Моята натурална козметика

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Моята натурална козметика

Мнение от Cheva »

[img]http://going-well.com/wp/wp-content/upl ... metics.jpg[/img]

Отдавна искам да събера идеи за натурална козметика.
Имам предвид храни или остатъци от такива, които прилагате като
козметика.
Ще публикувам един цитат на bobichan, които много ме заинтригува:


"Пилинг си правя от равни количества хималайска сол, зехтин и утайка от кафе.

Грим почиствам с равни количества масло от авокадо и розова вода или вода от маточина.

Кокосовото и какаовото масло са яко в употреба - почистване, тонизиране, хидратиране... уникални са."


ДОМАШЕН ДЕЗОДОРАНТ
( рецепта на bobichan )
Сребърна вода на спрей,
1 ч.л. хималайска сол,
2-3 капки кокосово масло,
2-3 капки етерично масло (примерно от лимон или портокал)
По желание (попрепоръка на Мари) Спирт за изпаряване на течността.
Смесвате всичко, разклащате и ползвате.








"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
tita

Re: Моята натурална козметика

Мнение от tita »

:326 Браво, Cheva!
Супер ти е идеята за такава тема. Аз, по принцип, когато ме домързи да си забъркам крем, ползвам чисто какаово масло за хидратиране на кожата на лицето. :222

Ето няколко рецепти от мен:

Нощен крем с какаово масло
за суха и чувствителна кожа

1 с.л. какаово масло
1 ч. л. масло от жожоба
3 с. л. зехтин
2 капки етерично масло ( по избор)

Разтопете в малък съд на водна баня 1 супена лъжица какаово масло. След като се стопи напълно, без да го сваляте от водната баня добавете 1 ч. л. масло от жожоба и 3 с. л. зехтин. Разбъркайте всичко, после охладете сместа в съд със студена вода.
Продължавайте да бъркате крема, докато не се охлади напълно. По време на бъркането добавете 2 капки етерично масло от сандалово дърво ( или друго по желание). След това охладената смес е готова и може да поставите в стъклено бурканче.
Този маслен крем може да се използва и за зоната около очите.


Балсам за устни с анасоново семе и лимон

5 капки жълта основа (1 ч. л. жълта боя от куркума към една ч. л. слънчогледово олио в малка купичка. Загрейте, докато заври. После махнете от огъня и го налейте в шишенце с капкомер)
2 с. л. масло от невен
4 с. л. бадемово масло
2 с. л. масло от анасоново семе
1 капка течен мед
1 с. л. пчелен восък
2 капсули витамин Е
3 капки лимон
В малък съд на водна баня,прибавяйте едно след друго основните масла - бадемово и маслото от невен и анасон. Разбъркайте докато се стопят и смесят. След това прибавете меда, восъка и жълтата основа. Разбърквайте внимателно, за да смесите съставките.Когато восъкът се разтопи прибавете и капсулите с витамин Е. Разбъркайте добре, капнете лимона и бъркайте, докато се разтвори напълно. Налейте в малък стъклен буркан или керамична купичка ( не е добре да е метален съд) и оставете да изстива. Балсамът за устни е готов за използване.


Кайсиев крем
за суха кожа

10 ч.л. олио от кайсиеви ядки
2 ч.л. какаово масло
2 ч.л. пчелен восък
Загрейте всичко на водна баня, докато восъка и маслото се стопят. Махнете от огъня. Разбивайте с дървена лъжица, докато стане еднородна смес и изстине. Пресипете в бурканче.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Моята натурална козметика

Мнение от Мърмори »

Ексфолиант за тяло

1/2 чаша овесени ядки
1/3 чаша слънчогледови семки, сурови
1/2 чаша бадеми, сурови
1 с.л. листа от мента, розмарин, чубрица (изсушени)
1 щипка канела (пожелание)
малко вода
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моята натурална козметика

Мнение от Cheva »

Смених дневния крем с масло от гроздови семки на Икаров.
Доволна съм и въпреки, че кожата ми е мазна , не се омазнява повече
от обикновено. :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
tita

Re: Моята натурална козметика

Мнение от tita »

Изображение

Репелент против комари

В бутилка от 500 мл смесвате:

