ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
jeniHG

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от jeniHG »

cchery написа:Мдаааааа, отчитам второ слагане на маската вчера сутринта (киселото мляко не сложих този път) ...... след като си измих косата я видях невероятно пухкава, обемна и мека...... сигурно само като новородено бебе съм имала такава косица :221 :221 :221 .
Drebno_dupe написа: но за въпросната маска съм напълно съгласна че ефекта е на лице и да за хора които имат коса склонна към омазняване е много подходяща.
Петя, по този повод се чудя нещичко. Като сложих маската първия път, в продължение на 20-ина минутки скалпът ме щипеше - от ракията предполагам. И тогава ми хрумна нещо: след като има такава реакция, щипене, значи има и раздразнен скалп. А пърхутът е И това - раздразнен скалп. Мъжът ми има много пърхут и какво ли не е пробвал като шампоани и все тая. Ако взема да го натисна да се поомаже малко с ТРИВИТАМИНОЛ, дали няма да му помогне?!?! Дали си срещала или пък някой друг отзвук някъде из нета от тази маска точно по този въпрос - да помага и при пърхут?!?
mari_ko написа::1062 За реакцията на белтъка от топлата вода въобще нямаше да се сетя. Добре, че споделихте опит :923
Ооооооо, още си спомням как в 10-и клас моята приятелка приличаше на пуканка в главата след като се опита да измие с гореща вода някаква маска с яйце....... :221 :221 :221
mari_ko написа:За маската как смятате - колко често трябва да се прави? Аз си мисля за 2 пъти месечно???
Аз засега смятам веднъж в седмицата да я правя. Не ми тежи - лесно се прави и много бързо ми минават тези 3 часа.
mari_ko написа:Дребно дупе, чак сега ти видях линийката и сърцето ми направо прескочи от кеф. Значи чакаме 2 бебчета. Много, много се радвам и ти желая лека бременност :923
Присъединявам се и аз към тези поздрави! :923 Признавам си, чак сега видях линийката :oops: :oops: .
:326 Здравейте, малки и големи красиви момичета! Преди 7-8 години моя колежка ползваше маска с тривитаминол и ефектът беше невероятен. Оттогава се опитвам да намеря рецепта и съм ви много благодарна за споделените мнения и рецепти, които ползвате.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от cchery »

Жени, пробвай маската без колебание! :) :) И аз смятам да я завторя, но може би есента. Като взема да прекарвам повече време вкъщи, че сега сме до късна доба с децата навън. Истината е, че ефектът на ускорен растеж на косата е невероятен. Само дето после се омазнява доста по-лесно, нооо това е преодолимо. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Муррка

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от Муррка »

да си кажа и аз компетентното мнение :1045
Тривитаминола е комплекс витамини А, Е и Д изпорлзва се при по-мазни коси, а Виалитон е същокомплекс витамини А, Е и Д изпорлзва се при по-сухи, разликата е в пропорциите вит А и Е, това го разбрах, когато отидох да си кухувам от ветеринарната аптека. Имам страхотен косопад вече два месеца провеждам лечение вътрешно и външно, но резултат ненте, преди да отида на лекар правих доста маски, но не.
Тази маска наистита дава прекрасно усещане за\и добре изглеждаща коса :!:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от cchery »

Муррка написа:да си кажа и аз компетентното мнение :1045
Тривитаминола е комплекс витамини А, Е и Д изпорлзва се при по-мазни коси, а Виалитон е същокомплекс витамини А, Е и Д изпорлзва се при по-сухи, разликата е в пропорциите вит А и Е, това го разбрах, когато отидох да си кухувам от ветеринарната аптека. Имам страхотен косопад вече два месеца провеждам лечение вътрешно и външно, но резултат ненте, преди да отида на лекар правих доста маски, но не.
Тази маска наистита дава прекрасно усещане за\и добре изглеждаща коса :!:
Е това аз пък го чувам за сефте :1062 :1062 . Моята коса почна да се омазнява адски бързо имено след първия ми курс с ТРИВИТАМИНОЛ, който направих тази зима. И тъкмо лятото се поизсуши и нормализира, започна адския косопад! Но при мен това беше на нервна почва! Успокоих топката, ама косопадът не ще и да чуе. Та от месец съм почнала пак ТРИВИТАМИНОЛНАТА маска. С идеята да повлияя косопада, макар тя да не се препоръчва за това. Но т.к. бях адски доволна първия път, който я правих, пак я стартирах. Зълва ми даде добър съвет и почнах да добавям при всяко правене по 1 пипетка течен витамин А, нищо че се съдържа в тривитаминола. А също така и по 10-15 капки Арганово масло! Минала седмица се подстригах по-драстично, свалих едни 15 санта от оредялата си козина иииии едва вчера при къпането забелязах вече симптоми на спиращ косопад. :1141 А дано не се лъжа само! :???: :???: :???:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
djiq

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от djiq »

Само да отбележа:

Жълтък при тънки и чупливи коси не е препоръчително да се слага в маската.
Тривитаминол съм ползвала след раждането ефекта е невероятен наистина. Сега опитвам нещо друго по съвет на фризьорката ми http://apteka.framar.bg/18002991/%D0%B8 ... %BC%D0%BB-" onclick="window.open(this.href);return false; ,също така спрях да ползвам шампоани за обем(хед енд шолдърс и уош енд гоу), защото пак по неин съвет те омазняват косата много бързо и са прекалено силни за тънките коси.
Препоръча ми шампоан на Нивеа за мазен скалп и определено като свърша моя ще си взема, защото и сега забелязвам ефект като съм спряла Хед....
Косопада трябва да се лекува и "отвътре", т.е. освен мазане и т.н. покълнало жито много помага и последователност, и упоритост, защоо при всеки резултатите се наблюдават по различно време!

П.С. Пиша всичко на кирилица, защото малкия е в мен, на половината екран върви Мечо пух и ми е много трудно да пиша и да сменям :222
Ася

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от Ася »

Оказа се, че при мен косопадът е от заболяване на щитовидната жлеза и затова маските не са действали. От няколко месеца съм на лекарства, допълнително пия цинк на таблетки - първо по 2 на ден, после по 1, и си правя маски по бабешкия метод с мас, газ и оцет. Твърдо съм решила да спра ужасния косопад.
Един съвет - ако трудно измивате зехтин или каквато и да е друга мазнина от главата си, измийте един път с шампоан, после полейте косата с оцет, разреден с вода, нека постои минута поне да разтвори мазнините, после пак шампоан и готово.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от Kleo »

Записвам се в темата, защото ми е актуална и искам да я изчета на спокойствие у дома! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТРИВИТАМИНОЛ за красива коса

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Записвам се в темата, защото ми е актуална и искам да я изчета на спокойствие у дома! :922
Още не съм ползвала тривитаминола. Но затова пък пълни 2 месеца пих витамини А + Е, ето това:

http://apteka.framar.bg/04009448/%D0%B3 ... F%D1%81-20

[img]http://static1.framar.bg/product/1-geri ... apsuli.jpg[/img]

Тези два витамина направиха чудеса с косата ми. Тя спря да пада. Затова сега ще си почивам от тях известно време поне, пък после, ако стане нужда, пак ще ги почна.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор