Колата маска или как да се омажем качествено :)

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Ver

Колата маска или как да се омажем качествено :)

Мнение от Ver »

И така гледайки косматите си крака днес реших да си направя добрата стара кола маска :mrgreen: За целта смесих: 2 чаши захар, 1/4 чаша лимонов сок (или лимонтозу) и 1/4 чаша вода, сложих тази смес в микровълновата за да избегна омазването на котлона ;) и зачаках кехлибарения цвят.
Сместа изглеждаше перфектно на цвят и консистенция, аха и да проработи. Да, ама не :1062 След около половин час се оказах намазана до уши с лепкавата смес и пак толкова космата :plezya se
Явно нямаше да го бъде ...взех си епилатора и оправих работата набързо.
Въпросът е обаче защо не ми се получи?
Някой от вас правил ли си е домашна кола маска и какви бяха "последствията"? :1062
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Колата маска или как да се омажем качествено :)

Мнение от mari_ko »

:1069 :1069 :1069 :1069
:955 :1140 :955 :1140 :955 :1140 :955 :1140 :955
Аз не съм си правила, но знам, че тънкия момент е спирането на варенето. Защото може да е или много рядка или много твърда. Ако видиш, че е рядка връщаш на котлона, ако е твърда, добавяш вода и пак връщаш на котлона.
Абе, заслужава ли си? Може да си купиш кола маска. Преди продаваха и топла и студена. Аз и с купената топла нещо не се оправях. Предпочитам студената. Остатъка си го държиш в хладилника. Работи се направо с ръце без лентички. Вземаш си парченце колкото орех, мачкаш го докато омекне и действаш.
Веднъж, в началото на брака ни Иван реши, че е лесно и иска да пробва /на мен естествено/. Легнах си по корем, той го разнесе както трябва, дръпна и ..... нищо. Почаках го 30-40 секунди и му викам "Хайде де". А той ми отвърна "Чакай, че търся топчето" :1062 Намерихме го на стената - беше го лепнал на тапета в спалнята на свекърва ми :mrgreen: Но го махнахме без проблем.
Вер, ама и ти доста кола маска си си направила. Аз знам, че се мери с лъжици, а не с чаши :roll: Затова не изхвърляй неупотребената част, с леко загряване и може би с още малко вода ще стане чудесна глазура за кекс /съвсем сериозно/ или друг сладкиш.
:923 :923 :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Колата маска или как да се омажем качествено :)

Мнение от Ver »

mari_ko написа:Абе, заслужава ли си?
Вер, ама и ти доста кола маска си си направила. Аз знам, че се мери с лъжици, а не с чаши :roll: Затова не изхвърляй неупотребената част, с леко загряване и може би с още малко вода ще стане чудесна глазура за кекс /съвсем сериозно/ или друг сладкиш.
:923 :923 :923
Ами да ти кажа, така като се стекаха (в буквалния смисъл :1062 ) при мен нещата определено не. Но си спомних приятното усещане след колата, когато крака е гладък и топъл, .....но не лепкав :955 Аз веднъж си купувах, но тя изобщо не лепнеше, затова реших да действам.
А за глазурата .... :1139 като знаеш какъв съм кулинар, просто нямаш как да се сетя. Дори и не ми мина през ума :1044 Доста кексчета можех да покрия :1062
djiq

Re: Колата маска или как да се омажем качествено :)

Мнение от djiq »

:955
много забавна тема, момичеатааааа :955

:221
аз не съм си приготвяла домашна кола маска, но като чета ми се струва доста сложно и нямам и желание. С купена студена имам опит подобен на този на Мари :221
Сега за моя голяма радост живея на място, където цените за кола са поносими, а и козметичката си я бива, и вече не експериментирам, но определено, за да си направиш успешна кола маска според мен трябва някой с опит да е до теб, поне първите няколко пъти :221
Публикувай отговор