15 капки лавандулово масло
3 - 4 с.л. ванилов екстракт
10 капки цитрусово масло
1/4 чаша лимонов сок
Допълвате с вода. Разтръсквате добре и е готово за ползване.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята натурална козметика

Мнение от Kleo »

Записвам се :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Моята натурална козметика

Мнение от tita »

КРЕМ ПРОТИВ СТРИИ

Продукти:
1/2 ч. ч. какаово масло или масло от шеа
2 с. л. чист пчелен восък (настърган)
1 с. л. масло от пшеничен зародиш
1 с. л. масло от кайсиеви ядки
1 с. л. витамин E (от капсули)
подходящо стъклено бурканче

Начин на приготвяне:
Какаовото масло/маслото от шеа и пчелният восък се разтопяват на водна баня. Добавят се останалите масла и витамин E до пълното им усвояване. Сместа се оставя да „почине” в стъклено бурканче. С полученото кремче се мажат засегнатите от стрии зони (най-често бедра, дупе, корем). Може да се използва и превантивно по време на бременност.



Вчера забърках този крем за дъщеря ми, защото бързото й израстване й донесе стрии по бедрата, които я притесняват. Ще ги борим с този крем, така че ще мога да споделя впечатления за действието му.
tita

Re: Моята натурална козметика

Мнение от tita »


droidd написа:
eleen написа:И днес ... пак съм в изходна позиция . Направо ми иде да викам.... Вече нямам идея какво да правя..... :126 :328
Елеен, имах такъв проблем на първите си детокси, а преди тях често получавах обриви на лицето от няма нищо.Това, което ми помогна /прочетох го като препоръка на Док, във форума на бг мама/ е: Пилинг на лицето с утайка от кафе, изплакваш. Взимаш 2-3 тампончета за почистване на грим /за да е по-плътно, може и памук/, поливаш ги с гореща вода, изтискваш добре и ги посипваш с масло от Пшеничен зародиш, след което обтриваш лицето.Опитай :524 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята натурална козметика

Мнение от cchery »

СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ И ТЯЛО

Продукти:

2 с.л. какаово масло
1 с.л. масло от ший
1 с.л. масло от жожоба
1 с.л. масло от кайсиеви ядки (в оригиналната рецепта е масло от авокадо)

Всички продукти се разтапят на водна баня с енергично бъркане. Продуктите трябва да са поставени в съд, който не е метален и да не се бъркат с метална лъжичка. Аз използвах малък буркан и сламка за сок, за да разбърквам. Като поизстине всичко се налива в подходящ съд. За аромат добавих 3 капки масло от иланг-иланг, което освен всичко друго се бори със зачервявания и раздразнения по кожата.

Защо точно тези масла?!

Какаово масло - естествен слънцезащитен фактор 2.
Масло от ший - естествен слънцезащитен фактор 4.
Масло от жожоба - течен восък, който нанесен върху кожата създава тънък, невидим за окото, устойчив и еластичен слой, който я подхранва и предпазва от неблагоприятните въздействия на околната среда, без да пречи на нормалната жизнена дейност. Съдържа естествен "консервант" и не позволява на другите масла да гранясват.
Масло от кайсиеви ядки - действа овлажняващо и регенериращо. Освен високите дози витамин F съдържа в себе си природен восък, който действа като натурален филър, именно той запълва бръчките. Препоръчва се за всеки тип кожа, особено за зрялата.


Ако се ползва масло от авокадо е важно да се знае, че то способства създаването на нови колагенови връзки, т.е. подходящо е при суха и отпусната кожа.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята натурална козметика

Мнение от cchery »

ЛОСИОН ЗА ЛИЦЕ

розова вода - 150 мл
масло от пшеничен зародиш - 1 ч.л.
сусамово масло - 1 ч.л.
розово масло или масло от нероли - 5-10 капки

Всичко се смесва добре и се разтръсква енергично преди всяко ползване.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята натурална козметика

Мнение от cchery »

ОРИЗОВА ВОДА

" .......измиването на лицето с оризова вода избистря тена и прави кожата много мека- използва се най вече при леко мазна и комбинирана кожа."


Прочетете още
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор