Какво спортуват децата ни

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Мони приключи с таекуондото.
След като миналата година бяхме много доволни от тренировките и резултата (огъвкавяне и чудесна физическа форма) тази нещата придобиха по-друг вид. Оказа се, че клуб "Похион" трнира децата изключително за бой. Дори и 7 годишните правеха спаринг, но без протекция и без да са овладяли ударите и защитата. Няма да ви казвам за какви "удари" ставаше въпрос и как изглеждаха тренировките им :1055 :128
Сега си мислим за нещо средно между спорт и танц :)
Като мине ваканцията ще се чуе.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от bubalina »

Ver написа: Сега си мислим за нещо средно между спорт и танц :)
Веднага се сещам за "зумба" Всъщност не знам става ли за деца... :1044 И изобщо предлага ли се за деца,но това ми хрумна на първо четене :)
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Зумба едва ли ще намеря в училищата наоколо :1062 , но едни народни танци биха свършили чудесна "работа". Каква пот се лее след час ръченичка :222
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от bubalina »

Ооо, с две ръце съм "за" народните танци!!! Чавдара определено ще ходи - от много преди да родя съм го решила :1062 Много ми харесват! А ако не и допадне няма да я насилвам, ще я насоча към друга дейност-списъка ми е дълъг :1062
Вер, всъщност къде живееш :1044 Мисля,че си в град,който предлага повече възможности...А за киокушин карате какво ще кажеш? В детската градина децата тренират такова карате,на моя приятелка детето също -от ДГ та до сега(на 12г). Ходила съм на състезания и демонстрации и сякаш не е толкова атакуващо и агресивно... :523
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

bubalina написа:Чавдара определено ще ходи - от много преди да родя съм го решила :1062 Много ми харесват!
:221 Ми запиши се ти, Бубе :1062 (милото дете, ако знае какво го чака) :222
bubalina написа:Вер, всъщност къде живееш :1044
В София :), но нямам намерение да развеждам деца от единия край на града до другия и за това гледам заниманията да са ни удобни и наблизо :524 В нашия квартал има доста танцови алтернативи , но започват средата на Септември разбира се.
bubalina написа:А за киокушин карате какво ще кажеш?
До колкото знам, това е най-агресивния (контактен) стил в каратето. Разбира се, детският вариант навярно е облекчен. Аз обаче, сякаш искам нещо което не е "бой", а по-скоро наистина изкуство. При Мони и Ава не виждам тази агресия, която много помага на момчетата в бойните спортове. Затова танците ме устройват идеално :)
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от danid »

Верче, не знаеш ли - в 15-то има всеки понеделник и сряда от 18 до 17,15. Децата са между 6-7 и 11-12 години.

Може би чак на 17,9 ще започнат, но възрастните на 3 - същите дни от 19,15. И двете с дъщеря ми ходим и съм доволна. Там има и вторник и четвъртък, но само за възрастни, за деца няма.

Чакаме ви, да знаеш :)

Ако решат да започват от по-рано ще ти пиша пак.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Знам Дани, но благодаря за подсещането :)
Да или в 15 ще е или в детския център (че там ще ми излезе по евтино за двечките :))
Вие да не танцувате с онази добрата група :) Много са готини! Няколко пъти сме ги гледали през прозореца на салона ;)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Интересна дискусия сте си заформили тук. Аз лично много харесвам бойните изкства и затова Коки ходи на карате, но това беше докато посещаваше детската градина. После нямах възможност да го водя. Сега е попаднал на любимата си тренировка - футбол. Обаче страшно го влекат и танците и се чудя как да ги съчетая и тях с режима му по време на училище. Балет "Дива" провеждат репетиции в читалището на Младост 1 - което ни е на около 10 минутки път от дома..... Но още не знам. А че Бела ще иска да танцува, това просто не подлежи на съмнение :1062 :1062 .

Другия спорт, който харесвам и считам за полезен е плуването, ама докато се назландисам да ги заведа, и те и двамата се научиха да плуват "собствен стил" :221 :221 :221 . Определено им трябва малко техника и ........ ако изскочи някаква възможност, ще ги водя. Още повече, че те умират от кеф, когато ходим на басейн...... особено като сме тримата.

Иначе по повод комбинацията "спорт и танци" има си зумба специално за деца - ама къде в София се водят такива часове, не знам. По-скоро не ме интересува, иначе сигурно щях да съм наясно :1062 . Другото, за което се сещам е аеробика за деца - това също е прекрасно съчетание. И последно тае-бо за деца..... .

Народните танци са перфектните танци за един българин..... но още дори за себе си не съм намерила време да ги вмъкна в ежедневието си, а пък за децата и особено Коки с тия домашни като почне пак........

Междудругото той иска да се научи да свири на китара. При това много....... Тези дни все се каня да пиша постинг по този повод, но не ми стига времето....... а темата на постинга ще е нещо от сорта "Защо избрах уроците по китара за детето ми, пред тези в софийската математическа гимназия?".....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от danid »

Ver написа:Знам Дани, но благодаря за подсещането :)
Да или в 15 ще е или в детския център (че там ще ми излезе по евтино за двечките :))
Вие да не танцувате с онази добрата група :) Много са готини! Няколко пъти сме ги гледали през прозореца на салона ;)
Надявам се нас да си гледала, но чак добра група не знам дали може да се наречем :221. Ние сме над 30 човека, но идват по 10-15 на репетиция и така изоставаме, другата група е доста по-голяма в смисъл всеки път са по 20 и повече човека и вървят по-бързо /вторник и четвъртък/, но няма дечица. Таксата е 3 лева на дете, ако са и двете може и по-малко да е не знам защото като ходи Мими аз плащам 3 вместо 4 лева, имаше нещо и за трети член от семейство. Плаща се в края на месеца, а за големите при всяко ходене. Ако искаш ще питам, но най-добре ги заведи на 17.9 и те ще кажат дали им харесва. Най-важно е да усетят, че това е тяхната група и да се забавляват. Мария ходи от миналата година и научи много неща, а и беше на 3 концерта вече. Аз пък искам на още нещо да запиша и нея, преди ходеше на баскетбол, но се смени схемата и затова се записа на танците. Ще видим какво ще измислим до края на Септември...

За танците в 15-то провери на 3,9 дали не са започнали и децата, но е по-вероятно чак на 17 да се включат те. В Центъра ще е чак Октомври предполагам.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от danid »

Вер, къде се изгуби? Аз продължавам да те навивам. Децата започват понеделник в 18,00 - до 19,15 им е часа. 3 лева на дете е таксата, но е възможно за второто и 2 да ти вземат защото има отстъпки за 2-ри и трети от семейство.

От 17 започва и супер начинаеща група - само понеделник 19,15 до 20,45. Ще е около 2 месеца докато понастигнат другите и после ще сме заедно. Иначе си има група и за средно напреднали по същото време плюс занимание сряда - пак така. Редовната цена е 4 лева, но заради децата при теб би било 3 лева.

Няма да ти досаждам повече, но да знаеш - чакам те :923
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Дани изобщо не съм се загубила :)
Ама нещо ми е късо денонощието :1062
Ава - най-вероятно ще танцува с най-малките (пак в 15-то, ама на обед) след
заниманията в предучилищтната. Мони ще я изчакам да видя дали ще ходи на занималня в детския център и какво ще им измислят там евентуално.
Вие само в понеделиник ли ходите?
Ще се засечм пред училището :)
Публикувай отговор