Ловци на мигове

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Вер, Чери, много хубави снимки, отразяващи повече от приятно изкарване на семействата ви из други кътчета на планетата Земя :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Kleo написа:
Прочетох заглавната страница на блога........
Животните са всичко за мен, обичам ги от цялото си сърце и не мога да простя на хората, които ги ядат и избиват.
Какво да кажа?!? Аз пък не мога да простя всяка крайност, към която се залита.... За никого не е странно и не е проблем, че животните се избиват и изяждат едно друго.... обаче, когато човек яде месо, това води до отвращение.... Не разбирам........

И още нещо. Казано е от авторката в коментар като отговор на този коментар от читател - "Само не забравяй че циганите са едни от хората,които най малко ценят животните.Голяма част от тях тормозят и бият конете и кучетата си." :
Абсолютно вярно е, това е което ме отвращава у тях. Всички народи си имат кусури и техният е възможно най-лошия, но пък имат и доста положителни страни и качества, които ме радват.
Цигани... положителни страни... качества...... не се сещам...

Съжалявам за :1024
Kleo написа:Вер, Чери, много хубави снимки, отразяващи повече от приятно изкарване на семействата ви из други кътчета на планетата Земя :954
Наистина е така, Деска! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Черко, Черко, карай по-полека, душко :922
Блогът ми направи впечатление със споделените от авторката екскурзии до непознати за мен места.
Както и с добрия си изказ като цяло, и с многобройните красиви фотоси от местата, които е посетила досега.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Kleo написа:Черко, Черко, карай по-полека, душко :922
Блогът ми направи впечатление със споделените от авторката екскурзии до непознати за мен места.
Както и с добрия си изказ като цяло, и с многобройните красиви фотоси от местата, които е посетила досега.
А, леко я карам аз - не се тревожи..... Просто коментирам изцяло в стилистиката на блогърката..... Тя не може да прости, и аз не мога да простя....

Нея я отвращава жестокостта на циганите спрямо животните...... и аз не им се възхищавам особено много :1062 :1062 :1062 .....

Но не само това! Да, снимки! Снимките са прекрасно нещо... а най-хубави са 2 момента - когато знаеш автора им и...... когато не го знаеш.... Когато авторът ми е познат, то аз веднага "влизам в неговите обувки", почвам да мисля в какво ли състояние на духа е бил, когато е снимал. Какво си е мислил. Какво е чувствал. Радвал ли се е. Усмихва ли се е. Възторгвал ли се е..... Въобще - интерес за мен представлява както художествената страна на снимката - нейната красота, хармония, изразителност, цветове..... така и онова, което се крие зад нея. А то е - онова, което авторът иска да ни каже, разкаже, покаже...... Даже често авторът иска чрез творбата си ние да довършим историята, която той вижда и е започнал.

Поради тази причина се зачетох в блога на тази жена.... и откровено - от малкото неща, които прочетох, не я харесах... Сигурна съм, че ще гледам и снимките ѝ по подобен начин.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Жалко, сама се затваряш...

А моята ДЪГА от вчера вечерта искаш ли да видиш, а?

:954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Моля, моля ....
Малко се отплеснахте май :1062

Няма нищо "жалко" в цялата история :)
Не смятам, че Чери се затваря :222
Напротив, тя е "отворената", защото Действа ;)
Изразява мнение.
Аз пък дори не погледнах блога,
именно защото не ме интересува :)

Друго си е да съ-преживяваш с някой,
когото познаваш и сте били на сходни места.

На мен винаги ми е приятно за си говоря и
разказвам за БАК, боровинките на Стара планина,
Тоскана ;) и прочее, но много повече с хора,
които знаят за какво става дума ;)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Аз усещам нещата по друг начин.
Не искам да засягам когото и да било.
Просто успявам да се абстрахирам от източника на текста, който чета, тоест не ме интересува кой е авторът,
ако съдържанието е добро, или пък снимковият материал е красив.
Това имах предвид - че съзнателно не се затварям пред никаква информация,
независимо от кого идва тя.
Единствено може да я възприема с по-малко или с по-голямо доверие,
ако имам едно наум за дадения човек от по-рано.
Въпрос на гледна точка, момичета. Никого не осъждам и не критикувам, просто отбелязах факт.
Нека всеки слуша своето сърце. И прави това, което желае и счита за правилно и подходящо за него самия.
Аз избирам да не се лишавам от нещо, само защото не ми допада откъде идва то. Това е. И единствено това имах предвид.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Деска, не знам защо я продължаваш тази тема :) . И защо въобще ти хрумна да отбелязваш факти за мен - затворена ли съм, лишена ли съм, ограничена ли..... Това тук си е форум за дискусии. По разни теми. Обикновено не обсъждаме личностите на потребителите......
Ver написа: Друго си е да съ-преживяваш с някой,
когото познаваш и сте били на сходни места.

На мен винаги ми е приятно за си говоря и
разказвам за БАК, боровинките на Стара планина,
Тоскана ;) и прочее, но много повече с хора,
които знаят за какво става дума ;)
Ба......, сега ако искаш са обсъждаш с мен БАК е редно и да ми го преведеш :1062 :1062 :1062 ..... Извинявай, малко съм се позатворила тези дни :plezya se и ... не ми стига акъла що е туй чудо :mrgreen: .

Наистина, когато си преживял нещо, е доста по-лесно да разбереш говорещия, който е минал през същото. Забелязвам напоследък как не мога да разкажа на никого онова, което видях, почувствах и "вдишах" в Германия..... Никой няма търпението да ме изслуша. Не мога да си събера мисълта. Става накъсано и ясно и темата хвърчи в друга посока... Може би хората си мислят, че се хваля.... знам ли..... И аз не говоря на и с никого. Написах си тук преживяванията.... и ми е добре. А аз така много искам да остана за няколко часа в балната зала на Нойшванщайн със 600 запалени свещи и да успея да доловя какво е чувствал баварския крал, когато е правил това същото нещо... :)

А за Тоскана - Верка, там поне ще искаш ли да караш колело като не ти допадна офертата ми за Непал......... хахаха :1062 :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

И аз се замислих какво е БАК след поста на Верчето.
Чери, писах ти ЛС. Да не спамя повече тук.
Желая на всички ни през празничните дни и нощи да се насладим на много истински мигове :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Защо на едно четиричленно
домакинство е нужен 150 метра
простор?


Среднощ. Ръми. Усилва се. Нищо от това,
нали не е е за първи път.
Продължава яростно. Вече не чувам
какво ми казва Явор. Надвикваме се с
разразилия се нощен дъжд. Какво толкова?
И друг път ни е валяло с палатката.

Като друг път е, ама не съвсем :1062
Метнах втория слой ей, така. Без да опъвам,
без колчета и то само, защото Луната ми бъркаше в очите.
Нищо не предвещваше порой.
Затова и мястото, което избрахме (не, че го избирахме изобщо)
беше едно равно, в долчинка :423 :221

Ох, само докато пиша и ме напушва смях :1069
Лежа си аз кротко и си викам "Хубаво е, че не гърми" :)
И дволно бърша мокрото си лице.
Децата взимат да се събуждат :1062
"Май нещо е мокро?!?!" :221 :221 :221
Сладури :923

Пускам крака от матрака си (много съм специална :))
и "Цоп!"
Минимум 5 см вода в палатката!
Шалтетата плуват, децата също :221

Излизаме навън :1211
Река! Вчера не беше така :221
По средата на водосбора! Юнаци :1209
Бегом/с плуване до колата.
4 часа сутринта. Чудесно!
Утрото идва!
Публикувай отговор