Зумба

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
MortishaAdams

Зумба

Мнение от MortishaAdams »

Най-общо казано, зумба е забавна тренировка под звуците на салса, меренге, регетон, кумбия, ча-ча, хип-хоп, ориентал и много други забавни танцови ритми.
Зумба тренировките са фитнес система, която съчетава в себе си аеробни движения с по-силови упражнения. Цялата програма е базирана на интервалното трениране – сесии с интензивно натоварване, следвани от кратки по-спокойни периоди за възстановяване. Включени са и по-силови упражнения за повече тонизиране на мускулите.
Зумба не само зарежда с добро настроение, но помога за изгарянето на доста излишни калории, допринасяйки за перфектна спортна форма.
За една зумба тренировка се изгарят между 500 и 700 калории по изключително забавен начин без изобщо да разберете колко голямо е всъщност натоварването.Зумба е подходяща за хора с различна двигателна култура и спортна форма (или липса на такива), могат да се включат както жени, така и мъже.
източник:http://www.raboteshtomomiche.com/articl ... aniya-1286

Ето и нагледно какво представлява Зумба:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Тренировките със Зумба са много забавни и ободряващи.Още едни плюс за Зумба- научаваш стъпките на различни латино-танци. :524
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Зумба

Мнение от Cheva »

MortishaAdams, изгледа забавно, но и доста трудно.
Като гледам, човек с никаква двигателна култура , ще я свършиш "никаква". :razz:
Май, най-добре ще се практикува в специална зала, с озчвучаване( за да усетиш ритъма), група ентусиасти + тренер. :)
Аз не се виждам удома да тропкам с крачка, ще ме изселят съседите. :1062
И музиката е от значение, ако не е силничка да те грабне и вдигне адреналина...
какви ти танци... :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
MortishaAdams

Re: Зумба

Мнение от MortishaAdams »

Cheva написа:MortishaAdams, изгледа забавно, но и доста трудно.
Като гледам, човек с никаква двигателна култура , ще я свършиш "никаква". :razz:
Май, най-добре ще се практикува в специална зала, с озчвучаване( за да усетиш ритъма), група ентусиасти + тренер. :)
Аз не се виждам удома да тропкам с крачка, ще ме изселят съседите. :1062
И музиката е от значение, ако не е силничка да те грабне и вдигне адреналина...
какви ти танци... :222
Чева,и аз мисля като теб,че в зала с още хора ще е по-интересно и забавно.Просто те увлича ритъма и движнеията на тези около теб.
Колкото до физическата подготовка,мисля ,че и без предварителна подготовка ще се справи човек,желаещ да танцува.
Пуснах темата ,провокирана от пост на потребителка в друг сайт,която е свалила 16 кг от декември месец миналата година до сега,като е ограничила само сладко и хляб и танцува 2-3 пъти седмично.
Аз също съм танцувала зумбата вкъщи,не е никак лошо, а и не вдигам кой знае колко шум.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зумба

Мнение от cchery »

Морти, това е много готино :326 :326 . Като се почне само от забавното му име и ти става ясно, че ще е нещо дивичко. На мен би ми паснало.... :lol:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
MortishaAdams

Re: Зумба

Мнение от MortishaAdams »

cchery написа:Морти, това е много готино :326 :326 . Като се почне само от забавното му име и ти става ясно, че ще е нещо дивичко. На мен би ми паснало.... :lol:
Чери,нищо не губиш,ако пробваш.Гарантирам ти,че ще се забавляваш.
Ето от тук можеш да си дръпнеш Зумба за вкъщи:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1081202" onclick="window.open(this.href);return false;
Трябва ти само регистрация.

Ако знаеш колко се смях сама на себе си докато танцувах първите два пъти.Бях като пиле в кълчища,щото такива движения, мойто "кръшно"тяло не беше "виждало". :221 :221 :221
Сега не танцувам,защото нямам никакво настроение за танци,а си пускам Пилатес.
Аватар
grigorovi
Аз пиша, пиша вече час
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:26

Re: Зумба

Мнение от grigorovi »

Със всичко съм съглсна, но определено не ми помага това, че 10години съм била танциорка. По скоро даже ми пречи. Движенията на таза са непълни и в много от упражненията всичко е наобратно. Нооо това определеноме мотивира и амбицира и наистина до сега не съм откривала такава тренировка. Страхотно е. Почти същото усещане имах с тае-бо, но зумбата е много по-дбро. Чувствам се все едно съм на аеробика, дискотека и йога едновремено. Страхотен за..яд носи. Ччеритка,определено губиш,ако не опиташ. Къде привас има и каква е цената? Аз бях в "The mall" " 2fitt boevski" и беше инструктор Денис Иванов (заместваше). Тренировката е 9лв, като ти включва сауна. Та накратко- в събота откраднах два часа за себе си и пътувах из рая. Аз обожавам да тренирам каквото и да е, но определено това е моята тренировка. Инае може да се изтегли от замундата, но вкъщи не е същото, поне за мен. :1044
ПРЕДИ [url=http://www.album.bg/grigorovi/images/22196409/][img]http://storage4.album.bg/551/iskra_grigorova_716c7_22196409.jpg[/img][/url]СЕГА[url=http://www.album.bg/grigorovi/images/29260631/][img]http://storage4.album.bg/a75/2012-03-09_18.35.19_d2479_29260631.jpg[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

Зумба ми звучи някак вихрогонски, значи ще е подходящо и за мен :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
MortishaAdams

Re: Зумба

Мнение от MortishaAdams »

vihrogonche написа:Зумба ми звучи някак вихрогонски, значи ще е подходящо и за мен :1062
Деси,ако пробваш, нищо няма да загубиш.Сигурна съм, че ще ти хареса. :524 :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

http://www.youtube.com/watch?v=peGQS0iP ... re=related - а това музикално парче подходящо ли е за зумба?
Благодаря ти, Мортиша!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зумба

Мнение от cchery »

Едно предложение за живущите в кв. Младост в София:

Ваучер за 5 посещения на зумба - за 10лв, вместо за 30лв!

Залата за зумба се намира в сграда МЕТРОСИТИ - срещу Аско Деница и МакДоналдс.

Ако някой има притеснения за тези ваучери, ще кажа само, че аз ходя в същата зала на пилатес с ваучер купен от същия сайт - Грабо бг.

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

Танцува ми сееееееее.
Мисля, че Зумба-та е точно като за мен.
Чудя се обаче къде да потърся танци тип Зумба в София, за напълно начинаещи, устройват ме сбирки само веднъж седмично, вечер.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор