Елда (гречка)

Подфорум за непознатите храни
Ver

Re: Елда (гречка)

Мнение от Ver »

Прияде ми се вчера елда с коприва. Много обичам тази комбинация.
Но, какво открих в магазините около нас :!:
Изчезнала е евтината елда, нормалната. На нейно място по щандовете е кацнала "специлана" "био" елда на цена от 3лв и нагоре за половинка. :126
Честно казано - омръзна ми от модерни "био" продукти!
felix

Re: Елда (гречка)

Мнение от felix »

Ver написа: Изчезнала е евтината елда, нормалната. На нейно място по щандовете е кацнала "специлана" "био" елда на цена от 3лв и нагоре за половинка. :126
!
Ооо, при нас био елда в Кауфланд е над 6 лв за половинка, но аз не съм сигурна колко е "био"... ;)
Ver

Re: Елда (гречка)

Мнение от Ver »

:1062 Искаш да кажеш, че съм си направо късметлийка ?!
felix

Re: Елда (гречка)

Мнение от felix »

На тази цена - 3 лв и нещо хич не вярвам да е "био". Иначе съм ЗА биологично чисти храни. Но в много отношения етикетите означават "Мижи да те лажем" за съжаление.
Ver

Re: Елда (гречка)

Мнение от Ver »

Никаква вяра нямам на т.н. "био" храни. Рекламата и модата вдигат цените на някои насъщтни продукти до небесата. :1024 Моля да ме извинте за СПАМА :1024
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Елда (гречка)

Мнение от cvety_rz »

Вер, 3 лева си е супербио цена :1062 В Разград също е по 6 лв. пакета, но аз все още успявам да си намеря и обикновена.Тя е кафява на цвят(защото е бланширана)Знам, че при този вид обработка се губят ценни съставки, но толкова много я обичам а на цена от 6 лв и дума не може да става да си я позволя :1053
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Елда (гречка)

Мнение от bobichan »

Баба ми правеше уникална лучена яхния с дюли и сушени сливи! Тези дни мислих да я готвя, чудно как не съм се сещала да и сложа елда. А защо не просо!? Вер, био е нож с две остриета, само ако не четеш етикетите! Има имфо за сертификатите, с което трябва да се запознаете, ако ползвате био продукти. Иначе аз съм попадала на доста био продукти със соев лецитин. Но пък има един сусамов тахан био, който просто няма равен на себе си. повече от превъзходен вкус> Направо пристрастяващ. При това няма нужда от подслаждане. Не е сладък, но вкусът му е толкова ... достатъчен! Май имам проблем а :222
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор