Конюнктивит

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Конюнктивит

Мнение от Мърмори »

bobichan написа:Момичета, помагайте с конюктивит сме двамата с Митето и се притеснявам да не го лепнем и това на Цветето. Уфффффф писна ми от болежки.
1.Сребърна вода може да се накапва директно в окото.Много често конюнктивита е следствие от вирусна инфекция.
2.чай от лайка -напр 1 пакетче в половин чаша вода-малко запарка и като поизтине с напоен тампон(отделен за всяко око) от вън на вътре се промива окото.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ехо

Мнение от cchery »

bobichan написа:Момичета, помагайте с конюктивит сме двамата с Митето и се притеснявам да не го лепнем и това на Цветето. Уфффффф писна ми от болежки.
Боби, досега Бели съм я лекувала от конюнктивит само и единствено със сребърна вода. Ако има начин, скочи до Вербената и си купи от тяхната и почвайте да си капите в очите - 3-4 пъти на ден. Също така промивай очите на Цветето със сребърна вода. Друго - купи си цвят от лайка: 1 чаена лъжичка от цвета с връх залей да речем със 100 г. вряла вода. Остави 15-20 минути така, прецеди и с тази настойка си промивайте очите с Митето преди да капете от сребърната вода. Предполагам знаеш правилото за това как се промиват очи: от външния ъгъл към вътрешния! Хайде действай и се оправяйте бързо. Току-що и Зори ми се оплака, че Гоги й е болен от снощи, но предполагам, че сама ще го сподели тук. Сезонът е такъв, какво да се прави.... :sad: :sad:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Конюнктивит

Мнение от bobichan »

Благодаря за бързата реакция. Вече сме по-добре дори само след едно накапване!
Ето ме с въпросите.
Водата ми е Акрол? Различна ли е от на Вербина?
Водата която не е с пуловелизатор има ли опасност да се зарази с някакви микроби и може ли да се използва от няколко души по различно предназначение? Например за пиене, накапване в очите, промиване на рани.
Знам че сребърната вода се използва и като дезинфектант и това до някъде отговаря на въпроса ми, но ме притеснява и държа да си го задам :mrgreen:
А и мисля да прекратя на Цвети промивките с физиолофичен разтвор, ще ги правя със сребърна вода. Как мислите по добре е нали?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Конюнктивит

Мнение от Мърмори »

bobichan написа:Благодаря за бързата реакция. Вече сме по-добре дори само след едно накапване!
Ето ме с въпросите.
Водата ми е Акрол? Различна ли е от на Вербина? Да,на Вербена е по-хубава,но и Аркола става.
Водата която не е с пуловелизатор има ли опасност да се зарази с някакви микроби и може ли да се използва от няколко души по различно предназначение? Например за пиене, накапване в очите, промиване на рани. Ако се използват различни лъжици(когато се пие),различни тампони,няма проблем.Важното е допира с шишето да е с неупотребяван "уред"
Знам че сребърната вода се използва и като дезинфектант и това до някъде отговаря на въпроса ми, но ме притеснява и държа да си го задам :mrgreen:Ами няма лошо,добре е че питаш!
А и мисля да прекратя на Цвети промивките с физиолофичен разтвор, ще ги правя със сребърна вода. Как мислите по добре е нали?Добре е,това ще я предпази и от вирусите,които носите в къщи.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Конюнктивит

Мнение от bobichan »

Мърмори написа:
bobichan написа:Благодаря за бързата реакция. Вече сме по-добре дори само след едно накапване!
Ето ме с въпросите.
Водата ми е Акрол? Различна ли е от на Вербина? Да,на Вербена е по-хубава,но и Аркола става.
Водата която не е с пуловелизатор има ли опасност да се зарази с някакви микроби и може ли да се използва от няколко души по различно предназначение? Например за пиене, накапване в очите, промиване на рани. Ако се използват различни лъжици(когато се пие),различни тампони,няма проблем.Важното е допира с шишето да е с неупотребяван "уред"
Знам че сребърната вода се използва и като дезинфектант и това до някъде отговаря на въпроса ми, но ме притеснява и държа да си го задам :mrgreen:Ами няма лошо,добре е че питаш!
А и мисля да прекратя на Цвети промивките с физиолофичен разтвор, ще ги правя със сребърна вода. Как мислите по добре е нали?Добре е,това ще я предпази и от вирусите,които носите в къщи.
Много чело много знае. :)
Огромни благодарности още веднъж.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Конюнктивит

Мнение от bobichan »

Позволявам си да пусна тук една статия от lekar.bg на която попаднах. Според мен има интересна информация.

Конюнктивит

Става въпрос за възпаление на конюнктивата -прозрачната тъкан, която покрива бялото на окото и вътрешната част на клепачите. Най-характерните оплаквания за това възпаление са болка и чувство за парене и сърбеж в областта на очите, съпроводени от силното им зачервяване и от отделяне на различни по вид и количество секрети. Конюнктивитите представляват около 30% от цялата очна патология при децата. Най-общо, в зависимост от причинителите и провокиращите фактори те могат да бъдат разделени на неинфекциозни и инфекциозни.

Сред неинфекциозните конюнктивити водещо място заемат алергичните. :idea: Най-чести са алергичните конюнктивити, дължащи се на алергия към полени (цветен прашец) и наблюдаващи се през пролетта и лятото - в периода на цъфтеж на растенията. :idea: Алергични конюнктивити обаче може да има по вся-о време на годината - когато алергията се дължи а домашен прах, козметични препарати, парфюми, Домашни животни и др.

Причини за неинфекциозен конюнктивит, който не се дължи на алергия, могат да бъдат дразнещи вещества, каквито се съдържат в сапуните, парфюмите, цигарения дим и смога или какъвто е хлорът в басейна, например. Появата на неинфекциозен конюнктивит може да бъде провокирана и от силен вятър, сух въздух, слънчеви изгаряния при излагане под открито слънце без очила или с некачествени слънчеви очила, или при силно отразяване на слънчевите лъчи от снега или водната повърхност. Нерядко конюнктивит се наблюдава като следствие от безсъние и преумора на очите, особено когато светлината е слаба, а фиксирания обект - твърде близо.

:idea: Инфекциозните конюнктивити се причиняват основно от вируси и бактерии. :idea: Те са силно заразни и поради тази причина не са рядкост епидемиите от инфекциозни конюнктивити сред децата в детските градини и училищата, както и сред тези, които посещават недобре обработени обществени басейни.

:!: Докато най-характерен за алергичните конюнктивити е сърбежът, то инфекциозните конюнктивити обикновено не протичат със сърбеж. :!:

Според начина си на протичане конюнктивитите се делят на остри, подостри и хронични, а според вида на секретите от очите те най-често биват катарални и гнойни. За щастие лекарите-хомеопати разполагат с богат арсенал от хомеопатични лекарства за лечение на конюнктивитите.

В началото на конюнктивита, в стадия преди поява на секреция от окото, може да се започне приемането на всеки 1-2 часа на по 5 гранули от някой от следните медикаменти:

- «Аконитум» 9 СН. След рязко настиване като следствие от излагане на сух студ, когато в добавка към останалите болестни симптоми се развива и възпаление на конюнктивите, които са червени и блестящи. Силните изгарящи болки в очите се влошават от светлина и в топла стая.

- «Беладона» 9 СН. И тук настинката настъпва рязко и е налице силно зачервяване на конюнктивите. Индикации за използването на този медикамент са изгарящите болки, които често имат пулсиращ характер, придружават се от непоносимост към светлина и се влошават от студен въздух. Почти винаги се наблюдава и зачервяване на лицето в комбинация със сухота на лигавицата.

- «Апис мелифика» 9 СН. Ако конюнктивите са умерено зачервени, а клепачите са подпухнали и ако са налице сърбеж и парели болки, подобряващи се от студено, то най-подходящ за лечение е този медикамент.

- «Ферум фосфорикум» 9 СН. Ако началото на вирусната инфекция не е така брутално и ако повишаването на температурата не е така изразено, както е в случаите, подходящи за «Аконитум» или «Беладона», много често този медикамент заедно с другите инфекциозни симптоми повлиява и конюнктивита.

- «Фитолака» 9 СН. Ако клепачите са зачервени и оточни, ако конюнктивите също са силно зачервени и е налице усещане за парене, за сухота и за чуждо тяло в окото, то от полза би могло да бъде използването на този хомеопатичен медикамент по 5 гранули на всеки 2 часа.

