Моят дом е моята крепост

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Публикувай отговор
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Ver написа:А отделно сме захванали един грандиозен проект за който ще споделям по-късно, като имам снимков материал да покажа за какво става дума :222
Ето за какво става дума:
"Кухнята"
IMG_5033.JPG
(79.31 KiB) Свалено 1239 пъти
"Спалня"
IMG_5035.JPG
(56.22 KiB) Свалено 1239 пъти
Стаята, която е в най-добро състояние:
IMG_5037.JPG
(71.47 KiB) Свалено 1239 пъти
"Хола":
IMG_5042.JPG
(69.64 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5044.JPG
(81.93 KiB) Свалено 1239 пъти
Плевнята, където децата си играят:
IMG_5046.JPG
(100.67 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5047.JPG
(114.35 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5048.JPG
(117.16 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5049.JPG
(92.98 KiB) Свалено 1239 пъти
Старата къща:
IMG_5050.JPG
(98.82 KiB) Свалено 1239 пъти
Та, заели сме се да оправим тази стара къща. Кога е строена никой не знае. Не е на по-малко от 60-70 години, че и повече.
Делото е само за идеалисти като нас :1062 Както Явор каза : "Искаме да направим с пръдня боя" :1062 Прав е.
Снимките отразяват моментното състояние, което е просто перфектно в сравнение с това което беше. Изхвърлени са тонове боклук, бутнати са тонове тавани ....
Не знам, кога ще дойде времето за "след"-снимките, но се надявам да ви ги покажа, по-скоро :)
За сега толкоз :)

Макар, че трудовият ентусиазъм леко, по леко спада поради умора. Вчера дойде момента, в който гледах празно и си мислех,че никога няма да я приведем в нормален вид. :523 Кой знае?
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от dexter »

Вер, наистина грандиозно :954 ! И какво - само два чифта ръце ли сте?!?!? Няма ли да викате майстори, сами ли ще ремонтирате всичко? От вън къщата не излглежда никак зле, чудя се как се е докарала то състоянието вътре....
Иначе - страхотно е човек да си има къща, особено ако си я е направил / ремонтирал сам (не че го знам от личен опит, но напоследък ми се въртят едни мисли, свързани с къщата на село..... :lol: ). Айде - успех и дано скоро пак да гледаме снимки - как се нанасяте :954 !
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Извикахме майстори за покрива, че работата е специфична, но останалото го действаме сами или с приятели (евентуално за таваните).
dexter написа: чудя се как се е докарала то състоянието вътре....
Вътре не е пипана с десетилетия, а най-чудното е че е било обитавано допреди 2 години :roll: Какви неща изринахме ... Плюшкин пасти да яде :1062
dexter написа:. Айде - успех !
Благодаря :1211
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Сиренце »

Верче, къщата е чудна! Страшно ми харесва отвън :222, а като приключиш и вътре със сигурност ще ми хареса!
И ние имаме една чудна къщичка високо в планината, но нито време, нито средства имаме да я поддържаме. Страхувам се, че скоро ще започне да се руши :cry: . Преди години ходехме там за по няколко дни и т.к. няма течаща вода се къпехме направо на двора - просто няма кой да те види :221 .
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Сиренце написа:И ние имаме една чудна къщичка високо в планината, но нито време, нито средства имаме да я поддържаме. .
Така е за съжаление ... къщата си иска поддръжка, внимание, грижа и любов.
Усетих нещо много странно: всеки път когато работим на къщата се връщам като болна. Имам усещането, че ми изпива енергията и мисля, че знам защо го прави. Години наред е била лишена от грижа и внимание и сега е ... ГЛАДНА!
Много е гладна, а ние й хвърляме само по трошици, когато имаме време и сили.
Намислили сме обаче хубави неща за Нея и се надявам в най-скоро време вече да не ме "изпива" така.
Много странни усещания може да има човек в стара къща.
Сиренце написа: а като приключиш и вътре със сигурност ще ми хареса! .
Цони, от твоята уста в божиите уши, както се казва, ааааа колко сме далеч от този момент :522
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от droidd »

Ver написа:Намислили сме обаче хубави неща за Нея и се надявам в най-скоро време вече да не ме "изпива" така.
Верка, чудесна къща :524
dexter написа: Айде - успех и дано скоро пак да гледаме снимки - как се нанасяте :954 !
:524 :524 :524 :922
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Мерси за пожеланията Диде :923
Кътровския труд продължава: приключих с свалянето на старата варова мазилка от стените, започнахме таваните (гипсокартон), предстои окабеляването, защото трябва да се направи преди боядисването.
Идеята ни е да запазим доколкото можем стария вид на къщата, за това мислим да я измажем отвътре с вар :!:
Явор изнамери една "рецепта" за варова мазилка с безир и сол, за която казват, че била много здрава.
Ще видим.
Дограмите си остават старите, дървени, двойни.
Душамето изглежда читаво, ще видим след като го изциклим.
Изхвърлих стотици килограми .... вестници!
Намерих и такива с антикварна стойност, като например "Правда" и "Земеделско знаме " от 1946 година :!:
Онзи ден се чувствах, като археолог - освен вестниците, открих и заровено стълбище под купчина земя, отстрани на къщата ....
Интересно е.
За мен това "преобразяване" на къщата е като духовно преживяване.
Има стаи в които мазилката пада с удоволствие, сякаш Къщата иска да се отърси от старите спомени, а други не са така "претоварени".
След като разчистихме сякаш започва да "диша".
Май трупам опит за есе с работно заглавие: "Ремонта на стара къща, като духовно преживяване" :1062
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от ellis_stoyanova »

Верка,мен лично старите къщи ме изпълват с някакво страхопочитание,носят исторята на хората,живели в тях,и сякаш чакат да напишат и нашата собствена....Ние имахме една подобна къща в едно село до гр.Попово,обожавах да си ходя там,макар да беше пред разпад,заради земетресението от 87-88 мисля....да не ви излъжа,нооо тази къща беше страхотна,миришеше странно,във всяка стая успявах да открия по нещо "ценно"за мен тога,имаше,както каза и ти някакви стари книги,книжа,вестници...уникално.А най-интересното беше,че една нощ,когато бях малка сънувах мазето,в което никога не бях слизала,защото както казах къщатат се рушеше и наш'те ги беше страх да слизаме долу,та...санувам аз мазето и след това го разказах на родителите ми до най-малка подробност и им казах,че зад едни рафтове,или каквото там беше има дупка,в която съм сънувала че има някакви делчвичка,родителите ми и баба ми останаха изумени,защото мазето е било точно такова,каквото го описах,но така и никога не се върнахме там,за да проверим какво и дали наистина има нещо там....А в това село едно време турците са заровили мноооогооо съкровища,до ден днешен е интересно за иманярите,дори самите ние,по-точно пра-баба ми и баба ми докато копаеха градината намираха по някоя пендара,колкото левче,аз самата съм намирала в двора,под едно дърво някакво малко украшение,което обаче в последствие загубихме :1044 .Доста се отклоних,но исках да кажа,че направо си ти завиждам за тази прекрасна къща и дано успеете да я направите така,че да ви носи само положителни емоции и разбира се хубавия преживявания в нея :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Така е Елис,
много история има на такива места.
Интересно преживяване си имала.
Аз бих се върнала :)
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от ellis_stoyanova »

Ver написа:Аз бих се върнала
Може би....някой ден,мен винаги ме е било яд,че може би нашите не повярваха достатъчно,че да отидем пак,а и в какво ли състояние е къщата сега :1044 нищо не се знае :222
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от mari_ko »

Верче, това с къщата си е голямо приключение. Сигурна съм, че ти доставя удоволствие, ти си творец и умееш да вдъхваш живот на разни неща :222
Успех ви желая. Яко някой може да се справи почти само със собствени сили, това сте вие с Явор. Поздрави го от нас :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор