28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

В този подфорум родителите на деца от училищни класове и градински групи могат да пускат теми, в които да обсъждат предложения, инициативи и т.н., свързани с ежедневието на децата в учебните заведения
milen radnev

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от milen radnev »

ТА РА ТА ТАААААААААА!!!
Имаме новина!
Наистина ще има площадка за игра в 28 ОДЗ!!!

:326 :524 :326 :524

Това е добрата новина!
Лошата е, че ще има площадка! :1062

Днес се обадих на г-жа Танева и тя потвърди. Идвали са, мерили са целия двор (за пореден път). Но пари за изграждане за всяка група поотделно не са отпуснати. И така – компромисен вариант - една, голяма, за всички! На тревната площ по средата някъде, доколкото разбрах. Все още не е ясно ще бъде ли готова за новата учебна година, но всички се надяваме да е така!

Оххх, искрено се надявам да не се създадат проблеми относно ползването на тази площадка. Ама много, много се надявам! Не мога да си го представя как ще стане... една по една ли ще играят групите, всички заедно ли...

АЙДЕ ЧЕСТИТО!!!

...и наесен с песен!
sanyta

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от sanyta »

И аз ще се включа в общото писмо до общината.Направо страхотно-обща площадка :328 .Ще бъде интересно как ще си я поделят групите...............малки ,големи -и кога по точно ще се случва това.И без това рядко ги изкарват ами сега.....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Значи оттук нататък изграждането на ограда на детската градина става по-спешно от построяването и на самата площадка!!! Защото едно такова ново, цветно, красиво и функционално съоръжение ще привлича мало и голямо! Вярвайте ми! Защото всяка вечер виждам накачулени хлапетии по новите площадки на възобновената градина в парка, която преди беше "Социални грижи". Ииииииии това ще е съдбата и нашата градина и нашия двор и нашата площадка и със сигурност сутрин зеленият ни двор ще е пълен с хартии, семки и какво ли още не!!!!!!!

Трябва спешно да пишем писмо на СО с копие до Младост, ама се чудя кога ли ще ми остане време ......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от milen radnev »

Ехо, зравейте пак!
Има ли някой в гората? :1062

Покрай започването на новата учебна година исках да обменим малко инфо. Стига някой да има...
Минавах тия дни покрай 28 ОДЗ - всико е залято в цимент, тече някаква работа, стълбищата май още не са готови...
Не знам някой давал ли е срокове за приключване и т.н. Въобще не ми е ясно как ще започне тази година като днес е 30-ти август...
Е, искахме ремонти - ето ни ремони!
Няма значение, че годината започва, че децата ни пак трябва да се местят от вход на вход, от стая в стая, да дишат и ходят в прахоляк...
Знам, че звуча като някакво вечно неблагодарно мрънкало, но...
Не е редно така да се сучват нещата!

А и онзи въпрос със съоръженията за игра:
мислете ли, че можем да се преборим за нещо по-адекватно от една площадка за цялата градина?!
Аз все си мисля, че беше по-добре всяка група да има съоръжение, пък дори да е по-малко или само по едно...
Споделете, моля!

Пак да напомня, че според новините район Младост има спестени 44 000 лв. само за първото тримесечие на 2011 г., раздадени като бонуси на служителите си! А вече години наред не бяха давали пари за 28 ОДЗ... А двора без катерушки е в противоречие с Наредба №3... А обещаната нова площадка ще бъде изградена не с общински пари, а чрез спонсорство...

И така до безкрай - мрън, мрън, мрън, мрън...

Ехо, има ли някой?!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Миленски, ще ти отговоря на въпросите от постинга, ама само ми кажи........ твоето дете от 1-и септември ли ще тръгва на градина?! После ще разбереш защо те питам :1048 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от milen radnev »

Айде честита нова учебна година!
Ами няма да го пускаме от 1-ви. Искаше ми се да изчакаме ремонтите, но няма как да стане. По-вероятно от другата седмица - 7-8-ми.
Кажи сега какво имаш предвид. :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Малко е неочаквано, но...... питах откога пускаш детето си, за да .......... пак да попитам :) : защо само двама души, които даже нямат намерение да изпращат децата си на градина от 1-ви септември са заинтересовани със случващото се в нея?!?!

Извинявай, ако ти звуча пораженчески, ама..... ми писна - къде що има проблем и ме касае, съм вечно насреща - да питам, да поровя за инфо, да изкарам от джоба някакво мое решение. А насреща си получавам обиди, грубо отношение и нещото, което най-много ме дразни - ОВЧО МЪЛЧАНИЕ! Който ще да ми се обижда от познати и приятели, ама докато се крием и спотайваме, мълчим и притаяваме, никога нищо няма да се промени. Не че за предната една година нещо кой знае напреднахме в нашата градина, но поне си издействахме правото да..... влизаме до входа на нашата група, а в началото ми се наложи да се бия с бай Илия за това нещо.

Та мисълта ми е: ти задаваш въпроси. Помниш, и аз задавах и писах до общината. И получих....... бабини хуркини като отговори. Демек, ще направим ограда като му дойде времето на сезона от лето две иляди ииииии деведесето.

РЕМОНТЪТ

На общата среща между родителските тройки, представителите на общината и представители от градината ме намразиха тотално май всички :1062 . Нооооо тогава станах и директно попитах г-жата от голяма община: за кога са планирани ремонтите преди учебната 2011-2012 г., за да не стане като миналата година чак ноември да приключват и да си разнасяме децата от стая на стая, от крило на крило като котки новородените си!?!?! Вече не помня дали някой ме подкрепи в залата, то беше много важно тогава да измислим как да украсим ОДЗ-то за юбилея му :126 , но от общината ми казаха, че..... когато им преведели средства, когато ги усвои градината...... и ето резултата: никакъв родителски и обществен натиск, ремонт в началото на септември!!! Ами хак да ни е! То на мене не ми пука...... моето дете живот и здраве ще тръгне на 26-и септември, да се оправят мълчаливците...

ПЛОЩАДКАТА

И аз мисля, че е неадекватно една площадка за цяла детска градина, но когато се опитах да вкарам това настроение в разговорите ми с познати и приятели, ми казаха, че по-добре една от никаква!!! И затова Миленски, те питам ти за какво се бориш?! Като ще получиш само моята подкрепа.... Освен да нарамим кирките с тебе, да метнем по едно кепе и да ходим сами да си строим площадки на групите.....


ОГРАДАТА

Писах до общината, че идеята за площадка е страхотна и дано да "повлече крак", та да се построят още 2-3. Но без да си оправим оградата, рискуваме всяка сутрин новата площадка да осъмва с бутилки бира, фасове, капачки, плюнки иииииии какво ли не. Е, пари нямало........ Нямаше обаче и родителски натиск. Поне аз не знам за такъв. А дъщеря ми още разказва за лайното, което изровили от пясъчника на нашата група...


И след като свърших с песимизма, да ти кажа аз какво научих. Срещнах се в парка с едната наша госпожа, очаква се май около 12 да почнат да приемат деца, но това е неофициална инфо. При нас май ще има ремонт на тръбите по това време, но тук може и да не съм точна. Иначе ученическите пособия вече са в градината и ще са безплатни, т.к. децата ни са предучилищна група. :1141 Та направо ударихме килипира с това. Всъщност си е добре, т.к. ще може да оползотворим средствата, които съберем за нещо около интериора на стаята ни. Но преди това ще ни поискат да финансираме на 50% подновяването на детските легла в нашата стая! Т.е. градината дава 50% от сумата, останалите 50 процента събираме ние, ако сме съгласни!!

Ами т`ва е от мен! А дали вече има нова изготвена наредба в детските градини относно храненето и снабдяването с хранителни продукти, идея си нямам........ и дали ще има промяна в менюто и снабдяването специално на нашата градина ми е съвсем непонятно!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Т.к. учебната година за дъщеря ми почва от понеделник и доколкото разбрах още във вторник ни предстои родителска среща, пожелах да получа някои отговори от общината преди да задам въпроси на директорката на градината. Нашата площадка е в трагично състояние..... само това мога да кажа засега!


----- Original Message -----
From: Anelia Doneva
To: so_mladost@mail.bg
Cc: a.staneva@so-mladost.com
Sent: Friday, June 24, 2011 3:22 PM
Subject: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт

Здравейте.
Пише ви Анелия Донева - родител на дете, посещаващо 28 ОДЗ "Ян Бибиян" в Младост 2. Във връзка с поетите обещания на проведената през май среща с родители и представители на община Младост и Столична община, бих искала да попитам:

Дали има яснота по предстоящите ремонти в градината и в частност състоянието на площадките за отдих и игра на децата, а така също и оградата?
Ще достигне ли ЕВРОПЕЙСКОТО СУБСИДИРАНЕ до 28 ОДЗ "Ян Бибиян"? От появилата се днес информация в медиите, става ясно, че в добавка към сумите, отпуснати от общините на градини и училища за ремонтни дейности, ще има и европейско субсидиране. Източник.
"Общината (Столична) има ангажимент към основните ремонти – ВИК, дограми, покриви и конструктивно укрепване. Т.к. имам основание да считам оградата на градината като подходящ за "конструктивно укрепване" сграден фонд, ще бъде ли извършен този ремонт?


Надявам се да не бъда разбрана погрешно, т.к. целта на родители и ръководство на градината в крайна сметка е обща: приветлива, функционална и здрава сграда и прилежащи площи към ОДЗ-то!


