Какво покълвате и как го готвите?

Подфорум за непознатите храни
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Ръжта е много безпроблемна. Изплаквай поне два пъти дневно и не чакай да растат мустаци. Щом се покаже кълнчето е готова...
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

Така де и аз точно това правих. Вероятно просто е било много топло или съда ми е бил тесен. Покълвах в чаша, понеже е по-малко количество. Пак ще пробвам и ще споделя.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

Да се похваля с покълнало житце. :1062
Помогнаха ми тези снимки, защото все си представях, високи кълнове....
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Сиренце »

Да споделя горчив опит от неделя с житни кълнове.
Бях забравила един буркан с кълнове в хладилника - има-няма една седмица. В неделя сутринта ги дУших, опитвах и установих, че са годни за ядене. Само да вметна, че си имаха освен кълнове и коренчета, доста дълги при това. Та, настъргах им една ябълка, 2-3 ореха и 1 ч.л. канела иииии ........се започна дъвкане. За около час успях на почивки за смеля половин купичка и се отказах. Тогава вече започна страшното - зверски болки в стомаха (имам гастрит, който не се беше обаждал почти година), гадене :1052 :mad: , с две думи кошмар. спях да се свестя чак следобяд.
Нямам представа дали е защото, че са стояли дълго в хладилника или от това, че ичаха корени :1044 ?! Житото не съм го сменяла - от пролетта си покълвам все от същото и никога не е имало проблем.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

Отчитам успешен опит с копъра. Но нещо вкуса не ме грабна!
Сега се уча и на слънчогледовите понници, но нещо първо ги позасуших, после ги оставих повече време във вода. Сега правя 3-ти опит. Много ми допаднаха и мисля често, често да си ги приготвям.
Сиренце, ако ги изпуснеш житните кълнове, по добре ги остави да станат на стръкове и ги добави към зелената салата.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
mirka_ss

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от mirka_ss »

От месец и повече редовно си покълвам пшеница,пробвах и с ръж-става по-бързо.Отначало и при мен не се получаваха,но накрая им хванах цаката.Накисвам ги във вода за ден два,като ги промивам сутрин и вечер и ги държа на тъмно в един шкаф.След това ги разстилам на тънък слой в една продълговата стъклена купичка/купена специално за това/ и отгоре поставям малка влажна хавлиена кърпа.И така пак сутрин и вечер промивам и същата процедура.Когато са готови/не ги оставям много да пораснат/ ги слагам в буркан с вода и в хладилника.Това е :)
Vicky-Picky

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Vicky-Picky »

Я каква хубава темичка се крие тук, а аз да не я видя толкова време :-) Да я побутна малко?
По кълновете ме запали приятелка преди време... нямам много опит, защото малко след началото на манията ми се върнах на работа и не ми оставаше време И за това.
За наистина скромния ми опит: белен слъноглед и спелта. Аз ги "покълвам" само във вода, сменям я поне 2 пъти на ден, ако съм си вкъщи и повече. Слънчогледа си го хапваме просто така, толкова ни харесва. Спелтата я добавям в киселото мляко заедно с мед, овесени ядки, трици... Сега разбирам, че чешмяната вода (т.е. хлорираната) не е особено добра идея... така ли е наистина, забелязвате ли разлика ако водата е трапезна?
Исках да попитам (съжалям, че не помня кой беше писал, че я използва) за машинката http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Akses ... emena.html" onclick="window.open(this.href);return false; - доволни ли сте, има ли някакви особености при ползването й, защото сериозно замислям да си я купя и да започна да "покълвам" и други нещица.
И така... завръщам се към манията си, нищо, че още ходя на работа (скоро ще си бъде повечко вкъщи - :963 ) и времето ми е кът, започвам да си обръщам повече внимание, а не само да си тровя нервите в работата и да угаждам на тоя и ония... сори, това е друга тема :128
Това е... с радост ще пиша по темата, нека напредваме заедно :)
Vicky-Picky

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Vicky-Picky »

Cheva написа:Да се похваля с покълнало житце. :1062
Помогнаха ми тези снимки, защото все си представях, високи кълнове....
Cheva, ще споделиш ли как "покълни" житцето, какво "му направи"? :221
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

Така като ви чета ...не знам колко ми е вярно покълването, ама
хапваме ги. :1062
Аз покълвам редовно и зелена елда, много я обичаме двете с дъщеря ми. :954
И житни кълнове редовно произжвеждам. :)
Покълвам само с чешмяна вода за сега . :roll:
Тук имаме пречиствателна станция ......по-натам ще си купя и кана с филтър. :)
Днес си купих лимец , според продавачката бил много добър и приятен само след
24 часа престой във вода.
Ще пробвам, ама след детокса. :razz:
mirka_ss написа:.Когато са готови/не ги оставям много да пораснат/ ги слагам в буркан с вода и в хладилника.Това е :)
Това ми сподели продавачката от магазина днес. Интересно , ще пробвам. :)

Сега съм заложила и малко люцерна, за проба .
Днес си купих тензух и при следващия път ще го ползвам.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

Покълнах нахут и го бланширах, но не ми хареса.
Вкусът на сурово бобово си остава.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Нахута просто покълнал и аз го недолюбвам, но от него могат да се направят чудесни "бургери" (сушени) или някакъв дип, който след овкусяване със студено пресована мазнина, сол и подправки да няма вкуса, за който споменаваш...
Публикувай отговор