Полезно за косата

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Mrav4o

Полезно за косата

Мнение от Mrav4o »

"МАската" за коса е малко неприятна, но има ефект, ефект има и при косопад - бабина рецепта, така ще я нарека. А тук може ако искате да пишем и всякакви други рецепти или начини за измиване и подръжка на косата.
Рецептат е проста, трябва само собствена урина, най-подходяща е първата, сутрешна урина.
НАмазвате цялата глава, и ако имате косопад, там където няма коса. Слагате нещо на главата си и престоявате 2 часа, после се измивате (ако искате може така да излезете на вън, таман да изгоните някой вредител около вас :1062 ). Помага и за сгъстяване на косата. Прави около 6 пъти, не е нужно всеки ден.
Баба ми я чула по радиото, възрастен мъж я е споделил и бил доволен, помигнало му, и баба като си направила и на нея пораснала нова коса.
За себе си все забравям, но вече един път измих каката, днес ще се опитам да е втория път и докато е още топло се надявам да станат 6 пъти и да има резултат, че косичката и е много рядка.

За сгъстяване на косата, също имало резултата, когато си измиете косата, да я изплканете със солена вода. И това забравям да правя, ама аз съм си малко несериозна. НО съм се зарекла да опитам и ще пиша как е.
pepidzheneva

Re: Полезно за косата

Мнение от pepidzheneva »

Темата ме заинтересува....защото и аз имам проблеми с косата пада ми страшно.....аз дори бях споделила с момичетата в другите темички те ми да доха много съвети......но това което пишеш ти за урината наистина ме изненада много.....
Не можах само да разбера...чиста урина ,смисъл само урина трябва да си втрия в корените така ли.....странно ми е наистина
dora

Re: Полезно за косата

Мнение от dora »

Аз имам много по-добър вариант за подсилване на косата-със Стимулант за коса на Икаров.Наистина е страхотен,с много масла вътре.Втрива се в корените на косата,косата се завива с найлон,след това с кърпа и се изчаква някъде около 2ч.Измива се косата и става много жизнена,здрава и подхранена.Ще ме благославя всеки,който опита. :954
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Полезно за косата

Мнение от lindorina »

pepidzheneva написа: Не можах само да разбера...чиста урина ,смисъл само урина трябва да си втрия в корените така ли.....странно ми е наистина
Не е странно,има много изписано за уринотерапията/Малахов/

Между другото -има ли проблем с окапването на косата - има проблем с бъбреците.Това е главният фактор освенс придружаващите го такива.Обърни внимание и направи едно изследване за всеки случай.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
pepidzheneva

Re: Полезно за косата

Мнение от pepidzheneva »

Благодаря Линди,моя проблем с косата е по скоро на хормонална основа....т.к косата започна да ми капе силно първо след като сина ми беше на 3 месеца ,за около 1-2 месеца...след това спря ...аз го кърмех доста дълго около 1 година и 9 месеца...месец след преустановяване на кърменето започна отново силен косопад,които продължи повече време за това се бях притеснила....започнах да ходя по доктори ,изследвания и т.н ....започнах да пия витамини.....да правя детокс и косопада всякаш намаля.......не знам не мога да кажа от кое точно, но важното е че сега в момента съм по добре в това отношение,
А за уринотерапията трябва да прочета наистина,благодаря ти!
Mrav4o

Re: Полезно за косата

Мнение от Mrav4o »

Mrav4o написа:Не можах само да разбера...чиста урина ,смисъл само урина трябва да си втрия в корените така ли.....странно ми е наистина
Да, само с урина се маже.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Полезно за косата

Мнение от bubalina »

Маски за коса много.На мен ми допадат натуралните и хване ли ме музата започвам.Правила съм с хума-запичам я в стъклен съд,разбърквам на каша с вода и нанасям за 1-2 часа.В един период не ползвах шампоан а само с хума се миех-еййй,какъв тлъст косъм имах!Верно не ти мирише на хубаво в банята,но има ефект.
Мазала съм се с бира-чаша бира,затоплям я и с тампон втривам в корените и каквото остане по косата.
Най-често правя една моя измишльотина-жълтък,зехтин,1-2л ракия,1-2л к.мляко и ако имам от този кучешкия витамин(забравих май тривитаминол беше) и като се намажа по 2-3 часа откарвам.Но трябва постоянство!
Втриването на чесън също много помага при косопад-ама ако ви навали дъжд няма да ви казвам как мирише :1062 Сигурно и с урина ще има ефект-аз съм си мазала лицето сутрин с първата урина-бяха ми се появили едни ситни пъпчици -като постоянен обрив по лицето.Урината ми помогна.
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Полезно за косата

Мнение от droidd »

bubalina написа:аз съм си мазала лицето сутрин с първата урина-бяха ми се появили едни ситни пъпчици -като постоянен обрив по лицето.Урината ми помогна.
Това и аз съм го правила преди години.Действа без грешка.Нищо друго не можа да ми помогне преди това.
А за косата все каня....
Само че аз съм чела, че урината за косата трябва леко да се затопли.
Mrav4o

Re: Полезно за косата

Мнение от Mrav4o »

droidd написа:
bubalina написа:аз съм си мазала лицето сутрин с първата урина-бяха ми се появили едни ситни пъпчици -като постоянен обрив по лицето.Урината ми помогна.
Това и аз съм го правила преди години.Действа без грешка.Нищо друго не можа да ми помогне преди това.
А за косата все каня....
Само че аз съм чела, че урината за косата трябва леко да се затопли.
Това за затоплянето не го знаех, а аз не го правя.
rosa_bg

Re: Полезно за косата

Мнение от rosa_bg »

Аз съм правила маска с гас, мас и урина. Не бях чувала, че и само с урина се прави. Само не мога да разбера от какво толкова ги е гнус някой хора - ми то си е тяхно.
Публикувай отговор