За бръчките с любов (и не чак толкова)

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

За бръчките с любов (и не чак толкова)

Мнение от Мърмори »

Хайде да поговорим за бръчките! На 36 г. вече забелязвам първите такива и това,честно казано, доста ме смущава. Бих се радвала ако тук споделяте какви средства използвате срещу тях, какви кремове...Ботокс никога няма да сложа, така, че не ми го препоръчвайте!
Ето какво намерих аз:

Учени от Великобритания установиха, че кресонът е един от най-надеждните натурални продукти, които успешно заличават следите на времето, оставащи върху лицето ни.

Данните показват, че при 10 от 11 жени редовната консумация на кресон е оказала благотворно действие по отношение на заглаждането на бръчките.

В експеримента са участвали представителки на нежния пол между 23 и 58 години, като болшинството от тях заявили, че по-честото включване на кресона в менюто им оптимизира тургора на тяхната кожа, намалява зачервяванията и пигментацията и подобрява състоянието на порите.

Всички тези резултати били постигнати за период от четири седмици, като през него доброволките изяждали по 80 г кресон дневно.

Освен това повечето дами споделили, че се чувстват много по-енергични и тонизирани, след като са увеличили приема на кресон.

Кресонът е растение, което най-често се добавя към салати, сандвичи и различни видове паста, а неговите здравословни качества са разкрити още в епохата на Древен Египет и Древна Гърция.

Кресонът е богат на бета каротин (предпазващ ни от сърдечносъдови заболявания и от влиянието на свободните радикали, увреждащи структурата на клетките и причиняващи преждевременно стареене на кожата), витамин C и Е, които също подобряват състоянието на кожата. Въпросното растение е източник на лутеин, чиито антиоксидантни свойства подсилват зрението.

Всъщност кресонът съдържа повече витамин C от портокалите, четири пъти повече бета каротин и витамин A от тези в ябълките, доматите и броколито, а нивата му на калций надвишават онези в млякото и спанака.

[img]http://m.netinfo.bg/media/images/2639/2 ... -c-i-e.jpg[/img]

източник
mirellaa91

Re: За бръчките с любов (и не чак толкова)

Мнение от mirellaa91 »

Хайде да поговорим за бръчките! На 36 г. вече забелязвам първите такива и това,честно казано, доста ме смущава. Бих се радвала ако тук споделяте какви средства използвате срещу тях, какви кремове...Ботокс никога няма да сложа, така, че не ми го препоръчвайте!
Здравей, Мърмори, попаднах на твоята тема и искам да ти споделя моите впечатления от едно кремче за лице с екстракт от охлюви. Казва се Snail Code, българско производство е! Аз съм очарована от въздействието му върху моята кожа, а тя определено е капризна. Препоръчвам ти да го пробваш. :524 Аз си го поръчах от тук http://beautybloom.shopmania.biz/" onclick="window.open(this.href);return false;
djanesa_aleksandrova

Re: За бръчките с любов (и не чак толкова)

Мнение от djanesa_aleksandrova »

Бръчките са най-големият ми враг !
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: За бръчките с любов (и не чак толкова)

Мнение от Ванчето »

Интервю с Д-р Василка Юрукова

Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За бръчките с любов (и не чак толкова)

Мнение от Kleo »

Мерси за информацията, Бъни! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор