Суровоядство

Подфорум за непознатите храни
Публикувай отговор
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Суровоядство

Мнение от Cheva »

За кремът може би още кокосово масло или сусамов тахан с малко ломонов сок (за да го стегне).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Суровоядство

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Сега го отчетох като грешка. Трябваше да ги накисна.
Децата вече нямаха търпение и разрязахме тортата. Блата е малко сух, а крема не успя да стегне. Следващия път ще сложа смлени орехи или повече ленено брашно в крема.
Иначе е мнооооого вкусна, но не можеш да изядеш много. Сиана каза, че и била много сладка :lol: .
Цони, тази торта ще я пробвам! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Суровоядство

Мнение от bobichan »

Чева какаовите зърна нямат нужда от накисване, според мен.
Сиренце тортата звучи супер. Ако крема не може да стегне много мятай в камерата ще имаш сладоледена торта :1216 . А блата, за да не става много сух слагай още фурми. Обаче използвай пресни. Може и сушени, но трябва да са накиснати.
Ето и един мои вариант за шоколадова торта. Чери я яде на рождения ми ден, само дето не беше в мого добър вид, защото нещо се беше разтекла уж я съхраняваха в хладилник... Но пък това не се отрази на вкуса, а това е най-важното.


СУРОВА ШОКОЛАДОВА ТОРТА С БЛАТ ОТ ЛЕШНИЦИ

ЗА БЛАТА:
Необходими продукти:


2 чаши лешници
1/2 опаковка пресни фурми
6 с.л. какао
1 ванилия


Начин на приготовление:

Лешниците се накисват във вода, за 10-12 часа. Фурмите се нарязват на ситно. Поставяме всички съставки в блендер и мелим (пасираме) до получаване на еднородна конситенция. По желание може да добавим някакъв ликьор.
Преди да разстелете блата в чиния поръсете с кокосови стърготини. По този начин ще може по добре да отделяте парчетата торта от чинията. Оформете блата върхи форма за торта.


ЗА КРЕМА
Необходими продукти:


Шепа сурово кашу
2 банана
2 с.л. сурово какао
2 с.л. разтопено кокосово масло
2 с.л. ленено семе (не е задължително)

Начин на приготовление:

Смелете кашуто в блендера, прибавете останалите продукти и миксирайте докато се получи гладък крем. След това изсипете крема върху блата и накрая поръсете с кокосови стърготини. Оставете готовата торта в хладилника за да се стегне и охлади.
Да ви е сладко!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Суровоядство

Мнение от Сиренце »

Тридневните ми митарства из половин България доведоха до това, че у нас е заредено със всякакви нещица, дето обичайно няма откъде да си ги купя /е, ясно, че ми замина и половината заплата, де :128 /. Та започнах да творя!

Течен шоколад с ядки

1 авокадо
1 пълна супена лъжица какао
2 с.л. мед
ядки по избор /аз сложих сурово кашу/

Всичко се пасира и готово!


П.П. Следващия път бих добавила и малко ванилия.
felix

Re: Суровоядство

Мнение от felix »

Момичета, предстои ми да направя някаква сурова торта. Дайте ми предложение за крем, но да не е с банан. Много ще съм ви благодарна за помощта. :922
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Суровоядство

Мнение от Cheva »

felix , не се сещам. Аз все с банан и тахан бъркам разни кремчета. :)

сиренце , набрала си скорост, чудесно! :1028
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Суровоядство

Мнение от cchery »

felix написа:Момичета, предстои ми да направя някаква сурова торта. Дайте ми предложение за крем, но да не е с банан. Много ще съм ви благодарна за помощта. :922
Феликс, виж едно предложение в блога на Деси от Варна - Сурова есенна торта с крем от тиква.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
felix

Re: Суровоядство

Мнение от felix »

Много, много благодаря :923 :922
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Суровоядство

Мнение от Сиренце »

Ябълков крем

• 2-3 кисели ябълки
• 1 авокадо
• шепа накиснати и смлени фурми


Смелете ябълките в блендер или ги пасирайте с пасатор. За да не потъмнеят се смесват с лимонов сок, но така или иначе ще им слагаме фурми, тъй че няма пролем.
Смелете и фурмите с авокадото и прибавете към ябълките. Смесете добре.


П.П. Според мен ще върви идеално с канела, но е въпрос на предпочитание.
Публикувай отговор