- «Еуфразия» 5 СН. Това хомеопатично лекарство е най-подходящо в случаите, когато е налице обилна, бистра и силно дразнеща секреция от очите в съчетание с усещане, че те са напълнени с пясък. Влошаване на състоянието настъпва в топла стая, от вятър или от светлина. В тази случаи е препоръчително да се приемат по 5 гранули от медикамента на всеки половин-един час.

:idea: На практика често редуването на два или три от гореспоменатите медикаменти дава по-добри резултати, отколкото самостоятелното прилагане само на един от тях. :idea:

В стадия на нагнояване, когато секретите от очите придобиват жълтеникав цвят, бихме могли да изберем някое от следните хомеопатични лекарства в дозировка по 5 гранули 3-5 пъти дневно.

- «Меркуриус солубилис» 9СН. Този медикамент е подходящ за използване когато секретите от очите са жълто-зеленикави или силно дразнещи и когато е налие тндения към слепване на клепачите сутрин след събуждане. Болките и дразненето в очите се засилват от светлина и топлина, а също и през нощта. Допълнителен аргумент за избор на «Меркуриус солубилис» е влошаването на общото състояние на болния, характеризиращо се с повишена температура,нощно втрисане, обилно изпотяване, обложен език, повишено отделяне на слюнка и т.н.

- «Пулсатила» 9СН. Зачервяването на очите е умерено, тъй като жълтеникавите секрети от тях не са дразнещи. Тези секрети също предизвикват сутрешно слепване на клепачите, състояниет се подобрява от свеж въздух и се влошава в топла стая.

- «Аргентум нитрикум» 9 СН. И този медикамент е подходящ за използване когато е налице недразнещо жълтеникаво течение от очите, но характерни за него са пробождащите болки.

Алергичните конюнктивити често се съпровождат с кихане и воднисти, бистри секрети от носа или от чувството, че носът е запушен без да има каквито и да било секрети.

Алергичното възпаление на конюнктивите се повлиява многодобре от следните медикаменти:

- «Апис мелифика» 15 СН. Приемането на този медикамент в дозировка по 5 гранули през половин-един час ще доведе до намаляване на отока на клепачите и на чувството за болка и парене в очите. Аргумент за избор на «Апис мелифика» е подобряване на тези оплаквания от студени апликации и от студена вода.

- «Арсеникум албум» 9 СН. Индикациите за използване на това лекарство са много близки до тези на «Апис мелифика» с тази разлика, че «Арсеникум албум» е по-подхоящ за употреба, когато подобряването настъпва от топлина. В тези случаи е препоръчително приемането 3-5 пъти дневно на по 5 гранули от лекарството.

- «Еуфразия» 5 СН. Неколкократното дневно приемане на по 5 гранули от този медикамент ще доведе до бързо овладяване на непрекъснатото парещо течение от очите, водещо до силното им зачервяване. «Еуфразия» е още по-подходяща за употреба, ако обилните парещи секрети от очите се съпровождат и от носна секреция, която обаче няма парещ характер, и ако е налице и една изключителна чувствителност на очите към светлина.

- «Алиум цепа» 9 СН. Индикациите за употреба на това хомеопатично лекарство са противоположни на тези на «Еуфразия» -обилно недразнещо течение от очите в комбинация с пареща и разраняваща ноздрите секреция от носа. В тези случаи е препоръчително 3-4 пъти дневно да се приемат по 5 гранули от медикамента.

- «Нафталинум» 5 или 9 СН. До този медикамент ще прибегнем, ако дразнещи и парещи са секретите и от очите, и от носа. Препоръчителната дозировка е 3-5 пъти дневно по 5 гранули
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Конюнктивит

Мнение от Мърмори »

Благодаря Боби,много изчерпателен материал. Дано не ни се налага,но е добре да имаме тази систематизирана информация. :923
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Конюнктивит

Мнение от cchery »

Мърмори написа:Благодаря Боби,много изчерпателен материал. Дано не ни се налага,но е добре да имаме тази систематизирана информация. :923
Добавям към библиотеката ;) ;) . Съвсем малко ще го доокрася - просто ще подчертая най-важните неща. Благодаря, че го постна, Боби - страхотна съпричастност! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Конюнктивит

Мнение от bobichan »

Аз благодаря за безценните съвети за сребърната вода и за професионалното "страниране" :D
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор