Нахут (Леблебия)

Подфорум за непознатите храни
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Нахут (Леблебия)

Мнение от Cheva »

Нахут (Леблебия)
nahut.jpg
(117.18 KiB) Свалено 2505 пъти

Едно познато, но като че ли позабравено растение у нас.
Нахутът, наричан още и Леблебия е едногодишно растение от семейство бобови.
В България, най – често се среща в изпечен вид, под формата на пакетирани ядки, за директна консумация.
Често ползвано е и кафето от леблебия, което е близко до вкуса на истинското кафе, а не съдържа кофеин.

Хранителна стойност
Звънцата нахут, подобно на тези, на повечето бобови растения, са богат източник на белтъчини (около 20% от сухото съдържание). Те също така са добър източник на лецитин и фолиева киселина. Съдържанието на мазнини е ниско,
в сравнение с други ядки (например орехи, фъстъци и др.)
Нахутът е смятан за афродизиак и е бил използван като такъв, както от древните египтяни, така и от арабите.

Исторически факти
Леблебията се е радвала на широка популярност сред Елините, Римляните и Египтяните. Нахутът заема важно място в кулинарните традиции на много държави по света в Северна Африка, Близкия Изток и около басейна на Средиземно море (Испания, южна Франция), а също и в Индия. Международното разпространение на бобовото растение е дело колкото на испанските и португалските търговци, толкова и на многобройните индийски имигранти, пренесли го в субтропичните зони.

Начин на приготвяне
Зърната се накисват от 12 до 24 часа, след което могат да се приготвят във вид на салата, супа, основно ястие или сос.

По-подробно за нахута , може да прочетете тук.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от Cheva »

Мисля си, че известни ястия от нахут са Хумус и Фалафел.
Но сега ще ви препоръчам един блог, който съдържа и други разнообразни рецепти с нахут.
В кухнята на моето семейство

А в този блог, може да прочете за салата от нахут и сардини
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

Хумуса и фалафела са милюбими! Само дето още не мога да измисля начин да ги пека фалафелите, а не да ги пържа. Но се чудя дали пък няма да станат в тавата за мъфини? Ще пробвам след житото и ще споделя.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от Cheva »

В петък стоически белих накиснат нахут.
Отне ми .....4 часа. :fan Но го обелих! :1062

ПЮРЕ ОТ НАХУТ

С малка част направих едно пюре с вода, олио и
самардала(обожавам я, ако имаше и без сол... - идеално....).


КРЕМ-СУПА ОТ НАХУТ

С по -голямата част приготвих крем супа, като сложих малко лапад , морковче и малко пшеничен грис.
Много вкусна и колоритна се получи. :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

А за какво си го белила. Той не се ли бели след сваряване?
Прилагам една любима моя рецепта за суров хумус. Мнооогооо ми е любима.
Аз все още чакам да ми свърши житенето :roll: .
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от Cheva »

Начинаеща съм.
Защо да ми е лесно, като може да ми е трудно. :plezya se
Първия път като приготвих нахут, напарвих от тази салата със сардини, но
сложих варено пилешко месо вместо рибата...
Вкусно и половина, но после имах зверски газове и болки в корема.
Та затова реших сега да е белен.
Мисля че ,да, след сваряване се бели доста по-лесно.
За друг път ще пробвам след сваряване. :lol:
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

Ами той нахута е като боба. Първо трябва да го киснеш цяла нощ и после като го вариш да хвърлиш първата вода. А ако ти се занимава повече най-добре си направи салатата с кълнове от нахут. Които знаеш как се обработват - бланшират се за минута, като соята. А за беленето, за да ти е по-лесно съм чела някъде, че се претрива през гевгир, за да не белиш на ръка. Но лично аз не съм го пробвала!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

Не мога да не се похваля какви страхотни бисквити направих от неуспешните си индийски бонбони Ладу

НАХУТЕНИ БОНБОНИ

Продукти:

• 2 ч.ч. нахутено брашно
• 1/2 ч.ч. пречистено масло Гхи (може и обикновено масло)
• 1 ½ ч.ч. кафява захар
• 1 супена лъжица смлени ядки (кашу, фъстъци, бадеми или други)

Начин на приготвяне:

На много слаб огън лекичко разтопявате масълцето. За разлика от другите животински мазнини кравето масло не вреди, защото се усвоява по-лесно и дори помага за обмяната на веществата. Аз използвам индийското масло Гхи, защото това е пречистено краве масло, т.е. най-хубавата му част. По-леко е, полезно е за храносмилането и съдържа антиоксиданти. Не трябва да го загрявате много, а само докато се разтопи, така че да може да се смеси с брашното. Без да засилвате огъня, бавно добавяте брашънцето и бъркате. Продължавайте да бъркате, докато започне да ви мирише на вкусно. Все още сместа не е готова, но я свалете от котлона и изчакайте да изстине. Сместа леко започва да се втвърдява.

Захарта не трябва да се загрява, затова я добавяме после. Така тя запазва всичките си ценни свойства и се усвоява по-лесно от организма. Тя в последствие леко ще хруска, когато хапваме бонбоните. Добавяме и ядките.

Сместа вече трябва да е готова. Ако ви се струва прекалено мека, за да можете да оформите топчета, добавете още малко брашно. С ръце направете топчета с големината на орех. Можете да оваляте бонбоните в кокосово брашно, какао, кафява захар или друго, каквото се сетите.


[img]http://www.zdravosloven.com/images7/medium/90_1.jpg[/img]


Та нещо ми беше убегнала подробността, че трябва да се нагрява, докато "замирише на вкусно" и в желанието си да консумирам храните, колкото се може по-сурови разтворих брашното ей така сурово :plezya se :lol: И естествено не се получи вкусно. Затова налях малко мляко в сместа и ги запекох във фурната на 150 градуса за около 30 минути! Станаха страхотни! Но аз сложих на половината доза 1/3 чаша смляно кашу. По желание за повече хрупкавост може да се добави и 1 яйце.
Да ви е сладко.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

Само да споделя, че пробвах и с яйце и не станаха по-вкусни, дори напротив. Така че, ако искате да опитате се придържайте към първия вариант. И внимавайте да не ги прегорите, защото почват да горчат малко. Чери, Бела и Мони на Марчи много ги харесаха :)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от Сиренце »

Cheva написа:Мисля си, че известни ястия от нахут са Хумус и Фалафел.
Но сега ще ви препоръчам един блог, който съдържа и други разнообразни рецепти с нахут.
В кухнята на моето семейство
Горещо препоръчвам двете рецепти - на хумуса и фалафелите. Снощи ги правих и всички в къщи бяха очаровани. Тъй като тахана ми беше малко, сос за фалафелите направих като разбърках 2 с.л. от хумуса с 5-6 с.л. кисело мляко.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Нахут (Леблебия)

Мнение от bobichan »

Хммм, аз си мислих, че съм единствената, която прекалява напоследък с нахута. Но като видях всички рецепти в сайта се успокоих. Сега съм замислила да правя рецептата на нахутените кифлички от етикета на брашното - със сирене и кашкавал.
Сиренце я кажи как ги направи фалафелите точно по рецептата ли? Аз от година и нещо се опитвам да направя фалафел без пържене, ама нещо не ми се получава баж като фалафел. НЕ става зле, но не е същото. Сега ще пробвам да ги пека върху хартия за печене на малки кюфтенца. Най-сполучливия ми опит беше в тавата за мъфини.
Иначе този сос Тахини ми дойде малко по-тежък и затова втория път го направих със 3 пъти повече лимонов сок. Идеален е за зеленчуци. Мисля, че ще са много добри и със соса от слънчогледови кълнове.
А тази супа от печени чушки с нахут... много ми обостри сетивата!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор