Каланетика

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
MortishaAdams

Каланетика

Мнение от MortishaAdams »

Пускам тема за каланетиката,макар че не може да се нарече спорт.
Упражненията правят чудеса с тялото,стига заниманията да са редовни.
Неслучайно казват, че че един час занимания с каланетика дава на организма толкова, колкото 7 часа занимания с класическа гимнастика или 24 часа аеробика.
Класическата каланетика укрепва мускулите на тялото, без риск от травми.Тя включва елементи от йога, балет и лечебна гимнастика.Все по-често и все повече лекари препоръчват занимания с класическият комплекс на каланетиката на свои пациентки със ставни проблеми, гръбначни изкривявания, наднормено тегло, обездвижване. Много подходяща за хора щадящи коленните си стави, сухожилията и връзките.Не натоварва сърцето.Жените, занимаващи се с дълго време с каланетика, споделят, че тя успокоява нервната система и нормализира кръвното налягане.Упражненията са с малка амплитуда и голяма повторяемост(50-100 пъти).
"...Упражненията въздействат на всичките ви мускули-тялото ви бързо ще стане стегнато, стройно и красиво, стойката ви ще се подобри и ще бъдете очаровани от новият прилив на енергия, който ще усетите.Ако спазвате диета, ще ви се струва, че смъквате двойно повече килограми, защото каланетиката стяга мускулатурата и ефекта е по-голям... Практикувайки редовно каланетика, не само фигурата ви ще се преобрази по забележителен начин, но и като се научите да контролирате тялото си, ще станете по-пъргави, ще се почувствате по-уверени и окрилени за нови дела. А чувството, че контролирате тялото си, ще ви помогне да преодолеете стреса"...казва Калан Пинкни.За да извлечете най-голяма полза тренирайте поне три пъти седмично, макар че е напълно безопасно да се занимавате с каланетика всеки ден, тъй като тези упражнения не причиняват физическо изтощение.

За каланетиката ме запали едно майче от другия форум.След заниманията се чувствам като нов човек.Да си призная не съм особено редовна напоследък :oops: ,но се надявам да поправя пропуска си.
emi-1

Re: Каланетика

Мнение от emi-1 »

Браво Мортиша за темичката.Каланетиката наистина е невероятна.Занимавала съм се с нея преди много,много години и съответно съм забравила почти всичко.Ако имаш линк към някакъв сайт с упражнения,ще ти бъда благодарна да го пуснеш.Пък дано надвия мързела си напоследък...Като си представя,че до преди около 10 год почти не си лягах,преди да направя достатъчно раздвижване и натоварване,но след това имах проблем с гърба или по-скоро врата и ме беше страх да правя каквото и да е раздвижване.Сега правя опити да съм по-постоянна,но не ми се отдава...
MortishaAdams

Re: Каланетика

Мнение от MortishaAdams »

Еми,като ученичка се занимавах с каланетика,но после спрях.И наскоро започнах отново занимания.

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3264091

В този тракер има толкова много видео-филми с упражнения,че свят да му се завие на човек.Много съм доволна,че го открих.Трябва само регистрация и можеш да теглиш каквото ти душа пожелае. :954
Има и други комплекси с гимнастика,не само каланетика.
Публикувай отговор