С най-добри пожелания,
Анелия Донева

http://cchery.blog.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;




From: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
To: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
Sent: Tuesday, June 28, 2011 11:41 AM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт


Уважаема г-жо Донева,
За 28 ОДЗ са предвидени пари за констуктивно укрепване на сградата и в момента тече процедура. Ще се изгради една площадка дарение. Останалите са подадени за обновяване. Оградата също ще се ремонтира, когато се отпуснат пари.
Благодаря



----- Original Message -----
From: Anelia Doneva
To: Анелия Станева
Cc: Jenya ; Milen Radnev
Sent: Wednesday, September 21, 2011 11:57 AM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт
Здравейте г-жо Станева.

Във връзка с Вашия имейл по-долу, бих желала да попитам следното:

Площадката "дарение" в двора на 28 ОДЗ не е факт все още? За кога се предвижда нейното изграждане?
При извършването на конструктивното укрепване на сградата са нанесени щети на площадката на групата, която посещава дъщеря ми? Кой е отговорен за това и в какви срокове площадката ще бъде възстановена?
За кога е планирано обновяването на двора?
Има ли вече яснота - планиран ремонт - по отношение изграждането на нова ограда на градината?


Ще бъда благодарна, ако имате възможност да ми отговорите в кратък срок, имайки предвид, че на 27-и септември (вторник) ще се проведе родителска среща в градината и тези въпроси ще търсят отговорите си на нея!


Поздрави,
Анелия Донева


http://cchery.blog.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;




http://cchery.blog.bg/
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
----- Forwarded Message -----
From: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
To: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
Sent: Wednesday, September 21, 2011 12:46 PM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт


Здравейте г-жо Донева,
Във връзка с дарението на площадката водим преговори с дарителите.
За всички въпроси, свързани със строителството се обръщайте към отдел "Строителство и благоустройство".
Все пак аз се занимавам с образование.
Поздрави




From: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
To: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
Cc: Jenya <jenianicko@mail.bg>; Milen Radnev <milen.radnev@gmail.com>
Sent: Wednesday, September 21, 2011 1:06 PM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт

Благодаря за Вашия отговор. Все пак трябва да знам кого точно да питам. Моля за уточнение - Отдел "Строителство и благоустройство" на община Младост ли имате предвид?

В случай, че дарителят, с чиито средства се очаква да се построи площадка в двора на градината, не е тайна, бихте ли написали името му.

Поздрави,
Анелия Донева



И ето мейла, който адресирах по съвет на г-жа Станева към Отдел "Строителство и благоустройство", като копирах в него и Ирина Костова Савина - Заместник-кмет “Инвестиции и строителство” в столична община!


Уважаема г-жо Юрукова,


По съвет на г-жа Анелия Станева (както можете да прочетете в имейлите по-долу) се обръщам към Вас по повод планираните и извършени (донякъде) ремонти в 28 ОДЗ "Ян Бибиян", Младост 2. В имейла си, първоначално адресиран до г-жа Станева запитах следното:

Площадката "дарение" в двора на 28 ОДЗ не е факт все още? За кога се предвижда нейното изграждане?
При извършването на конструктивното укрепване на сградата са нанесени щети на площадката на групата, която посещава дъщеря ми? Кой е отговорен за това и в какви срокове площадката ще бъде възстановена?
За кога е планирано обновяването на двора?
Има ли вече яснота - планиран ремонт - по отношение изграждането на нова ограда на градината?

Моля за Вашия компетентен и бърз отговор, така-щото учебната година в детското заведение вече започна и децата ни трябва да имат място за отдих и почивка, съобразено с всички необходими нормативни документи и най-вече удобна, подходяща, приветлива и безопасна площадка (че и въобще двор на детската градина)!



С най-добри пожелания,

Анелия Донева
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от milen radnev »

Честити "външни съоръжения за игра"! :D
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

milen radnev написа:Честити "външни съоръжения за игра"! :D
Еми като си рекъл та да са честити тогава! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Evcheto

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от Evcheto »

Милене, ти явно си сляп, колко много е готин персонала на въпросната градина тоест 28 ОДЗ "Ян Бибиян' .Какви неща се правят и хората макар и с минимална работна заплата полагат грижи за нашите деца, учат ги и т.н. ! Грозно е и смешно да се занимавате с глупости ... та нали ходите на работа, кога ви оставя време да се занимавате със тези неща !!! Кой, какво направил и не направил . Като не ви харесва има и други детски градини !!! Детето ми ходи във въпросната градина .МНОГО СЪМ ДОВОЛНА , НАПРАВО СЪМ ОЧАРОВАНА, всеки ден си идва радостна, научена и няма търпение да отиде отново ! Какво повече искате ??? Не виждате ли блясъкът във очите на детето си ???Детето ми ходеше на частна детска градина и искам да ви кажа, че в държавната ВСИЧКО СИ Е ОК ! Вие лъжете и се занимавате с глупости, не напразно Ви казах , че сте сляп, какво се прави в тази детска градина и как се гледат децата ни.ТОВА НЕ Е ЛИ НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ ?
Публикувай отговор