Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

В този подфорум родителите на деца от училищни класове и градински групи могат да пускат теми, в които да обсъждат предложения, инициативи и т.н., свързани с ежедневието на децата в учебните заведения
milen radnev

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от milen radnev »

скъпи родители, как бихте коментирали тази новина?! особено в контекста на състоянието на нашето мило 28 ОДЗ Ян Бибиян?!


http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B ... 65343.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Столична община ще даде 13-та заплата за Великден на своите служители.
Това беше решено днес по време на заседанието на Столичния общински
съвет.

Парите, които ще получат служителите на всички районни администрации,
гонят сумата от 2 млн. лева., съобщава бТВ.

Те ще бъдат разпределени между 4000 служители в 24-те района на
територията на София и са първите допълнителни бонуси за тази година.

Най-голяма сума ще си разпределят в община Младост - от 44 000 лева.

Иначе за всяка община сумата варира между 30 000 и 40 000.
Допълнителното материално стимулиране е практика в общината още от
2008 година.

Парите се раздават на всеки три месеца и зависят от това дали общината
има спестени средства, какъвто е случаят сега.

Премиите обаче ще се раздават според заслугите.

Онези, които не са работили добре през първите три месеца на тази
година, няма да получат 13-та заплата, но няма и да бъдат изненадани с
глоби или друг вид парични санкции.

Следващото раздаване на премии се очаква след три месеца, ако има спестявания.

НЕ ЗНАМ ЗА ВАС, НО НА МЕН МИ ИЗНИКВАТ САМО ДУМИ КАТО ЛИЦЕМЕРИЕ, БЕЗСРАМИЕ, НАГЛОСТ...
:126 :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126
didito25

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от didito25 »

Тази сумичка от 44 000лв прекрасно би ни оправила ОДЗ-то. За съжаление ще отиде я в Кауфланд, я в ХИТ.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

А на мен думите ми направо секнаха. Чак почнах да се замислям дали да не пиша до бТВ или ТВ7. Втората телевизия последния път се отзоваха доста бързо и адекватно на отвореното ни писмо за храненето в детските градини.

В крайна сметка за какви икономии можем да говорим като има само в нашата градина толкова много дупки за попълване, да не говорим за улиците из общината и какво ли не още!!!! Не знам, вие да имате някакво предложение как да действаме?!?!
milen radnev написа:получих отговор от общината, конкретно от г-жа Анелия Станева. Ето го и него:
Здравейте, г-н Раднев
За празника на 28 ОДЗ ръководството на детското заведение се е погрижило за неговата организация. Участието и помощта на родителите е доброволна- при Ваше желание и възможност.
Необходимостта от детски съоръжения е известна и на общинското ръководство, което е подало заявка в Столична община и когато ни бъдат отпуснати средства ще се поставя. Търсят се и алтернативни начини-участи по проекти, съвместна работа с НПО.
Благодаря
Сами преценете има ли нещо конкретно в този отговор...
Аз пък нямам втори отговор от г-жа Станева - явно не се чувства длъжна да ми отговаря, още повече, щом ме намира за конфронтираща личност....... Но за сметка на това със сигурност ще гушне премията за "добре свършна работа" :126 :126 :126 .......

А този до тебе, Милене, казва че когато им дойде времето на ремонтите, ще бъдат извършени. Т.е. по всяко едно време идния век и нещо :mad: :mad: :mad:
milen radnev написа:Защо тогава г-жа Танева разчита на нас на украсата?!
Ето ти и отговора:
didito25 написа:..............моето мнение, че от тази госпожа директор не става!
Мнението на Диди се препокрива с моето, че г-жа Танева не демонстрира никакви управленски качества ( по новому - мениджърски). Което не означава, че ги няма - но дотук това е хипотезата, която получава най-много доказателства!!!

В началото на учебната 2010-2011 година неколцина родители от нашата група - ІІ "Б" положихме кански усилия да бъдем разбрани от дирекция образование на столична община, както и от нашата и да се вземе отношение по отново неадекватното решение на Танева за спиране на достъпа ни до градинските групи на децата ни. В резултат на тези усилия инспектор Миков (от столична община) само като чуеше в отговор на въпроса си за кое ОДЗ се обаждате "Двадесет и ......", уморено въздъхваше, защото в продължение на 2 седмици не спряхме да му пишем мейли и да звъним по телефона. Отначало беше настроен на наша страна и трябваше да се отмени заповедта на Танева, но след личната си среща с нея, беше обърнал страната на плочата и почти ме изряза в телефонен разговор, казвайки, че едва ли не се правим (родителите) на ощипани булки и само пищим безразборно........

Доколкото знам и вътре сред персонала на градината няма единомислие и съответно съгласие с решенията на Танева, но какво ли могат да направят госпожите?!?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

Здравейте. Има решение на Танева по отношение дискусията тук. Даде ни го Иванка Панева - родител от ІІ "Б" група. Копирам го:

Здравейте,

Вчера разбрах от Директор Танева(тя ми се обади) , че тържеството за Юбилея ще се проведе БЕЗ финансова помощ от родителите.

Ръководството на градината щяло да се оправи самостоятелно. Подчерта, че те (ръководството) никога не са настоявали за събиране на допълнителни средства от родителите. Беше обезпокоена, че по неин адрес се отправяли упреци за ръководните й умения.

Както и да е. С две думи-няма да се събират пари за украса на двора и т.н.

ОЩЕ ВЕДНЪЖ ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ВЕСИ ЗА УСИЛИЯТА И ВРЕМЕТО!


ОТ СЪРЦЕ ВИ ПОЖЕЛАВАМ ЦВЕТНИ И МНОГО ХУБАВИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА!



С уважение,
Ив.Панева
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

Трябва да си призная, че се почувствах като пълен олигофрен и въобще като глупав човек, защото това, което знаех до преди час - че родителите трябва да отделим средства от касите на групите си, за да украсим градината, всъщност не е реално и никой никога не го е искал от нас. Разбира се, допускам, че може и да съм в грешка и да съм си въобразила. За което, ако е така, ще поднеса извиненията си на когото е необходимо.

Аз отговорих на горния имейл по следния начин:

Уважаеми колеги-родители,

Много неприятно ми е, че за "разговорите" с г-жа Танева ни се налага да използваме услугите на посредници. Контакът с нея, както и с госпожите ни се свежда до студените кутии на домофоните, поставени на двата входа на градината или до спорадични родителски срещи, на които става ясно, че всъщност не сме със всичкия си и от нас нищо не се иска. В последващи срещи обаче лично Танева застава здраво на двата си крака пред родителите и пита "Вие, родителите, какво сте направили за детската градина" - специално това го твърдя с всичкия си, защото беше обръщение към мен, в присъствието и на моя съпруг!!!! Моля, отговорете ми това ако не е лицемерие и двуличие, какво е!

Каня г-жа Танева, щото съм сигурна, че чете или тази дискусия, или другата във форума, лично да се включи и да си казваме нещата в очите. На мен специално ми дойде до гуша от недоизказани неща, от недочути неща и неизяснени такива! Става въпрос за разговор между възрастни хора, а не децата ни в градината! Нека се държим като такива!

Веси, благодаря отново за усилията за намиране на офертите. Вярвам, че въпреки, че няма да се възползваме от тях, усилията ти не са били напразни и оттук нататък, ние всички - родителите на децата от 28 ОДЗ, можем да положим точно такива усилия така щото дворът да бъде почистен, храсталаците поизрязани, а защо не да има и цветенца, за които нашите деца да се грижат - малко труд и най-вече излизане на въздух, а не кибичене по стаите, ще им се отрази перфектно.

Очаквам г-жа Танева да докаже ръководните си умения и да намери начин както за общуване с нас, така и да ни организира в нещо като ленински съботник (защо не веднъж на 2 месеца) и в крайна сметка тази градина да спре с проблемното си съществуване.

Очаквам г-жа Танева да докаже ръководните си умения и да оправи програмата на децата в градината, защото ми омръзна в 17.30 часа да вземам дъщеря си, миришеща на пот и прах от групата й, а не от двора и това при хубаво време!!!!!

ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО СВЕТЛИНА И ТОПЛИНА ПРЕЗ ПРЕДСТОЯЩИТЕ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ! СИГУРНА СЪМ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ СМЕ ГОЛЯМА СИЛА И ТЯ МОЖЕ ДА СЪЗДАВА КРАСИВИ НЕЩА!



И съм съвсем сериозна в това, че бих отделила един почивен ден, за да ида и да режа храсталаци в градината или да садя цветя. Няма да ми стане нищо!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от milen radnev »

Здравейте и от мен!

И аз вчера имах разговор с г-жа Танева.
Накратко:
Как не виждаме хубавите неща свършени от нея, а само гледаме да се заядем за дребни и несъществуващи проблеми.
Как никой не ни кара насила да помагаме организационно и финансово.
Как хем сме поканени, хем пак сме недоволни.
Как само от нашта IIA група имало оплакващи се.
Как.... и т.н. и т.н.
При няколкото ми опита за изясняване на конкретни въпроси отговорите бяха старателно отклонявани в друга посока и т.н. и т.н. както обикновено.

Многократно г-жа Танева ми пожела "да сте живи и здрави!" с тон, който недвусмислено означаваше "#?!@%&?!/±§#?!@!!!"
...Досещате се.

