Ловци на мигове

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Чери, нещо в поста ти накара стомаха ми да се обърне. :923
Днес май наистина ми е разбъзикано съществото ...
Дано да правим хубави неща, кой знае :)
Имам познат, който като малък раодителите са му го влачили навсякъде по планините, и сега не ще да ходи ...
и аз понякога си задавам въпроса "Защо го правя?" и винаги първо си отговарям, че го правя за себе си. Пък ако на другите им харесва, още по-добре ....за всички :)
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Средногорско-Старопланинско- ходене-колоездене с елементи на боровинково преяждене

Меките баири на Средна гора
Изображение

Изображение

Залез над Средна Гора
Изображение

Старопланински Рогач
Изображение

Картината се сменя за секунди
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От Старопланинското Конче
Изображение

Изображение

Туристически натюрморт
Изображение

Още снимки
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Вер, снимките ви "Из Пиринските циркуси" ме оставиха без дъх... запленена съм от прекрасните гледки... цветовете, багрите - божествени :326 :524 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Вълнуващи мигове от тазседмичния лов:

По зелените стъпала на първия водопад:
Изображение


По жицата
Изображение


В тангентора
Изображение


Преминаването на последния водопад искаше сила
Изображение


Групата следва приумиците на буйната река
Изображение


Когато скалите се хлъзгат, въжето е най-добрият приятел
Изображение


И да го гледам, и да не го гледам екипирането беше ужасно...газ надолу!
Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Вер, каньонингът ми изглежда..... екстремен, стръмен и мокър :1062 . Обаче и адреналиностимулиращ....... :D . Никога не би ми хрумнало такова нещо, но ето... Интересно ми е - не се ли нараняваш когато се подхлъзваш по мократа скала докато се катериш през водопада?! И още нещо - вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи, на които не им знам имената, за които въжето се захваща?! И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата? :1044

Иначе - нямам какво друго да кажа освен едно голямо БРАВО! :326 Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

cchery написа:Вер, каньонингът ми изглежда..... екстремен, стръмен и мокър :1062 . Обаче и адреналиностимулиращ....... :D
О, да! Каньонингът е удивително занимание :) 100 % мокър, да :524
cchery написа:...не се ли нараняваш когато се подхлъзваш по мократа скала докато се катериш през водопада?!
Не се катерим, спускаме се. И да, имам ухлузвания и натъртвания по краката - главно на коленете и подбедриците. Ударих си едната ръка, когато попаднах под струята на едно скокче, но .....това е част от заниманието :) Екстаза е толкова силен, че не се чувства болка :)
cchery написа:... вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи... И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата?
Ние имаме всичко необходимо - години наред се занимаваме с пещери и скали :)
Съмнение викаш :) ...заниманията от този сорт са урок по доверие :)
cchery написа: Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
Изобщо не го чувствам като борба. Би била безмислена борба с преопределен изход :1062
Не бих могала да преборя природата....,обаче след всеки преминат водопад чувствам дива и всеобхватна радост.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ванчето »

Вер, страхотни снимки! Всъщност както винаги! :D
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Ver написа:
cchery написа:... вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи... И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата?
Съмнение викаш :) ...заниманията от този сорт са урок по доверие :)
В такъв случай май трябва да се заемете с поддръжка на асансьори.... като се замисля няма нищо смешно в моето "изказване", но предвид инцидента в София от тази седмица, доверието се превръща наистина в конвертируема единица, която ни липсва. За което мога да кажа, че ви завиждам :oops: .

Ver написа:
cchery написа: Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
Изобщо не го чувствам като борба. Би била безмислена борба с преопределен изход :1062
Не бих могала да преборя природата....,обаче след всеки преминат водопад чувствам дива и всеобхватна радост.
"Да пребориш природата" си е баш на мястото, когато се озовеш на място, където никой никога не те е предвидил :mrgreen: :mrgreen: . Щото, чини ми се, водопадите са си баш такова местенце - представи си само да беше нормално хората да живеем по и във водопадите :D - една колония от хора подобно на прилепова колония, която се държи със зъби и нокти по хлъзгавите скали ..... :lol: със сигурност щеше да отнеме чувството, което каньонингът предлага...

Струва ми се, че ни очакват интересни снимки и от тази събота и неделя, права ли съм?! :1028 :1028
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

cchery написа:Струва ми се, че ни очакват интересни снимки и от тази събота и неделя, права ли съм?! :1028 :1028
Онзи уикенд преля в седмица на морето :954

Варварски изгрев
Изображение


Един от съквартирантите в лагера ни(Голям сечко). Освен него имахме семейство стършели в банята, и една местна кучица (Белка) в антрето. Прилепите не ги броя, те просто преминаваха. Виж видрата в морето беше неочакван бонус :)
Изображение

Частното плажче след Липите
Изображение

Чудна река е Велека. Там птиците живеят във водата....
Изображение

...а костенурките по дърветата.
Изображение

Водни лилии
Изображение

Отражения
Изображение

У дома след интересни преживявания :)
Изображение

Чрд Верка :1062 Натюрморта е шеметен :mrgreen:
Изображение

По скалите гущери...
Изображение

В морето змии...
Изображение

Ето как се раждат облаците
Изображение

Августовски изгрев
Изображение

Първия морски изгрев на Мони
Изображение
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Ловци на мигове

Мнение от Нели »

Невероятни снимки, Верче! Прекрасни!
С голямо закъснение, че се бях скрила на място без покритие за една седмица: ЧРД, Верка! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Публикувай отговор