Какво покълвате и как го готвите?

Подфорум за непознатите храни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Мърмори »

Принтирах прилежно всички рецепти,купила съм си пшеница като за първи опит, довечера ще й видя сметката в буркана.
Много ме съблазняват слънчогледовите поници, но те ще са урок номер 2. Като ученичка майка ми е покълвала семена,но идея си нямам точно как. Затова сега това е нещо ново за мен. Но не и като вкус. Както и да е,включила съм си го в програмата и възнамерявам да стане част от ежедневното ми меню.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

Отчитам провал със соята.
Първо, покълнаха много малко от семената и второ миришеха лошо.
С тензух бях покрила буркана , на добра температура....
Опитах да бланширам покълналите ми не ми изглеждаха
годни за ядене ( твърди зърна).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Ето още информация за кълновете, както и за качествените семена за покълване, които няма да ви изненадат неприятно с ниския си процент кълняемост, както имат склонност да правят много от семената на пазара.
:1095
http://www.greenstreetbg.com/index.php? ... 2&Itemid=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

Да споделя евтин уред за покълване.

Аз си отчитам няколко грешки от опита :
- водата беше чешмяна, а трябва да е без хлор - филтрирана или трапезна
- семената трябва да са на тънък слой
- съдът трябва да е на проветливо място
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

И аз отчитам два провала с ръж и семена от копър. Но това за тънкия слой дали е така? Аз си покълвам нахут и боб мунк в буркан на дебел слой и не съм имала проблеми до сега. Докато боба адзуки го покълвах на два пъти по няколко зрънца и не се получи.
Аз ще помисля за този бокал А най-накрая открих семена за див лук и червена ряпа. Много ги обичам, но нямам доверия на купените кълнове.
Всички семена за покълване са ми био. На боба адзуки даже пише, че има 98% кълняемост, но практиката показва, че е точно обратното 98% не кълняемост.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

bobichan написа:Аз ще помисля за този бокал
Ми то това си е чист БУРКАН. :955
И аз го гледах и за сега реших, че с приспособления ще си се пробвам...
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Мърмори »

И аз се провалих със пшеницата. Изобщо не покълна. Днес купих люцерна-дано ме изненада приятно. Нали правилно действам-напълвам един буркан със зърната (семената) до половината и после доливам с вода. Стои така няколко часа (според описанието на Чева) и после започвам да ги измивам в гевгир по няколко пъти на ден. Според мен грешката ми беше,че струята на водата беше силна и може би кълновете са се начупили,трябва да измисля нещо,което да ги измива по-нежно.
Зимата правихме със дъщеря ми върху памук ,на тънък слой,но там няма как да се мият и замирисаха лошо.Иначе доста избуяха. Стискайте палци за люцерната-ще ставам братовчедка на зайците!
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Семената се киснат няколко часа, изплакват се обилно и се оставят отцедени. Оставят се по възможност на проветриво място. Изплакват се поне два пъти дневно. Колкото по-малко е семенцето, толкова по-често има нужда от изплакване. Първоначално на тъмно, а като наизлязат листенцата се преместват на не пряка светлина, за да събират хлорофил. В горещото време аз държа моите семена в хладилника. Поникват по-бавно, но поне няма опастност от вкисване и вмирисване. Люцерната е много нежна, крехка. Чудесно се комбинира със всякакви салати. Такива дребни семенца аз покълвам с такъв уред: http://www.miazoo.com/show-Bio_Set__-_% ... .html/1237" onclick="window.open(this.href);return false; .
Доста е удобен за начинаещи :1098
Вече ми трябва от т. нар. "ферми", но за сега не мога да й отделя място...
Ряпа, сминдух, лук, сусам също са чудесни.
:1095
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

Зори, няколко съвета и от мен, въпреки че и аз съм начинаещ. Трябва да внимаваш като ги миеш, да не се изпочупят. Може и семената да са ти били кофти. Пълни буркана най-много на 1/3, а не на 1/2. Има семена които увеличават обема си до 5-6 пъти като нахута например, та сещай се каква изненада те чака като се прибереш от работа с един такъв набъбнал нахут :221 Люцерната е готина, аз я комбинирам с кресон. Много добре се получава. Върху памук може да покълваш ако искаш да правиш понници, но тогава само режеш стебълцата и семенцето си остава върху памука. Аз покълвам кресона (той е слузообразуващ) във хартиени формички от яйца. Слагам малко памук вътре и се получават готини мини Чичко-тревичковци :221 идеална порция за 1 салатка.
Успех! Чакам инфо дали сродяването е минало успешно :222 :221
ЛиР, ще споделиш ли за сусама как го покулваш, защото бях купила един на Марчи - на Хоуп, небелен и тя се мъчи, мъчи, но не успя да го покълне, та и на мен ми стана любопитно.
За копъра си мислих да пробвам да го покулвам като кресона, защото по стандартния начин нищо не ми се получи - имам 2 неуспешни опита.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

bobichan написа: Върху памук може да покълваш ако искаш да правиш понници, но тогава само режеш стебълцата и семенцето си остава върху памука. Аз покълвам кресона (той е слузообразуващ) във хартиени формички от яйца. Слагам малко памук вътре и се получават готини мини Чичко-тревичковци :221 идеална порция за 1 салатка.
Ново 20! :)
Значи поници могат да се правят и без почва?
Аз като едно градско чедо, няма от къде да взема пръс когато ми се прииска
и мислих вас да питам от къде взимате?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Поници може и върху памук, и върху марля. Именно слузообразуващите се нуждаят от тях.
Много ме притеснява факта, че ползваш картонени кори от яйца(ако правилно съм разбрала), макар да не е по темата...
Публикувай отговор