помогнало и вече да си добре :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

mari_ko написа:Верче, Явор ли те нави за тази "терапия"? :1062
:221 Много си близо до истината Марианче :221
Първият ден казаваше, че е било стрхотно жена му да мълчи, егати тишината и тем подобни. Дори мислеше да пуска тема в "негвия" форум - "Колко е гот жена ми е да няма" :1062 Но после взе да му омръзва :1044 :lol:
Вече съм по-добре, направих си 2 нощи изварен компрес и мисля, че много помогна.
Надявам се, че Вики е по добре :954
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Нищо, че сама си пиша в темичката :1062
Хей, Нели ходиш ли на йога лятото? :222
Та, от година почти ходя на йога. През цялото това време на релаксацията (почти винаги йога Нидра) винаги съм била концентрирана и съзнателна. Но последните 2 пъти заспивам безпаметнно още на отпускането и се събуждам при думите: "А сега усетете пода в залата" :1028 и разбира се не помня абсолютно нищо от това, което се е случило. Остава ми надеждата, че всичко се възприема и на подсъзнателно ниво, но продължавам да се чудя: защо изведнъж започнах да заспивам така дълбоко :?: Питам се аз и отговор не чакам :1062
Но пък явно съм се заредила с енергия, защото щръкнах в 5.30 абсолютно наспана тази сутрин :222
MortishaAdams

Re: Йога

Мнение от MortishaAdams »

Вер,темичката е много интересна. :326
Много ми се иска да посещавам курс по йога,но доскоро тук в Ловеч нямаше такъв.Сега има,но пък няма кой да ми гледа децата(мъжът ми постоянно пътува).Та опитвах се 2-3 пъти да правя позите от едни филмчета изтеглени от нета,но нещо не ми спори.Не мога да се опитвам едновременно да ги правя и в същото време да гледам и телевизора. :221 :221
Сигурна съм обаче, че има голяма полза то йогата.Твоите постове го доказват. :524
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

MortishaAdams написа:...но пък няма кой да ми гледа децата(мъжът ми постоянно пътува).Та опитвах се 2-3 пъти да правя позите от едни филмчета изтеглени от нета,но нещо не ми спори.Не мога да се опитвам едновременно да ги правя и в същото време да гледам и телевизора. :221 :221
Дааа, ситуацията с дечките е досадна понякога. Както се очертава при нас и аз ще имам затруднения с ходенето на йога наесен, поради сходни с твойте причини. Дори се замислям за почасова гледачка, за така ценните 2-3 часа 2 пъти в седмицата. :1028
Много неща могат да се правят с тях, но йогата не е за деца под 6-7 годинки.
Моята голямата ще направи 7 след няколко месеца и смятам да я пробвам, но така или иначе малката остава горница :221
Заниманята са дълги между 1.30 и 2 часа и дребосъците се отегчават.
Иначе човек може и вкъщи, но не е същото ....
Ver

Re: Йога

Мнение от Ver »

Боби, отговарям ти в тази тема, за да не се разкъсва информацията.
За мен Йога е единна система за дух и тяло.
Много ми става странно, когато видя най-различни видове йога.
Но аз се занимавам от скоро.
Озадачава ме следното, което казваш:
"...вероятно подобни неща за чакрите и т.н. са ме спирали до сега" :1044
Щом говориш за Кундалини йога, понятието чакра/енергиен център не би трябвало да те смущава.
Специалистите казват, че идеята е посредством определени упражнения да се размърда тази мощна енергия намираща се в основата на гръбнака, която попринцип си стои нераздвижена.
Като се погледне по-внимателно това е и идеята и на "Не-кундалини" йогата. Да раздвижим енергията в тялото, да достигнем по-високи енергийни нива.
Не можем да говорим за енергия без да приемем идеята за чакрите. Представата за енергийните центрове в тялото не е от вчера и не е нещо ... страшно или извратено.
Точно обратното. Ако си решила да се занимаваш с Кундалини, трябва да знаеш какво ще правиш като/ако я събудиш. Как да я разпределиш по тялото, къде да я съсредоточиш, как да я изведеш.
Целия живот е борба за енергия.
Учител си трябва.
До голяма степен той именно оформя виждането и разбирането за йога.
Аз установих, че е много добре да се видят различни подходи/преподаватели. За това са много полезни йога лагерите.
Така човек си разширява кръгозора и след като натрупа различна информация, може да направи изводи за себе си.
Пожелавам ти искрено да намериш Човека (или хората), който да те поведе. Защото Йога си заслужава и може да ти даде много! :923
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Йога

Мнение от Нели »

Момичета, ако някоя от вас е от Русе или околностите, можете да посетите семинар с моя инструктор по йога. ГОРЕЩО ви го препоръчвам! Копирам тук текста от събитието, така, както е обявено във фейсбук:

ЙОГА СЕМИНАР с Емил Златев
22 октомври 2011 г. · 10:30 - 15:00
Спортен център "Хелиос" Русе
Залата за провеждане на семинара ще се уточни допълнително
Допълнителна информация
Емил Златев e бивш състезател по карате, а сега инструктор с трети дан черен пояс. Той е републикански вицешампион по тенис на корт и бивш състезател по плуване. Служил е в специалните войски и в началото на 90-те е бил инструктор по ръкопашен бой в полицейските звена “Сигма”. Има две дипломи за висше образование – българска филология във великотърновския университет „Св.св. Кирил и Методий” и Национална спортна академия „Васил Левски”. От 25 г. работи като учител. Автор на три книги и множество публикации.
Със своята над 40 годишна практика Емил Златев е един от доайените на йога в България. а жизнеността и усмивката му са най – яркото доказателство, че йогизмът е прекрасен начин на живот.

Програма на семинара:
10,30 – 12,00 : Йога и съвременния живот
13,30 – 15,00 : Динамична йога и хранене

Членски внос за участие
За записалите се до 16.10.2011:
20 лв - членски внос участие

За записалите се след 16.10.2011:
30 лв - членски внос участие

За членовете на СК”Хелиос” - отстъпки

За информация и записвания : 0878196239 и 0899745696
http://www.heliosgym-bg.com/helios/cont ... -item.html

Ето още малко информация за Емил Златев, както и сайта на клуба във Варна, където ходя на йога. Всички са добре дошли!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Публикувай отговор