Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Амииииии.......... вече бягам и скачам на въже. Боли, не боли...... чувствам се ок. Не се пренапрягам, разбира се.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Деска, а това много ходене пеш отразява ли се на килограмите ти?! Защото 20 К крачки са много нещо. Аз за цел на моето приложение съм му задала 13 К (13 000) крачки, които са към 10-11 км. Често половината от тях ги минавам докато правя сутрешното си тичане. Обаче при мен промяна в килограмите няма - освен нагоре, де :423 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Деска, а това много ходене пеш отразява ли се на килограмите ти?! Защото 20 К крачки са много нещо. Аз за цел на моето приложение съм му задала 13 К (13 000) крачки, които са към 10-11 км. Често половината от тях ги минавам докато правя сутрешното си тичане. Обаче при мен промяна в килограмите няма - освен нагоре, де :423 .
Не знам. Не съм се теглила още. Но се чувствам отлично чисто физически, панталоните почнаха да ми хлабавеят, а пръстените ми станаха широки. 20 000 крачки ми е рекордът, Черита, пълното изключение от правилото. Аз за цел съм си задала 10 000 крачки. Понякога успявам, друг път не успявам да ги стигна - през седмицата говоря. Някой път леко ги надвишавам - докъм 12 000 крачки.

Обаче няколко поредни съботи или неделя с Хри и с Алекс отиваме на дълги разходки извън София. Тогава правя доста повече крачки, над 15 000. Направо се възраждам след това. Сигурна съм, че е много добре за здравето ми :954 Но не съм се мерила още като килограми как се движа. Другото - намалила съм храната през деня - неусетно. Защото препускам от час на час, от работно място на работно място, от клиент на клиент, и понякога не ми стига времето да ям, просто пия много вода, кафе с мляко, хрупам ябълки, изхрусквам някоя пълнозърнеста хрупкаща закуска и дотам... после направо вечерям, без да прекалявам. И това е.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Хм... чудя се дали мога да включа и народните танци, които посещавам, към тема "Моята тренировка" :954 . Но така или иначе съм обсебена от тях. Много ми харесва да ходя на репетициите. Вярно ставам потна като прасе - май аз се потя най-много от цялата група...... :oops: :oops: . Обаче ми е хубаво да слушам музиката и да я "улявам" с краката си.

Ето 3 любими хора:

Николино моме - Гайдар Аваси
[youtube]5YFarByZaos[/youtube]

Кате, Кате
[youtube]5YFarByZaos[/youtube]

Стамена
[youtube]K0LmGdxSVfY[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Абсолютно са си тренировка народните танци, Черко! Благодаря за споделените видеа!!! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Май си я обърнах на персонална тази темичка, ама..... не е нарочно :plezya se :plezya se . Днес навън въздухът е кристален. Тичах с кеф. За съжаление вече тичам с маратонки, т.к. ми е много студено с петопръските и определено с маратонки ми е по-гадно, но какво да се прави.

План-графика на тренировките ми е следният: 3-4 пъти тичане (поне 3 пъти по 6 км и едно бягане на по-голяма дистанция) и 3 домашни тренировки за цяло тяло от 90-дневното предизвикателство на Руми Илиева. Почнала съм по тази схема от около месец и половина, намалих вечерните порции и 3 кг от мен си отидоха. Видимо намалих мерките, защото мускулите заработиха и "събраха" обиколките - доволна съм. :1216 :1216
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

:326 :326 :326 АНИ :326 :326 :326

Аз чак вчера отново се качих на домашния си велоаргометър и въртях педалите половин час.

И това е всичко при мен, за съжаление! :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ай, ай, ай - тази тема буквално заспа :1062 :1062 . А пък аз не спирам да тичам и да спортувам. Адски съм доволна, че се измъкнах от инерцията и вече тренирам редовно с Руми Илиева. Правя нейното 90-дневно предизвикателство и само за месец резултатите са видими. Явно мускулната памет не е нещо имагинерно, щом за толкова кратко време успях да намаля обиколките по себе си така че аз да забелязвам това (аз съм безкрайно критична що се отнася до мен самата). Да - не съм заслабнала нещо драстично, а говоря за това, че коремът отново се поприбра, дупето се повдигна - бедрата се удължиха леко. Дрехите ми стават нормално, а не както преди - да се задушавам. И въобще - отчитам за периода август - декември свалени трайно 4 кг.... Без диета. Но с промяна в хранителния ми режим за вечеря. И промяната е - СПРЯХ ДА СЕ ТЪПЧА вечер пред телевизора, докато ме заболи коремът, почувствам се тежка и тромава и заспя..... Намалих сериозно и бирата. Имам предвид не като количество, защото аз така или иначе пиех по 1 бира на вечер - а като честота на пиене на бира. Последните 2 месеца се случва да не пия въобще бира по цяла седмица и повече. Залагам на хубавото червено вино.

И, разбира се, почнах да правя всичко възможно да подобря бягането си. Първо, защото искам да избягам маратонска дистанция през новата година. И второ - искам да бягам по-бързо, но да не се чувствам пребита от усилието.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Поздравявам те сърдечно, Ани! Щастлива съм за твоя голям успех :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Поздравявам те сърдечно, Ани! Щастлива съм за твоя голям успех :326
Благодаря, Десита. :954 Аз не го отчитам като голям успех, защото не е и такъв. Но дано поне да е правилният път. Този път..... че аман вече от грешки и поправителни.

Днес тичах 10 км... не бях уморена, нооооо това тичане беше много, много трудно. Чувствах си краката като гръцки колони - тежки, трудно подвижни, болезнени... Част от причината е сковаваща МТ, която получих след тренировката на Руми в четвъртък. А другата причина... не знам, макар да подозирам студа и леда навън, т.к. нямам добро сцепление със земята, внимавам къде стъпвам, как стъпвам.... въобще... не е лесно да се тича през зимата - поне тук в Младост.

Но съм доволна - продължавам с подготовката си за пробягване на нещо по-голямо от полумаратонска дистанция :D :D , както и тренировките за цяло тяло. За целта, която съм си поставила, ще ми трябва изключителна издръжливост, както и да сваля поне 5-6 килограма от себе си... Да видим как ще ми се получи тази мечта. :423 :423
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор