Тоник за лице от магданоз

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Тоник за лице от магданоз

Мнение от cchery »

Тази рецепта я прочетох вчера и понеже е много лесна за правене, я пускам. Дали ефектът ще е този, за който пишеше, ще кажат всички онези, които я пробват. :)

1 връзка магданоз се накълцва и залива с литър вряща вода. Тази смес престоява 30 минути, след което се прецежда - течността е готовия за употреба тоник. Може да се ползва като се слага на тампон и се маже върху лицето или да се замрази на ледени кубчета и после с тях да се правят обтривки. Има тонизиращо и избелващо свойство.

Това, което си мисля, че този тоник ако не е замразен на кубчета, едва ли ще може да се държи на топло, защото сигурно ще вкисне. И поради това може би ще е добре да се държи в хладилника.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
MortishaAdams

Re: Тоник за лице от магданоз

Мнение от MortishaAdams »

Чери,това за тоника съм го чела някъде.
Преди години моята прабаба(лека и пръст)сваряваше магданоз и си плискаше очите-като промивка.На 90 години четеше без очила.
Ползите от магданоза са много,само трябва да се сещаме по-често за свойствата на билките и подправките.
:524
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Тоник за лице от магданоз

Мнение от mari_ko »

Ооо, правила съм си такъв тоник и е супер. Правила съм си и от копър и ми допада повече. Може да се направи само от дръжките на копъра и/или магданоза. Ако не се прави на ледени кубчета, наистина бързо се вкисва /при всички положения се дължи в хладилника/
:1204
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Mrav4o

Re: Тоник за лице от магданоз

Мнение от Mrav4o »

Хе, хе, каква темиюка само, ще всема днес да си направя този тоник и ако съм постоянан, ще пиша после и за резултатите :954
Публикувай отговор