Аз също имах идея за такава среща и мислех да ви предложа да се организираме след празниците, тъй като г-жа Танева е в отпуск все още. Имам огромни съмнения, че ще съумеем да проведем конструктивен разговор, но все пак...

Аз също нямам против да помагам за разкрасяването на градината, но... Много държа да отбележа - само ако са изчерпани всички останали опции за организация и финансиране! Не искам да се злоупотребява с нас!

И аз искам да благодаря на Весела и на всички останали за усилията!



ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ! ЧИСТ ВЪЗДУХ, СПОКОЙСТВИЕ И ЗДРАВА ХРАНА!
ВЕСЕЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!
didito25

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от didito25 »

Хм, защо пък само от IIa група да са оплакващите се от вещото и ръководство? Ей това качество и го признавам- да те замота отвсякъде, да потънеш в земята от срам какъв си такъв родител, а тя да си излезе суха отвсякъде.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

milen radnev написа:Здравейте и от мен!

И аз вчера имах разговор с г-жа Танева.
Накратко:
Как не виждаме хубавите неща свършени от нея, а само гледаме да се заядем за дребни и несъществуващи проблеми.
Как никой не ни кара насила да помагаме организационно и финансово.
Как хем сме поканени, хем пак сме недоволни.
Как само от нашта IIA група имало оплакващи се.
Как.... и т.н. и т.н.
При няколкото ми опита за изясняване на конкретни въпроси отговорите бяха старателно отклонявани в друга посока и т.н. и т.н. както обикновено.

Многократно г-жа Танева ми пожела "да сте живи и здрави!" с тон, който недвусмислено означаваше "#?!@%&?!/±§#?!@!!!"
...Досещате се.

Аз също имах идея за такава среща и мислех да ви предложа да се организираме след празниците, тъй като г-жа Танева е в отпуск все още. Имам огромни съмнения, че ще съумеем да проведем конструктивен разговор, но все пак...

Аз също нямам против да помагам за разкрасяването на градината, но... Много държа да отбележа - само ако са изчерпани всички останали опции за организация и финансиране! Не искам да се злоупотребява с нас!

И аз искам да благодаря на Весела и на всички останали за усилията!



ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ! ЧИСТ ВЪЗДУХ, СПОКОЙСТВИЕ И ЗДРАВА ХРАНА!
ВЕСЕЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!
Милен, ето този маниер на "разговор" на Танева ми е безкрайно притеснителен. Общо взето май тя е единствения човек в по-новата ми история :1062 , с когото не мога да стигна до единомислие и най-вече до изнамиране на решение щом в качеството си на касиер на нашия вход имам 100%-ова събираемост на суми, клонящи към 600 лв :221 :221 :221 . Досега на всички родителски срещи съм чувала само едно - общината ми дава много малко пари и точка!!! Имам чувството, че общината е единственото решение на Танева за финансовите проблеми, а както чухме вече - има и друго!!!

Апропо, какво стана с прокламираната от госпожата от общината среща, на която щяха да бъдат изяснявани механизмите за кандидатстване за европейски пари чрез НПО?!?! Аз не получих отговор на последния си мейл, явно общината вече са заети с предизборна подготовка и само им се пречкам?

И още нещо, бихте ли ми изяснили, ако знаете, как точно се разпределят сумите, които се събират от т.нар. "извънкласни" дейности - плуване, танци, футбол, английски?! Ииии някой виждал ли е финансовия отчет на градината за миналата година, т.е. получени суми и разходвани такива?! Аз питах на няколко пъти и откъслечно чух, че този отчет се закачвал на таблата на централния вход, макар да не виждам причина да не се закачва и на другия?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

didito25 написа:Хм, защо пък само от IIa група да са оплакващите се от вещото и ръководство? Ей това качество и го признавам- да те замота отвсякъде, да потънеш в земята от срам какъв си такъв родител, а тя да си излезе суха отвсякъде.
Явно сте станали нарицателно за непослушни родители :221 :221 :221 :221 . Или поне го правите доста по-сплотено, както всъщност трябва да е! :524
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Нова родителска среща с "тройките"

Мнение от cchery »

Утре, 27.04.2011г. от 17,00ч. ще има извънредна среща на родителските тройки от всички групи с ръководството на ОДЗ № 28. Ще присъства и представител на р-н Младост.

Това е информация от г-жа Танева.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от baimomchil »

незнам дали информацията е за тук, но преди малко в офиса ми нахлуха въоръжени мъже с качулки от които успях да доловя следните думи:

ЦРУ, КГБ, МОСАД, МИ5, Илюминати, 28 ОДЗ и среща.


Незнам дали ви касае по някакъв начин, но реших да споделя :oops:
Публикувай отговор