Какво спортуват децата ни

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Айде още една темичка, че събрах инерция :)
Тук можем да споделяме как нешите деца прекрават свободното си време (спотувайки ;), раздвижвайки се в т.ч. танци и др занимания свързани с движението). Да обменяме опит и информация.
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Не ни отне много време да излислим (за сега) какво да тренира Мони. Съобразявайки се преди всичко с нейния темперамент решихме, че ще е източно бойно изкуство. Първо се спряхме на карате, но след като посетихме една тренировка стигнахме да извода, че подходът бе твърде сериозен за едно дете на 6. Искахме по свободна обстановка, но и движение, което да впрегне излишъка от енергия, както и да огъвкави малко тялото и.
И намерихме – таекуондо. Тренировката преминава почти в разгрявка (около 45 мин), след която един голям човек може да си тръгне с мускулна терска :1062 и после малко специфични удари. И така час и половина. За около месец детето почти се научи да прави шпагат и вече може да ми води рзгрявката ;)
Споделете моля :)
Мисля, че така може добре да се ориентираме в различните спортове, кой какво дава на децата, а също така и да си дадем идеи :)
Мисля си, че спорта в училищна възраст е една доста пренебрегвана тема :1044 А не би трябвало :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cvety_rz »

Моята голяма дъщеря ходи на танцова в училище.Много и се отдават този вид танци.Също така обича да бяга и да скача от място и я записахме на лека атлетика.За сега ходи и на двете с огромно желание.За мен е важно да има къде да изразходи излишната енергия.Не искам да се пусне "по течението" и да прекарва свободното си време пред комп. ядейки чипс и шоколад.Опитваме се да живеем по здравословно и спорта е от голямо значение :961 :943 :935
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
олеся

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от олеся »

Мойта дъщеря два пъти седмично е на тенис, а лятото в двора на къщата допълнително си играе сама на стената на къщата. Харесва й много. През лятото ходим и на походи. Това лято я качихме на вр.Вихрен. А зимата задължително е 1 седмица на ски.
В училище има само 1 ден физическо. Когато поисках обяснение защо е само 1 път, при условие че Министерството ги задължава да имат 2 уч.часа, отговорът на директора беше, че двата часа ги обединяват заедно в един ден за улеснение при изготвяне на програмата и за улеснение на учениците. Въобще, ако родителите не се грижат за децата си, то спорта =0 в училище, което е вредно за децата.
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

олеся написа:. Въобще, ако родителите не се грижат за децата си, то спорта =0 в училище, което е вредно за децата.
Въпреки, че Мони още не е в училищтна възраст и тепърва ще видя за какво говориш съм 100% съгласна. От нас зависи да покажем на децата си колко е хубаво да си починеш, след като си се уморил качествено :)
Плуването е един разкошен спорт за който се замислих, но след като пробвахме реших, че детето трябва да е по-голямо за да може само да се изсуши (например).....или на първо време да не е в зимния сезон :1062
Благодаря ви, че споделяте в темичката :)
олеся

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от олеся »

Ver, примерът на родителите също е много заразителен. Цяло лято ние не се спираме на едно място - тичане на стадиона, каране на колела, катерене по планините, разходки и пикници сред природата, тенис (само детето и мъжа ми), зимата - ски за всички. Както виждаш всичко е навън, сред природата и сега зимата на мен ми е много трудно да се завра в някаква зала. Детето и мъжа ми продължават тениса в зала, а аз чакам снега и да ходим на ски. Не ми е приятно в затворено пространство, но може би заради тонуса и здравето да започна да ходя на някаква гимнастика във фитнеса до нас :954
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Абсолютно вярно :)
Само как не сме срещали по планините :1062 (едва ли бихме се познали , де )
И аз не мога на затворено. И ние ходим семейно да тичаме в парка, кой колкото може ;)
Откриваме палатковия сезон Март и го затваряме Декември, влачим малките почти навсякъде с нас, за съжлаение още са малки за големи натоварвания, но живот и здраве :)....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Спортът за децата е толкова важен, колкото и храненето. Осъзнала съм го и отрано подтикнах Коки към бойните изкуства. Ама това си беше мой избор. Той прояви интерес към футбола и тогава бях първа пушка в детско-юношеската школа на ЦСКА. За съжаление те тренират от ....... 13.30 на обяд :???: :???: :???: . Еми няма кой да го води. За късмет детето харесва и баскетбол. И тази година го записахме в отбора, който тренира в неговото училище. Но един прекрасен ден, в началото на ноември, тренерът му се скара и....... оттогава не е ходил :cry: :cry: . Беше много обиден, много наранен... говорихме много по въпроса и го оставих сам да реши кога иска пак да иде. И в отговор на това, миналият петък получих СМС от него: "Мамо, искам да ходя на баскетбол!". :)

Сега още проверявам възможността да го водя на тренировки на националния стадион, за да мога да съчетая художествената гимнастика на Бели (детенце от нейната група ходи на такива) с неговите тренировки и аз да се мушна на тае-бо. :1062 :1062 И всичко това на националния стадион.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от олеся »

Мойта госпожица като 4-5 годишна ходеше и на балет. Много и пасваше - спокойни движения, премерено натоварване, и красиви роклички. Но заради училището я спряхме - тя се прибираше в 5 ч., а уроците бяха също от 5. Нямаше време да се прибере и на спокойствие да закуси следобедно и да се приготви за уроците. Така се отказахме. Много съжалявам, защото балета много и пасваше на темперамента. И каквато е слабичка и височка - муцка, но уви. Останаха ни само снимките и грамотите за спомен :1057
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Kleo »

Алекс два пъти седмично има футбол в детската градина. Ритат главно на двора, където има хубави борове и наистина чист въздух. Рядко са в салона на закрито. Друго не спортува, но той е такова живаче, че непрестанно е в движение - тича, скача, подскача, танцува, разхожда се.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ася

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ася »

Дъщеря ми е почти на седем и от година ходи на плуване два пъти седмично, дори довечера ще я заведа. Това според мен е най-добрият спорт за всички. Плува с огромно удоволствие, а през лятото вместо на кафе в града, ходя да си пия кафето на един басейн - тя си плува, аз си почивам и я гледам. Тогава закритият плувен басейн, в който ходи сега, не работи по разбираеми причини - задушно е и всички бягат на откритите басейни.
Миналата година ходеше в детската градина на модерни танци, но това не е силата й, личи си. Иска да тренира някакъв боен спорт и догодина вероятно ще я запишем на таекуон-до.
Публикувай отговор